ریپورتاژ آگهی

بهترین جاهای دیدنی سوئیس در تابستان

جاهای دیدنی سوئیس در تابستان كجاست؟ بیایید با هم روراست باشیم؛ همه جای سوئیس زیباست! سوئیس مثل یك بوم نقاشی بزرگ از سرسبز‌ترین دشت‌ها، چشم‌نواز‌ترین كوهستان‌ها و قله‌های برفی و زلال‌ترین دریاچه‌ها است كه در هر موقعی از سال با منظره‌های چشم‌نواز، شما را شیفته خود می‌كند.

جاهای دیدنی سوئیس در تابستان كجاست؟ بیایید با هم روراست باشیم؛ همه جای سوئیس زیباست! سوئیس مثل یك بوم نقاشی بزرگ از سرسبز‌ترین دشت‌ها، چشم‌نواز‌ترین كوهستان‌ها و قله‌های برفی و زلال‌ترین دریاچه‌ها است كه در هر موقعی از سال با منظره‌های چشم‌نواز، شما را شیفته خود می‌كند. اینترلاكن (‌Interlaken)، دریاچه ژنو، دریاچه زوریخ، كوه اوتیلبرگ (Uetilberg) و دریاچه لوگانو (Lake Lugano)، برخی از بهترین جاهای دیدنی سوئیس در تابستان هستند كه تنها با یكبار دیدن، برای همیشه در ذهن و روحتان ثبت می‌شود.

اما اگر به‌دنبال تور سوئیس در تابستان هستید، حتماً باید بازدید از جاهای دیدنی زوریخ، جاهای دیدنی ژنو و جاهای دیدنی برن سوئیس، را در برنامه سفر خود قرار دهید. شهر‌های دیدنی سوئیس در تابستان بیشتر از همیشه می‌درخشند؛ دشت‌های سرسبز سر از خاك بیرون می‌‌آورند؛ كشتی‌های تفریحی به جنب‌وجوش می‌افتند؛ و منظره انعكاس خورشید بر برف‌های كوه آلپ از همیشه دیدنی‌تر است. علاوه بر این، آب‌شدن برف كوهستان‌ها، شانس كوهنوردی و پیاده‌روی زیر گرمای لذت‌بخش تابستان در طبیعت زیبای سوئیس را به شما هدیه می‌دهد.

اما اگر بخواهیم فقط ۱۰ مورد از بهترین جاهای دیدنی سوئیس در تابستان را نام ببریم، این ده مورد كدام‌اند؟

بهترین جاهای دیدنی سوئیس در تابستان

1. كوه اوتیلبرگ زوریخ

با یك سفر جاده‌ای با قطار به یكی از زیباترین مناطق كوهستانی زوریخ و صرف ناهار در رستورانی بر فراز قله كوه موافقید؟ پس آماده شوید كه قطار كوهستان اوتیلبرگ (Uetliberg) منتظر شماست!

سفر با راه آهن كوهستانی اوتیلبرگ، سفری كوتاه (۲۰ دقیقه‌ای) و هیجان‌انگیز به یكی از زیباترین جاهای دیدنی سوئیس در تابستان است كه تنها ۱۰ دقیقه از ایستگاه نهایی تا قله كوه فاصله دارد. مسیر كوه‌نوردی اوتیلبرگ از میان جنگل‌های سرسبز و درختان سربه‌فلك كشیده می‌گذرد. به بالای قله كه برسید، رستورانی با نمایی شیشه‌ای و چشم‌اندازی خاص و البته غذایی خوشمزه، منتظر پذیرایی از شماست. شب‌های زوریخ از بالای سكوی تماشای این رستوران نیز، مانند ستاره می‌درخشد. 

2. تله‌كابین زوریخ

اگر می‌خواهید از زاویه‌ای دیگر، از فراز آسمان به تماشای زییایی‌های زوریخ بنشینید، كافی است سوار بر تله‌كابین‌های قرمز‌رنگ آدیسویل فلسنگ ال‌ای‌اف‌ای (‌Adliswil-Felsenegg LAF AG) شوید. لحظه‌‌ای را تصور كنید كه سوار بر تله‌كابین، از میان درختان و دشت‌های سرسبز زوریخ می‌گذرید و دریاچه‌‌ای را می‌بینید به رنگ آبی كه مانند آسمان، درخشان و روشن است؛ اینجاست كه بهشت را زیر پای خود حس می‌كنید.

3. تپه گورتن برن

یكی دیگر از جاهای دیدنی سوئیس در تابستان كه با قطار‌های قرمز رنگ سوئیسی می‌توانید به آن سفر كنید، تپه گورتن (Gurten) در برن است؛ یكی از شهر‌های دیدنی سوئیس. این تپه، جایی درست در میان كوه‌های آلپ قرار گرفته و در پایین آن، شهر با برج‌ها و گنبدهایش به همراه نمایی از كوه‌های یورا (Jura) به چشم می‌خورد. طبیعت بكر و زمین‌های سرسبز گورتن، شما را به یك پیاده‌روی جانانه دعوت می‌كند. در روز‌های برفی نیز، این كوه به یكی از جاهای دیدنی سوئیس در زمستان برای اسكی‌باز‌ها تبدیل می‌شود. 

4. باغ رز در برن 

اگر هنوز در برن هستید، می‌خواهیم جاذبه‌ای را معرفی كنیم كه علاوه بر منظره‌‌های چشم‌نواز، با عطر خوش آن مست شوید. باغ رز برن (Rosen Garden)، با بیش از ۲۰۰ گونه گل رز، پاركی كوچك بر بالای یك تپه سرسبز در برن است كه در هر گوشه‌ای از آن، گل رزی با رنگ‌وبویی خاص روییده است. كافی است قدم در این باغ بگذارید، تا برای همیشه از هیاهوی شهر رها شوید و آرامش واقعی را تجربه كنید. همچنین، استخری بزرگ و زیبا، آلاچیقی بزرگ، رستوران و فضایی برای پیك‌نیك‌های تابستانی در این پارك تعبیه شده است.

5. دریاچه لوسرن

در مسیر زیگزاگی دریاچه لوسرن (Lucerne Lake)، به هر طرف كه نگاه كنید، چشم‌انداز منحصربه‌فردی را می‌بینید. این دریاچه، از نظر بسیاری از گردشگران دارای بیشترین تنوع در چشم‌‌اندازهای طبیعی است و مسیر پر پیچ‌ و تاب آن، همیشه میزبان كشتی‌های كروز و مسافرانی است كه برای گردش در دریاچه یا گشت‌وگذار در دهكده‌های اطراف، دل به آب می‌زنند. علاوه بر این، لوسرن از زیباترین شهر‌ سوئیس است كه معماری و حال‌وهوای آن شما را به هزاران سال قبل می‌برد. در خیابان‌ها و كوچه‌‌ پس‌ كوچه‌های شهر كه قدم می‌زنید، خوب گوش دهید؛ صدای موسیقی و آواز از هر نقطه‌ای شما را به سمت خود می‌كشد و اگر خوش شانس باشید، می‌توانید در رویداد‌های فرهنگی و كنسرت‌های آن شركت كنید.

6. روستای اینترلاكن

دشت‌های سرسبزی را تصور كنید كه با خانه‌های چوبی و رشته كوه‌های برفی می‌درخشد؛ جایی كه دریاچه‌های آن، به نام‌های برینز (Brienz Lake) و تن (Thun Lake)، با كشتی‌های كوچك و بزرگ پر می‌شود و كایاك‌‌سوار‌ها در رودخانه آن، به این طرف و آن طرف می‌روند. چشمانتان را باز كنید؛ به روستای اینترلاكن (Interlaken) خوش آمدید. در سفر به این روستای دیدنی، قطار‌ها و لوكوموتیو‌های دوست‌داشتنی شما را به ارتفاعات بالای دریاچه می‌برند و این بهترین فرصت برای استفاده از هوای لذت‌بخش تابستانی سوئیس است.

قبل از رفتن از اینترلاكن، خود را به حاشیه دریاچه تن برسانید؛ قلعه‌ تاریخی را می‌بینید كه دیوارهای سنگی سفید رنگ آن با دریاچه هارمونی زیبایی آفریده است. قلعه اوبرهوفن (Oberhofen)، یادگاری از فرهنگ قرون وسطی است كه هر نقطه از آن، شما را به یاد چیزی می‌اندازد؛ از سقف‌های نوك‌تیز در معماری باروك گرفته تا نقش و نگار‌های دوران رمانتیسم.

 روستای اینترلاكن

. دریاچه ژنو

سفر به سوئیس، بدون چشم‌دوختن به چشم‌انداز دریاچه ژنو؟ اصلاً فكرش را هم نكنید! دریاچه ژنو (Lake Geneva)، در مرز میان سوئیس و فرانسه قرار گرفته و در میان تمامی دریاچه‌های اطراف كوهستان آلپ، بزرگ‌ترین و شاید زیباترین دریاچه در نگاه گردشگران است. به كنار این دریاچه كه برسید، قله‌های سفید آلپ و پارك‌های سرسبز پیش چشمتان ظاهر می‌شود؛ منظره‌ای كه هرچه بیشتر به آن نگاه كنید، بیشتر در آرامش غرق می‌شوید. 

اگر هنوز در كنار دریاچه ژنو هستید، نگاهی به اطراف بیندازید؛ قلعه‌ای سنگی و قدیمی را می‌بینید كه با برج‌های كوتاه‌ و بلند و سقف‌های نوك‌تیز خود خودنمایی می‌كند. قلعه چیلن (Chateau De Chillon)، همان قلعه سنگی و تاریخی است كه توصیف آن را بار‌ها در كتاب‌های ویكتور هوگو و ژان ژاك روسو خوانده‌ایم. این قلعه قرن نهمی، حكایتی طول و دراز دارد و سال‌ها بعد از آنكه به‌عنوان قلعه نظامی كاربرد داشت، به زندانی مخوف و شكنجه‌گاهی وحشتناك تبدیل شد.

8. دریاچه لوگانو

در ادامه سفر به جاهای دیدنی سوئیس در تابستان، این بار می‌خواهیم به مرز ایتالیا و سوئیس نزدیك شویم؛ جایی كه زیباترین شهر سوئیس با دریاچه‌ای جادویی در انتظار شماست! دریاچه لوگانو (Lake Lugano)، مانند آینه‌ای شفاف در میان كوه‌های سرسبز و شهر لوگانو است كه تصویر خانه‌های رنگی شهر و درختان سرسبز، در آب‌های آن می‌درخشد. این دریاچه مشرف‌ به یكی از كوه‌های اعجاب‌انگیز و میراث جهانی سوئیس است كه با درخت سان جورجیو پوشیده شده است. این دریاچه، بهترین مكان برای گذراندن یك تعطیلات تابستانی در سوئیس است. 

علاوه بر این، شهر لوگانو با مناظر كوهستانی كه دارد از جاهای دیدنی سوئیس در زمستان نیز به شمار می‌‌آید. 

9. گرند كنیون 

همه ما عصر یخبندان را با كوه‌های یخی و ماموت‌های قهوه‌ای در انیمیشن «عصر یخبندان» به یاد می‌آوریم و فكرش را هم نمی‌كنیم كه جایی وجود دارد كه دره‌ای هزار ساله از آن دوران را در خود جای داده. گرند كنیون (Swiss Grand Canyon) در سوئیس، حاصل فعل و انفعالات زمین در ۱۰ هزار سال پیش است كه با رودی باریك در ته دره، دیوارهای یخی و جنگل‌های روییده در قله كوه‌ها، شما را به یاد خاطراتتان از انیمیشن‌های عصر یخبندان می‌اندازد. فرقی نمی‌كند اهل ورزش‌های زمستانی باشید یا عاشق طبیعت‌گردی در جاهای بكر در تابستان؛ دره گرند كنیون در هر موقع از سال دیدنی است. 

10. آبشار راین 

برای قایق‌سواری در بزرگ‌ترین آبشار اروپا با ارتفاع ۲۳ متر و تجربه هیجان در آب‌‌های پر جوش‌وخروش آن آماده‌اید؟ الان وقت آن رسیده تا سفر به جاهای دیدنی سوئیس در تابستان را با قایق‌سواری در آبشار راین به اتمام برسانیم. این آبشار كه در آخرین دوره از عصر یخبندان تشكیل شده، زمانی الهام‌بخش شاعران و نویسندگان محبوبی مانند گوته بود. 

با شركت در تور‌های یك روزه، می‌توانید خود را از زوریخ به آبشار راین برسانید و در داخل قلعه‌ قرون‌وسطایی در سمت چپ رودخانه، عكس‌های یادگاری بگیرید. اما اگر اهل چالش و هیجان هستید، پیشنهاد می‌كنیم سوار بر قایق به دل آب بزنید و به سمت صخره‌ای بزرگ، درست در وسط آبشار بروید. 

بهترین زمان سفر به سوئیس

بهترین زمان سفر به زوریخ، بین ماه‌های ژوئن تا اوت (۱۱ خرداد تا ۹ شهریور) است، زمانی كه دمای میانگین ۲۱٫۱ درجه سانتی‌گرادی، به شما اجازه می‌دهد تا بتوانید در دریاچه شنا كنید. اگرچه، باید بدانید آب و هوای مهمان‌نواز فصل تابستان، این زمان از سال را تبدیل به گران‌ترین فصل گردشگری زوریخ، كرده است. به طور كلی، تابستان مناسب‌ترین فصل برای شركت در تور اروپا است اگرچه به دلیل تقاضای بالا، قیمت‌ها نیز در این فصل بالاتر است. اگر می‌خواهید سفری مقرون به صرفه را تجربه كنید، می‌توانید سفر خود را به پاییز یا زمستان موكول كنید. 

ایوار مجری مستقیم تور سوئیس

اگر قصد سفر به یكی از كشور‌های حوزه شینگن را داشته باشید، علاوه بر هزینه بالا تورهای خارجی، قطعا از سختی‌های مراحل و صدور ویزا آگاهی دارید اما خوشبختانه امكان صدور ویزای توریستی برای گردشگران در صورت كامل بودن مدارك مورد نیاز، بسیار در دسترس است. 

در سال 1395، یك هیئت 17 نفره كه از مدیران ارشد صنعت گردشگری در كشور سوئیس به حساب می‌آیند، با هدف دعوت عمومی تمامی ایرانیان، به كشور ما آمده بودند. نماینده گردشگری شهر ژنو، نماینده گردشگری شهر زوریخ، نماینده گردشگری شهر برن، مدیر فروش هتل‌ و قطار‌های قله تیتلیس، مدیر فروش قطار‌های قله یونگ‌فرا، مدیر فروش هتل و قطار‌های كوهستان ریگی، مدیر مجموعه‌ هتل‌های لاچری ویكتوریا یونگ‌فرا و نفراتی دیگر از سازمان‌های توریستی و گردشگری، دانشگاه‌ها و ... اعضای این هیئت بودند كه به سرپرستی آقای «فدریكو سوماروگا»، مدیر سازمان گردشگری كشور سوئیس، به ایران سفر كرده‌ بودند. این پروژه كه برای آشنایی بیشتر با سوئیس و دعوت از گردشگران برای سفر به این كشور برنامه‌ریزی شده، تا كنون در بیشتر نقاط دنیا توسط این گروه برگزار شده است. 

این هیئت در سفر خود، 5 آژانس گردشگری را در ایران شناسایی و آن‌ها را به عنوان تورگردان‌های اصلی برای مقصد سوئیس معرفی كردند. در این بین، نام آژانس هواپیمایی ایوار نیز در این لیست به چشم می‌خورد؛ لیستی كه در كتابچه‌های گردشگری سوئیس به دو زبان انگلیسی و فارسی منتشر و در نمایشگاه گردشگری ایران توزیع شد.

اگرچه تمامی اطلاعات تورهای اروپا به صورت كامل بر روی وبسایت‌ ایوار به آدرس www.eavar.com قرار گرفته است، اما اگر می‌خواهید به صورت حضوری از خدمات ایوار استفاده نمایید یا برای انتخاب تور خود نیاز به مشاوره دارید، می‌توانید به آدرس خیابان ولیعصر، رو به روی پارك ملت، برج سایه مراجعه كرده یا با شماره تلفن ۰۲۱۹۱۰۰۹۱۰۰ تماس حاصل نمایید.

ایوار مجری مستقیم تور سوئیس