ریپورتاژ آگهی

پالیگان چیست؟ مهم‌ترین ویژگی‌های Polygon

با پیشرفت علم و تكنولوژی، سرمایه‌گذاری و روش‌های انجام آن نیز تغییرات بسیار زیادی كرده‌است. در چند سال اخیر، با به‌وجود آمدن ارزهای دیجیتال، افراد زیادی به معاملات ارزهای دیجیتال علاقه‌مند شدند. خریدوفروش ارزهای دیجیتال در بستر شبكه‌های بلاك چین و به‌صورت‌های مختلفی انجام می‌شود.

با پیشرفت علم و تكنولوژی، سرمایه‌گذاری و روش‌های انجام آن نیز تغییرات بسیار زیادی كرده‌است. در چند سال اخیر، با به‌وجود آمدن ارزهای دیجیتال، افراد زیادی به معاملات ارزهای دیجیتال علاقه‌مند شدند. خریدوفروش ارزهای دیجیتال در بستر شبكه‌های بلاك چین و به‌صورت‌های مختلفی انجام می‌شود. شبكۀ اتریوم یكی از شبكه‌های مهم و پرطرفدار در بین سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال است. با افزایش اجرای تعداد برنامه‌های غیرمتمركز در این شبكه، چالش مقیاس‌پذیری برای آن به‌وجود آمد. به‌منظور حل چالش مقیاس‌پذیری شبكۀ اتریوم، پالیگان به‌عنوان یك راه‌حل لایۀ دوم تعریف شد. در حال حاضر ارز دیجیتال پالیگان توانسته است جایگاه خوبی در بازار سرمایه كسب كند. در ادامۀ این مقاله قصد داریم تا شما را بیشتر با ارز دیجیتال Polygon آشنا كنیم، پس با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

پالیگان چیست؟ مهم‌ترین ویژگی‌های Polygon

منظور از اینكه پالیگان یك راه‌حل لایۀ دوم است چیست؟

به مجموعه تغییراتی كه بر روی یك شبكۀ بلاكچین انجام می‌شود بدون آن‌كه پروتكل آن را تغییر دهد، راه‌حل لایۀ دوم گفته می‌شود. اگر بخواهند برای ایجاد تغییرات در یك شبكۀ بلاكچین از راهكارهای لایۀ اول استفاده كنند، یكپارچگی شبكه را فدا می‌كنند. به كمك راهكارهای لایۀ دوم می‌توان مقیاس‌پذیری یك شبكۀ بلاكچین را افزایش داد. بدون اینكه یكپارچگی، امنیت و ماهیت شبكه را تغییر داد. زمانی‌كه اجرای برنامه‌های غیرمتمركز در شبكۀ بلاكچین اتریوم افزایش یافت، چالش مقیاس‌پذیری برای این شبكه به‌وجود آمد، ازاین‌رو پالیگان به‌عنوان یك راهكار لایۀ دوم، برای حل مشكل مقیاس‌پذیری بلاكچین اتریوم ایجاد شد كه سازگاری كاملی با شبكۀ اتریم دارد.

شبكۀ پالیگان چگونه مشكل مقیاس‌پذیری بلاكچین اتریم را برطرف می‌كند؟

شاید برایتان سؤال باشد كه شبكۀ پالیگان چگونه می‌تواند مشكل مقیاس‌پذیری در پلاكچین اتریوم را برطرف كند. در این خصوص باید به شما بگوییم كه پالیگان یك زنجیرۀ جانبی به زنجیرۀ اصلی اتریوم است و به موازات آن عمل می‌كند. به كمك الگوریتم اجماع اثبات سهام تأیید تراكنش‌ها در شبكه پالیگان انجام می‌شود. زمانی كه از این شبكه استفاده می‌شود، دیگر نیازی به ثبت تراكنش در شبكۀ اتریوم نیست. به این طریق می‌توان گفت كه چالش مقیاس‌پذیری اتریوم به كمك پالیگان برطرف می‌شود. شایان ذكر است كه با توجه به این‌كه شبكۀ Polygon از بلاكچین اتریوم پشتیبانی می‌كند، می‌توان به‌راحتی برنامه‌ها را از پالیگان به اتریوم انتقال داد. با روش‌های گفته‌شده، سرعت انجام تراكنش‌ها در اتریم، تا حد قابل توجهی افزایش می‌یابد.

شبكۀ پالیگان چگونه مشكل مقیاس‌پذیری بلاكچین اتریم را برطرف می‌كند؟

مهم‌ترین ویژگی‌های Polygon چیست؟

برای شناخت بیشتر شبكۀ ارز دیجیتال Polygon، باید ویژگی‌های آن را بررسی كنیم. ازجمله ویژگی‌های مهم آن می‌توانیم به موارد زیر اشاره كنیم:

1- اولین و مهم‌ترین ویژگی پلتفرم پالیگان، سازگاری زیاد آن با بلاكچین اتریوم است. به‌گونه‌ای كه می‌توان در این شبكه، به تمامی ویژگی‌های اتریوم دسترسی داشت و انتقال بین این دو بلاكچین بسیار راحت است.

2- مقیاس‌پذیری پالیگان یكی دیگر از نقاط قوت آن محسوب می‌شود كه این امكان را به كاربران خود می‌دهد كه تراكنش‌های خود را با سرعت بالا و كارمزد كمتر انجام دهند.

3- از آنجایی كه تعداد برنامه‌هایی كه بر روی پلتفرم پالیگان اجرا می‌شود در حال افزایش است، این شبكه در حال دستیابی به یك هویت مستقل است.

4- در Polygon، امكان توسعۀ بلاكچین‌های اختصاصی وجود دارد.

5- كاركردن با شبكۀ بلاكچین Polygon، به دلیل رابط كاربری ساده و كاربردی آن، بسیار راحت است. رابط كاربری این بلاكچین پیچیدگی خاصی ندارد و استفاده از آن برای كاربران بسیار آسان است.

هدف پالیگان چیست؟

هدف اصلی بلاكچین پالیگان این است كه همۀ بلاكچین‌های موجود به‌صورت یكپارچه و در یك شبكۀ بزرگ‌تر فعالیت كنند. یكی از اهداف بزرگ این شبكه، آن است كه فضای باز و بدون مرز برای كاربران ایجاد كند تا آن‌ها بتوانند به‌راحتی و بدون نیاز به واسطه‌ها، از محصولات و خدمات غیرمتمركز استفاده كنند. معماری پالیگان از چهار لایه تشكیل شده‌است كه عبارت‌اند از: لایۀ اتریم، لایۀ شبكه‌های پالیگان، لایۀ امنیتی و لایۀ اجرایی. این شبكه برای مقیاس‌پذیری بیشتر، راه‌حل‌های مختلفی را اجرا می‌كند. همچنین برای حفظ حریم خصوصی كاربران خود نیز اقدامات مهمی را انجام داده‌است.

ارز دیجیتال پالیگان چیست؟

بعد از شناخت كافی كه از پلتفرم Polygon به‌دست آوردیم، نوبت آن است كه به سراغ معرفی ارز دیجیتال پالیگان برویم. برای انجام تراكنش در همۀ بلاكچین‌های موجود، كاربران باید مبلغی را به‌عنوان كارمزد بپردازند. برای پرداخت كارمزد بلاكچین پالیگان، نیاز به ارز دیجیتال پالیگان است. این ارز دیجیتالی در چند سال اخیر همواره روندی رو‌به‌رشد داشته است و جزو توكن‌های محبوب سرمایه‌گذران بوده‌است. افراد زیادی با سرمایه‌گذاری بر روی این ارز دیجیتال، سرمایۀ خود را افزایش داده‌اند.

گفتنی است كه در صرافی‌های ارز دیجیتال، MATIC نماد ارز پالیگان است. صرافی‌های متعددی وجود دارد كه می‌توانید از طریق آن‌ها این ارز دیجیتالی را خریداری كنید. كوینكس یكی از صرافی‌هایی است كه می‌توانید از طریق آن، ارز دیجیتال پالیگان را خریداری كنید. كوینكس فارسی یكی از معتبرترین صرافی‌های بین‌المللی است كه از زبان فارسی نیز پشتیبانی می‌كند. این صرافی از امنیت و سرعت بالایی برخوردار است و ارزهای متنوعی را به كاربران خود عرضه می‌كند.

برای ذخیرۀ ارز دیجیتال پالیگان، می‌توان از كدام كیف‌پول‌های دیجیتالی استفاده كرد؟

برای ذخیره كردن ارز Polygon، می‌توانید از همۀ كیف‌پول‌هایی كه از اتریوم پشتیبانی می‌كنند استفاده كنید. ازجمله كیف‌پول‌های مناسب برای ذخیرۀ این ارز، می‌توانیم به مواردی همچون كیف‌پول اتمیك والت، ترزور، لجر، تراست والت، متامسك و... اشاره كنیم.

برای ذخیرۀ ارز دیجیتال پالیگان، می‌توان از كدام كیف‌پول‌های دیجیتالی استفاده كرد؟

جمع‌بندی

به‌طوركلی می‌توانیم بگوییم كه پالیگان یك راهكار لایۀ دوم برای رفع چالش مقیاس‌پذیری شبكۀ اتریوم است. این بلاكچین با توجه به ویژگی‌هایی كه دارد، توانسته است عملكردی مثبت داشته باشد و در راستای مستقل‌شدن قدم بردارد. ارز دیجیتال پالیگان یكی از ارزهای دیجیتالی محبوب است كه در چند سال اخیر همواره روند روبه‌رشد داشته‌است. یكی از ویژگی‌های قابل توجه پالیگان، پشتیبانی از شبكۀ اتریوم و انتقال راحت برنامه‌ها بین این دو شبكه است. با ثبت‌نام در صرافی كوینكس، می‌توانید به‌راحتی ارز Polygon را خریدوفروش كنید. همان‌طور كه در این مقاله به آن اشاره كردیم، سرعت تراكنش‌ها در این پلتفرم با سرعت بالایی انجام می‌شود و هزینۀ كارمزد آن نیز نسبت به سایر پلتفرم‌ها كمتر است.