ریپورتاژ آگهی

نقش تابلوسازی در گردشگری

نقش تابلو سازی در گردشگری را می ‌توان نوعی تبلیغ تلقی كرد؛ تبلیغی كه به واسطه آن، صنعت توریست‌ و گردشگری در یك مكان به شدت رونق پیدا می ‌كند. تابلوهایی كه به صورت حرفه ‌ای طراحی می‌ شوند و صاحبان مشاغل از آنها برای معرفی كسب ‌و كار خود استفاده می ‌كنند، می ‌توانند در فروش حداكثری به صاحب آن شغل یا حرفه كمك كنند.

نقش تابلو سازی در گردشگری را می ‌توان نوعی تبلیغ تلقی كرد؛ تبلیغی كه به واسطه آن، صنعت توریست‌ و گردشگری در یك مكان به شدت رونق پیدا می ‌كند. تابلوهایی كه به صورت حرفه ‌ای طراحی می‌ شوند و صاحبان مشاغل از آنها برای معرفی كسب ‌و كار خود استفاده می ‌كنند، می ‌توانند در فروش حداكثری به صاحب آن شغل یا حرفه كمك كنند.

نقش تابلوسازی در گردشگری

با نصب تابلو به كسب ‌و كار خود هویت می ‌بخشید و می ‌توانید در جذب مشتری، عملكرد مطلوبی را از خود به نمایش بگذارید. اگر به حرفه تابلو سازی، نقش تابلو سازی در گردشگری و آشنایی با انواع تابلوها مانند تابلو لاسوگاسی و تابلو چلنیوم علاقمند هستید، می ‌توانید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

معرفی حرفه تابلو سازی

تابلوسازی یكی از اصنافی است كه افراد مشغول به فعالیت در آن، اقدام به ساخت تابلوهای تبلیغاتی می ‌كنند؛ تابلوهایی مانند تابلو‌ چلنیوم، تابلو ال ‌ای ‌دی، تابلو لاسوگاسی و… از جمله تابلوهای بسیار پركاربرد در صنعت تابلو سازی هستند.

برای اینكه بتوانید در حرفه تابلو سازی موفق ظاهر شوید، می ‌بایست مهارت‌ هایی نظیر طراحی، نحوه كار با ابزار، ساخت انواع تابلوها و ... را در اختیار داشته باشید. در چنین شرایطی می ‌توان گفت كه شما به یك تابلو ساز حرفه ‌ای تبدیل می ‌شوید.

تابلو سازی را می ‌توان یكی از حرفه ‌های پرطرفدار و همچنین پر درآمد معرفی كرد، زیرا در بازار كسب‌ وكار امروزی، بسیاری از مشاغل برای دیده ‌شدن، به نصب تابلو بر سر در مغازه یا فروشگاه خود نیاز دارند.

بعد از اینكه به یك تابلو ساز حرفه ‌ای تبدیل شدید، باید به دنبال مكانی برای ارائه هنر و مهارت خود باشید. از جمله سرمایه‌ های اولیه‌ ای كه برای این كار نیاز دارید، شامل یك مغازه، كارگاه تابلو سازی، دستگاه ‌ها، تجهیزات و ... می‌ شود.

اهمیت تابلوهای تبلیغاتی در گردشگری

اهمیت تابلوهای تبلیغاتی در گردشگری

تابلوهای تبلیغاتی برای ایجاد آگاهی از برند و هویت كسب ‌و كار شما برای گردشگران بسیار موثر است. رهگذران یا مسافران فقط چند ثانیه فرصت دارند تا نگاهی اجمالی به تابلوی فروشگاه شما داشته باشند. بهتر است برای رسیدن به بیشترین تعداد بیننده ( مشتریان بالقوه)، تابلوی خود را در طرح‌ها، فونت‌ها و نقوش ساده سفارش دهید. همچنین فراموش نكنید كه یك تابلوی نورانی می ‌تواند به بازدید كنندگان كمك كند تا كسب ‌و كار شما را در 24 ساعت شبانه‌ روز پیدا و از آن بازدید كنند.

به‌ طوركلی، نصب و استفاده از تابلوی تبلیغاتی كه همسو با حرفه شما باشد و كسب‌ و كارتان را به گردشگر یا رهگذر معرفی كند، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، به اندازه‌ ای كه شاید در صورت نداشتن یك تابلوی مناسب، افراد از فروشگاه تجاری شما دیدن نكنند كه همین امر می‌ تواند یكی از زمینه‌ های شكست در تجارت و فروش را برایتان به ارمغان بیاورد.

اصول طراحی تابلوهای گردشگری خوب

طراحی، ساخت و نصب تابلوها در صنعت توریسم و گردشگری باید با اصول زیر مطابقت داشته باشد؛ این قوانین عبارتند از:

برای شناسایی و تبلیغ آسان با برند منطقه سازگار باشد.

با میزان سرعت ترافیك خوانا باشد؛

از حداقل كلمات برای درك بهتر مخاطب استفاده كنید؛

به وضوح قابل مشاهده باشد.

 

تاثیرات مثبت تابلوهای تبلیغاتی در گردشگری

در حقیقت، تابلوها می ‌توانند علاوه ‌بر افزایش تعداد مشتری، به زیبایی آن منطقه هم بیفزایند. این شكل از بازاریابی به ‌صورت غیرمستقیم، به مخاطب القا می‌ كند تا از آن فروشگاه بازدید یا حتی از آن خرید كنند. ازجمله مهم ‌ترین مزایای تابلوهای تبلیغاتی در گردشگری عبارتند از:

تابلو‌های تبلیغاتی در صنعت گردشگری انواع متفاوتی دارند كه این تنوع می‌ تواند نگاه عابران را به تفاوت ‌ها و انواع تابلو‌ها جذب كند.

تابلو‌ها رنگ‌ های متنوعی دارند كه این مورد هم در جذب عابران می‌ تواند به ‌صورت یك محرك عمل كند.

تابلوها به شیوه ‌های مختلفی نورپردازی می ‌شوند، مانند تابلو چلنیوم كه قابلیت نورپردازی با ال ‌ای ‌دی ‌ها كه به‌ صورت هفت رنگ و تمام ‌رنگ هستند را دارد.

تابلوهای تبلیغاتی می ‌توانند یك نشانه برای محل ‌های گردشگری باشند؛ به‌عنوان ‌مثال، یك پارك یا منطقۀ گردشگری می‌ تواند با استفاده از تابلو تبلیغاتی، به بهترین شكل به توریست‌ها و گردشگران معرفی شود.

تابلوهای تبلیغاتی می ‌تواند بعد جدیدی از تعامل را با مكان گردشگری یا كسب‌ و كارهای مستقر شده در آن محل برای افراد ایجاد كنند.

نشان دادن نوع خدمت یا محصولی كه قرار است به فرد خریدار فروخته شود و در اختیار او قرار بگیرد، از دیگر مزایای آن به ‌شمار می ‌رود.

افزایش حس رقابت بین كسب‌ و كار شما و مابقی فروشندگان حاضر در آن محل؛ تابلوها باید به ‌گونه ‌ای خاص انتخاب شوند تا فروشگاه تجاری شما متفاوت ‌تر از بقیه نشان داده شود.

انواع تابلوهای تبلیغاتی در جذب توریست

انواع تابلوهای تبلیغاتی در جذب توریست

حدود 68 درصد از مشتریان كه بخشی از آنها را توریست‌ ها یا گردشگران تشكیل می ‌دهند، تصمیمات خرید خود را در حالی كه در ماشین هستند می ‌گیرند. یك تابلوی تبلیغاتی كنار جاده یا تابلویی كه هویت یك كسب ‌و كار را به افراد معرفی می ‌كند، می ‌تواند بخش مهمی از قیف فروش هر برند یا بیزنسی باشد.

تابلوی تبلیغاتی ای كه این روزها در بسیاری از حرفه‌ ها و تجارت ‌ها به چشم می ‌خورند، در اشكال مختلف و كاربردهای متنوع در سطح بازار دیده می ‌شود. گسترش حرفه تابلوسازی هم به استفاده بیش‌ از پیش این تابلوها كمك كرده ‌است. این تابلوها انواع مختلفی دارند كه از مهم ‌ترین انواع آنها در جذب گردشگر و توریست می‌ توان به موارد زیر اشاره كرد:

تابلو چلنیوم

یكی از پرطرفدارترین تابلوها در صنعت در تابلوسازی، چلنیوم است كه در چند مدل مختلف مانند چنلیوم طلایی، كریستالی، الماسی، ستاره‌ای، پانچ و ... به فروش می‌ رسد. تابلو چنلیوم نوعی حروف برجسته محسوب می ‌شود كه به علت مصرف پایین برق، قیمت مناسب و مزیت های دیگر، طرفداران بسیاری را به خود جذب كرده ‌است.

تابلو لاسوگاسی

تابلو لاسوگاسی كه نمونه آن در عكس اول و با عنوان ورودی شهر لاس وگاس مشخص است، در صنعت تابلو سازی با استفاده از نئون یا لامپ‌ های فلامنتی نورپردازی می ‌شوند (یكی از جاذبه‌های شهر لاسوگاس و جذب توریست در این ایالت، همین تابلو‌های لاسوگاسی هستند). در این تابلوها، لامپ‌ها در فاصله ‌های مشخصی از یكدیگر جایگذاری می‌ شوند كه این امر به جذابیت هرچه بیشتر آنها اضافه می ‌كند.

تابلو ال ‌ای ‌دی

تابلو ال ‌ای ‌دی در 2 نوع ثابت و روان در بازار موجود است. اگر می ‌خواهید تابلوی تبلیغاتی شما افكت‌ها و حروف آن ثابت و بدون حركت باشد، می ‌توانید مدل ثابت آن را انتخاب كنید. در غیر این صورت، مدل روان (حركت و نمایش جمله‌ ها) آن را به شما پیشنهاد می ‌كنیم.
كلام‌آخر
از اینكه تا اینجای مقاله با ما همراه بودید، از شما ممنونیم؛ در این مقاله سعی كردیم به بررسی دقیق آنچه كه شما از حرفه تابلو سازی، انواع تابلو در صنعت گردشگری و ... نیاز داشتید بپردازیم. امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید.