ریپورتاژ آگهی

آیا ربات معامله گر فاركس حقیقت است یا دروغ؟

اگر از كاربران دنیای ارز دیجیتال هستید، حتما بزرگترین بازار معامله ارزهای خارجی یعنی "فاركس" را می شناسید. این بازار كه از بخش‌ های زیادی چون بانك، موسسات، تریدرها و كارگزاری هایی مانند بروكر ارانته تشكیل شده كه برای بسیاری از افراد همانند معدن طلا می ماند و با سوددهی بالا آن ها را به آرزوهایشان می‌ رساند.

اگر از كاربران دنیای ارز دیجیتال هستید، حتما بزرگترین بازار معامله ارزهای خارجی یعنی "فاركس" را می شناسید. این بازار كه از بخش‌ های زیادی چون بانك، موسسات، تریدرها و كارگزاری هایی مانند بروكر ارانته تشكیل شده كه برای بسیاری از افراد همانند معدن طلا می ماند و با سوددهی بالا آن ها را به آرزوهایشان می‌ رساند.

آیا ربات معامله گر فاركس حقیقت است یا دروغ؟

براساس آمار به دست آمده در هر ساعت از شبانه روز حداقل 220 میلیارد دلار ارز در بازار فاركس معامله می شود، پس افرادی كه دانش كافی نسبت به تجزیه و تحلیل بازارها، اجرای استراتژی ها و همگام شدن با نمودارها دارند می توانند روزانه تا یك میلیار دلار سود كسب كنند اما این كار برای معامله گران معمولی دشوار است در چنین شرایطی ربات های فاركس وارد عمل می شوند.

ربات معامله گر فاركس می تواند با تولید سیگنال و انجام معاملات در كوتاه ترین زمان سود قابل توجهی برای كاربران به دست آورد. اما چگونه؟

ربات معامله گر فاركس چیست؟

ربات معامله گر فاركس چیست؟

اكثر معامله گرانی كه در بازار فاركس، رمز ارزها و... معامله انجام می دهند ربات ها هستند. منظور از ربات، ساخته های آهنی كه وجود فیزیكی دارند نیست، بلكه ربات معامله گر فاركس یك برنامه كامپیوتری بوده كه توسط هوش مصنوعی در قلب خود یك الگوریتم از استراتژی‌ های معاملاتی به زبان كامپیوتر (همان برنامه نویسی) جای داده است.

زمانی كه ربات اجرا می شود با قرارگیری در یك حلقه عوامل مختلفی از جمله زمان، قیمت و نوسانات بازار را بررسی می كند و در موقعیت مناسب سیگنال های خرید یا فروش یك جفت ارز معین را نمایش می دهد. در نتیجه كاربر تصمیم می گیرد كه در آن لحظه معامله بكند یا نه!

براساس آمار به دست آمده امروزه نزدیك به 90 درصد از معامله گران در دنیای ارز دیجیتال، ربات ها هستند.

آشنایی با نحوه كار ربات معامله گر فاركس

ربات ها دارای الگوریتم هایی (پارامترهای از پیش تعیین شده) هستند كه در هر لحظه با ردیابی نوسانات بازار، نقاط مهم و انرژی بازار را پیدا می ‌كنند. سپس با تولید سیگنال به كاربر اطلاع می دهند كه بازار مورد نظر قدرت صعود را دارد یا خیر. به طور كلی ربات ها همانند یك تریدر كار می كنند و برخی از آن ها علاوه بر انجام معاملات، تجزیه و تحلیل بازار را با استفاده از تكنیكال های متفاوت انجام می دهند. در واقع یك ربات معامله گر فاركس قادر است میلیون‌ ها نمودار مختلف را به ‌صورت همزمان اسكن و تفسیر كند؛ كاری كه یك انسان هرگز نمی تواند انجام دهد. 

سیستم معاملاتی ربات معامله گر فاركس چگونه است؟

سیستم معاملاتی ربات معامله گر فاركس چگونه است؟

به طور كلی ترید ربات ها به دو صورت خودكار و نیمه خودكار انجام می شود كه در ادامه بیشتر توضیح می ‌دهیم.

·       سیستم معاملاتی خودكار

در این سیستم ربات معامله گر پس از اسكن بازار به طور اتوماتیك و بدون نیاز به كاربر، بر اساس پارامترهایی كه در اختیار دارد معاملات را انجام می دهد. این سیستم برای افرادی كه وقت كافی یا اطلاعات دقیقی در رابطه با بازار فاركس ندارند بسیار مناسب است.

·       سیستم معاملاتی نیمه خودكار

در این سیستم ربات براساس الگوریتم خود بازار فاركس را تجزیه و تحلیل می‌ كند، سپس سیگنال ‌های معاملاتی را با قیمت‌ های ورودی، دستورات توقف ضرر و اهداف سود برای كاربر می فرستد تا تصمیم بگیرد معامله را انجام دهد یا نه.

به طور كلی این روش تركیبی از سیستم معاملاتی خودكار و دستی است و برای افرادی كه می خواهند كنترل بیشتری روی حساب خود داشته باشند، مناسب خواهد بود.

چرا باید از ربات معامله گر فاركس استفاده كنیم؟

عمده دلایلی كه در جامعه تجارت فاركس باعث محبوبیت ربات ها شده عبارتند از:

·       سرعت بالا و بهینه سازی زمان

ربات‌ معامله گر فاركس تمام فرآیند های مربوط به تجارت فاركس از جمله تجزیه و تحلیل نمودارها تا اجرای معاملات را در كوتاه‌ترین زمان و به صورت اتوماتیك انجام می دهد. بنابراین با صرفه جویی در زمان كاربران می توانند با استفاده از وقت آزاد خود به دنبال راه هایی برای بهبود مهارت‌ های معاملاتی فاركس خود باشند.

·       چشم‌ پوشی از احساسات

تجارت فاركس همانند بازی اعداد می ماند و تصمیم های احساسی به طور بالقوه می تواند معاملات را از مسیر خارج كند. بنابراین ربات معامله گر با حذف احساسات انسانی و براساس الگوریتمی كه دارد با تجزیه و تحلیل بازار به كاربر اطلاع می دهد كه چه زمانی یك جفت ارز را بخرد یا بفروشد.

·       انجام معاملات به صورت 7/24

بازار فاركس هر روز هفته و به شكل 24 ساعته فعال است. بنابراین كاربرانی معاملات خود را دستی انجام می دهند باید همیشه به رایانه یا دستگاه تلفن همراه دسترسی داشته باشند تا هیچ فرصت معاملاتی سودآوری را از دستشان فرار نكند. اما در ربات های فاركس، كاربر با تنظیم پارامترهای تجارت مورد نظر، به فعالیت های معمول خود ادامه دهد.

·       تصمیم‌گیری مؤثر

ربات های فاركس با پردازش حجم زیادی از داده ها در مدت زمانی نسبتاً كوتاه می ‌توانند تمام شرایط بازار فاركس را در نظر بگیرند و در چند ثانیه تصمیم خود را عملی كنند.

·       ارائه تست بك آسان

كاربر با انجام یك تست بك می‌ تواند نحوه عملكرد ربات معامله گر را نسبت به استراتژی مورد نظر خود امتحان كند.

انواع ربات های فاركس

"ربات فاركس" تنها مختص یك برنامه نیست و برای مجموعه ای از توابع الگوریتمی كه برای اجرای معاملات در بازار فاركس طراحی شده اند، توصیف می گردد. ربات های اصلی فاركس عبارتند از:

1- ربات EA
2- ربات اسكالپینگ
3- ربات آربیتراژ
4- ربات معاملاتی خبری
5- ربات میانگین متحرك

آیا ربات معامله گر فاركس كار می كنند؟

پاسخ این سوال به ربات فاركسی كه استفاده می كنید بستگی دارد. یعنی در صورت انتخاب یك ربات با كیفیت بالا با كد تایید شده، احتمال سود دهی خواهد بود. در غیر این صورت ضرر می كنید.

در پایان

ربات معامله گر یك برنامه كامپیوتری است كه توسط هوش مصنوعی و كد هایی كه دارد، معاملات ارزی فاركس را به صورت خودكار یا نیمه خودكار انجام می دهد. اما شما به عنوان یك معامله گر نباید تنها به ربات ها اكتفا كنید، بلكه باید در هر لحظه اطلاعات و دانش خود را نسبت به تجارت فاركس افزایش دهید.