ریپورتاژ آگهی

بهترین شركت صادرات خاویار به خارج + مشاوره رایگان

اگر میخواهید به خارج از كشور خاویار صادر كنید و می خواهید با تمامی قوانین آن به خوبی آشنا شوید این مقاله را از دست ندهید

بهترین شركت صادرات خاویار به خارج

بهترین شركت صادرات خاویار به خارج

خاویار كه در انواع مختلف از جمله خاویار طلایی، قرمز و سیاه عرضه می شود، یكی از گران ترین خوراكی های جهان به شمار می رود. ایران به عنوان یكی از بزرگترین صادركنندگان خاویار در جهان شناخته می شود و هر ساله مقادیر قابل توجهی از این محصول را به بازارهای جهانی عرضه می كند. این محصول برای فیل ماهی، ماهی اوزون، گوسفند ماهی و ... مناسب است.

از ماهیان خاویاری حاوی 27 گونه مختلف به دست می آید. با توجه به قیمت بالای خاویار، تقاضا برای خرید آن در بازارهای داخلی بسیار كم بوده و بخش زیادی از این محصول به كشورهای خارجی صادر می شود. صادرات خاویار یكی از ارزآورترین رشته های تجاری محسوب می شود به طوری كه صادرات خاویار به ایران بیش از 6 میلیون دلار در سال گذشته رقم قابل توجهی بوده و باعث شده افراد زیادی به دنبال سرمایه گذاری در این زمینه باشند. صادرات خاویار قوانین و شرایط خاصی دارد كه ممكن است با توجه به كشور مقصد تغییر كند. لازم به ذكر است فرآیند صادرات این محصول از طریق شركت های مختلف فعال در این زمینه انجام می شود.

خدمات صادرات خاویار

صادرات خاویار یكی از سودآورترین تجارت های دنیاست كه تنها چند كشور توانایی انجام این مهم را دارند. كشورمان به دلیل مجاورت با دریای خزر از پتانسیل بالایی در تولید و صادرات این ماده غذایی ارزشمند برخوردار است. با توجه به سودآوری این تجارت و استقبال بالای خاویار در سراسر جهان، برخی از كشورها به ویژه ایران سرمایه گذاری های زیادی در این زمینه انجام داده اند. خاویار در سراسر جهان به عنوان یك محصول محبوب و لوكس دریایی شناخته شده است.

دریای خزر به عنوان بزرگترین منبع گونه های ماهیان خاویاری شناخته می شود و بیشترین خاویار مورد نیاز كشور و بازارهای جهانی را تامین می كند. سال گذشته بیش از 12 تن خاویار در نقاط مختلف كشور تولید و بیش از 4 تن به خارج از كشور صادر شد. در حال حاضر مقادیر زیادی خاویار ایرانی به كشورهای عضو اتحادیه اروپا صادر می شود. صادرات خاویار به اروپا دارای مراحل و شرایط خاصی است كه از جمله مدارك مورد نیاز برای صادرات خاویار به كشورهای اروپایی می توان به موارد زیر اشاره كرد:

 1- اخذ گواهی مبدا از اتاق بازرگانی

 2- اخذ گواهی دامپزشكی

 3- مجوز CITES را دریافت كنید

 4- اخذ پروانه دامپزشكی

 5- مجوز حمل و نقل

خدمات صادرات خاویار

توجه داشته باشید كه هر مسافر خارج از كشور تنها می تواند 135 گرم خاویار حمل كند و مقادیر بیشتر باید به درستی مشخص شود. همچنین صادرات خاویار به آمریكا و اسرائیل ممنوع است و نمی توان این محصول را مستقیماً از ایران به این كشورها صادر كرد. لازم به ذكر است صادرات خاویار در سال های اخیر به دلیل صید بی رویه و رعایت نكردن حجم صید برخی از گونه های ماهی در حال انقراض با محدودیت های شدیدی از سوی سازمان شیلات مواجه شده است.

خاویار صادراتی

به طور كلی خاویار ایران دارای 4 نوع خاویار بلوگا، خاویار گلدن آسترا، خاویار سیبری و خاویار سوروگا است و بیشترین میزان صادرات خاویار بلوگا است. خاویار الماس، سه سافار، رویال و غیره. خاویار بلوگا كه با نام های دیگری نیز شناخته می شود، به دلیل صرفه اقتصادی و در دسترس بودن، جایگاه ویژه ای در صادرات خاویار ایران به دست آورده است. خاویار صادراتی ایران باید تحت شرایط خاصی به كشورهای هدف صادر شود كه مهمتر از همه در بسته بندی استاندارد است. خاویار به همراه یخ و یونولیت باید از طریق هوا به كشور مقصد صادر شود. در غیر این صورت كیفیت خود را از دست می دهد.

قیمت خاویار ایرانی

قیمت خاویار ایران كمی بالاتر از خاویار تولیدی در كشورهای دیگر است زیرا همانطور كه قبلا توضیح دادیم بهترین 5 رقم از این محصول در كشور ما تولید می شود. در میان این پنج گونه، گونه ای به نام بلوگا وجود دارد كه منحصر به فردترین و بهترین گونه در كل جهان محسوب می شود. این محصول بومی و بومی ایران است و ماهی آن در دریای خزر و آب های ایران به وفور یافت می شود. علاوه بر تولید خاویار دریایی در ایران، محصول دیگری نیز از ماهیان پرورشی تولید می شود كه از نظر كیفیت و كیفیت متفاوت است.

از آنجایی كه محصول تولید شده از ماهیان غیر كشاورزی و دریایی از كیفیت بالاتری برخوردار است، قیمت آن نیز بسیار گرانتر خواهد بود. قیمت خاویار تولید شده از ماهی دریایی تقریباً 10 میلیون تومان و قیمت خاویار به دست آمده از همین مقدار ماهی پرورشی نیز 7 میلیون تومان برآورد شده است. این تفاوت قیمت در این دو رقم خاویار به دلیل كیفیت آنهاست. نباید فراموش كرد كه برخی از انواع خاویار وجود دارد كه تولید آنها محدود و به دلیل شرایط موجود است كه ارزش و قیمت این محصول بسیار بالاتر است.

انواع خاویار ایرانی

علاوه بر گونه بلوگا، 4 گونه خاویار مختلف در بین محصولات صادراتی ایران وجود دارد كه در ادامه برای شما آنها را بررسی می كنیم.

گلدن آسترا، نوعی خاویار با رنگ طلایی، در سرتاسر دنیا طرفداران زیادی دارد، اما به دلیل كمیاب بودن، به ندرت به كشورهای دیگر ارسال می شود.

انواع خاویار ایرانی

توت یا سیبری، این نوع خاویار بومی روسیه است، اما مقدار قابل توجهی خاویار در كشور ما نیز تولید می شود. متأسفانه به دلیل قیمت پایین صادراتی سود چندانی برای تجار ایرانی به همراه نخواهد داشت. تنها دلیل این امر تولید انبوه روسیه در حجم بسیار زیاد است.

نوع دیگری از این محصول كه به دلیل پایین بودن تولید آن در كشور ما به كشورهای دیگر ارسال نمی شود و فقط در داخل مصرف می شود سوروگادا است. اگر این محصول به تولید انبوه برسد می توان آن را محصولی سودآور برای كشور دانست.

خاویار دریایی یا وحشی، نوعی ماهی بومی ایران است كه در گذشته فراوان بوده است

ماهیان خاویاری فوق به دلیل صید بی رویه در حال كاهش هستند، لذا برای جلوگیری از این امر و در عین حال حمایت از بازارهای هدف، دولت مزارع بزرگی را برای پرورش این نوع ماهی راه اندازی و افتتاح كرده است كه حدود 2 تا 3 تن خاویار پرورشی تولید می شود. سالانه تولید شود. از مزارع تولید خواهد شد. چنین سرمایه گذاری هایی در زمینه صادرات خاویار به ایران كمك می كند تا جایگاه خود را در ارسال این محصول حفظ كند.

شرایط صادرات خاویار

شرایط صادرات خاویار شامل كلیه ضوابط و مقررات موجود برای صادرات سایر كالاها خواهد بود، با این تفاوت كه به دلیل خوراكی بودن و فساد زودهنگام آن باید سایر شرایط خاص را نیز در نظر گرفت. این شرایط عبارتند از:

 1- ارسال این محصول باید از طریق هوا و هواپیما انجام شود تا در سریع ترین زمان ممكن به مقصد برسد.

 2- بسته بندی این محصول باید به گونه ای باشد كه از خراب شدن و خراب شدن آن جلوگیری كرده و طعم و خواص آن را تا حد زیادی حفظ كند. برای این كار باید از Unilite و بسته های یخ زیادی استفاده كنید.

 3- علاوه بر اخذ مجوزهای لازم، هم صادركننده و هم واردكننده باید عضو قرارداد فروش باشند.

قیمت خاویار در ایران و اروپا

خاویار در تمام دنیا به عنوان یك غذای گران قیمت و گران قیمت شناخته شده است. متاسفانه گرانی این محصول در كشور، سفره درصد زیادی از ایرانیان را از این ماده غذایی ارزشمند محروم كرده است. این در حالی است كه كشورمان سالانه حدود 300 تن از این محصول را به خارج از كشور ارسال می‌كند و همچنان در صدر صادركننده خاویار جهان قرار دارد و به این ترتیب تقریباً 40 درصد از كل خاویار مصرفی جهان در ایران تولید می‌شود. دلیل گرانی داخلی این ماده خوراكی عدم برنامه ریزی و نبود راهكارهای مناسب برای تولید و عرضه آن در بازارهای داخلی است. با توجه به پتانسیل بالایی كه ایران در این زمینه دارد، می توان با ایجاد مزارع بزرگ و زیاد در كشور، تولید گونه های مختلف این نوع ماهی را افزایش داد تا میزان صادرات را افزایش داده و نیاز داخلی را تامین كند. .

در مورد قیمت خاویار در اروپا نیز باید به این نكته اشاره كرد كه قیمت این محصول به شدت تحت تاثیر قیمت دلار و ارز خواهد بود. تا جایی كه نوسانات نرخ ارز باعث تغییر قیمت این محصول می شود. بر اساس تحقیقات و بررسی های انجام شده دلیل اصلی بی ثباتی و نوسانات درآمدی این بنگاه به میزان و میزان عرضه آن بستگی دارد. به این ترتیب هر چه میزان تولید و تزریق به بازارهای مصرف كمتر باشد، قیمت محصول بالاتر و تقاضا كمتر می شود.

یكی دیگر از دلایل افزایش سریع قیمت این ماده غذایی و كاهش تقاضا برای خرید آن، حضور قاچاقچیان و دلالان است كه با یك حسابرسی صحیح و اصولی می توان این افراد را به دلیل عرضه محصولات بی كیفیت از این حرفه اخراج كرد. . آنها مشتریان را نسبت به خرید محصولات ایرانی بی میل می كنند و در نتیجه به رقبای قدیمی و متعارف ایران روی می آورند. كشوری مانند چین، رقیب سنتی و قدیمی ایران در زمینه تولید خاویار، از این شرایط نهایت بهره را برد و بازارهای هدف ایران را به راحتی تصرف كرد. علاوه بر شرایط ذكر شده، تقویت این مزارع آبزی پروری می تواند به متعادل كردن تقاضای بازار با هزینه كمك زیادی كند.

توجه: قیمت هر كیلوگرم خاویار ممتاز ایران معادل قیمت 32 بشكه نفت خام است.

شرایط صادرات خاویار به اروپا

صادرات خاویار به اروپا نیازمند شرایط خاص و مجوزهای لازم است. اول از همه، ماهی كه برای تولید خاویار باید صید یا پرورش داده شود باید ویژگی های فوق را داشته باشد.

 1- نوع و نژاد ماهی باید مشخص باشد.

 2- ماهی به درستی رشد كرده و به سن تولید مثل رسیده است.

 3- ماهی باید از همه لحاظ سالم باشد.

 4- كیفیت ماهی باید توسط كارشناسان تایید شود.

 5- نوع طعمه مورد استفاده برای ماهی باید تایید شده و غنی از مواد معدنی باشد.

فریت بار خاویار

با كمك شركت جهان كالا كارگو شما به راحتی میتوانید بار صادراتی خود را به صورت فریت بار به هر كشوری ارسال كنید. در واقع فریت بار خاویار یكی از راحت ترین روش های صادرات خاویار به كشور مقصد و وارد كننده است. با تماس با كارشناسان شركت جهان كالا كارگو میتوانید با مشاوره رایگان درباره فریت بار خاویار برای صادرات دریافت كنید.

شركت جهان كالا كارگو

شركت جهان كالا كارگو یكی از بهترین شركت های صادرات كالا به كشور های مختلف است. در این مقاله درباره نحوه صادرات خاویار به خارج از كشور توضیح دادیم. اگر قصد صادرات خاویار به خارج از كشور را دارید میتوانید به راحتی با كمك شركت جهان كالا كارگو صادرات خود را شروع كنید و به آنچه میخواهید دست پیدا كنید.

خدمات شركت جهان كالا كارگو در برگیرنده تمام نیازهای مشتریان از بسته بندی در مبداء ، بارنامه و ارسال بار هوایی توسط ایرلاین های معتبر دنیا ، تا ترخیص بار در گمركات و تحویل در مقصد می ‌باشد . این شركت با تمركز بر حمل بار هوایی بین المللی قادر به خدمت رسانی و ارائه مشاوره رایگان در زمینه حمل بار زمینی نیز می ‌باشد.

از جمله ویژگی های شركت جهان كالا كارگو عبارتند از:

 1- حمل و نقل و اضافه بار در جهان كالا با بهترین بسته بندی برای جلو گیری از صدمات احتمالی انجام می شود

 2- جهان كالا كارگو در جهت مشتری مداری تا حد ممكن از هزینه های اضافی كه بر دوش مشتری بوده كاسته است و هزینه ارسال بار منصفانه ای را اخذ مینماید

 3- امكان پیگیری آنلاین وضعیت بار و محموله بعد از ارسال بار به خارج از كشور

 4- جهان كالا كارگو طرف قرارداد با بیمه های مربوط به باربری میباشد از همین رو میتوانید با آرامش خاطر بار خود را به این شركت بسپارید

 5- حمل و نقل و اضافه اثاثیه منزل و شخصی و مبلمان و لوازم منزل از طریق دریائی توسط كانتینر و كشتی از مرز خروجی بندرعباس به كلیه بنادر اروپایی ، آسیایی ، آفریقا ، استرالیا ، آمریكا و كانادا

 6- حمل و نقل و اضافه بار و لوازم منزل و شخصی و مبلمان و اثاثیه منزل از طریق هوایی (توسط خطوط هوایی داخلی وخارجی) به صورت خرده بار و چارتر از فرودگاه مهرآباد و فرودگاه امام خمینی به كلیه فرودگاه های كشورهای اروپایی ، آسیایی ، آمریكا و كانادا

 7- مشاوره و انجام كلیه تشریفات گمركی در مبداء و مقصد و اخذ مجوزهای لازم برای حمل بار به خارج از كشور

 8- انجام كلیه امور بسته بندی در محل ، تخلیه و بار گیری و سایر خدمات جانبی مورد نیاز مشتری

 9- تعیین شرایط حمل و نقل و اضافه بار بصورت هوایی و دریایی اعلام نرخ كتبی خدمات

برای كسب اطلاعات بیشتر از قوانین و هزینه های مربوط به صادرات خاویار به خارج از كشور، همین حالا با كارشناسان مجرب شركت جهان كالا كارگو تماس بگیرید و اطلاعات دقیق و به روزی را در این زمینه دریافت كنید:

۰۲۱۶۶۵۷۱۱۳۰  ۰۲۱۶۶۵۷۱۱۳۱  ۰۲۱۴۴۶۶۶۹۳۱  ۰۲۱۴۴۶۶۶۹۲۴  ۰۲۱۵۱۰۰۵۲۴۸   ۰۹۱۲۵۷۵۴۰۹۵