ریپورتاژ آگهی

چگونه لاتاری ثبت نام كنیم؟

ثبت نام لاتاری آمریكا به چه صورت انجام می‌شود؟ نحوه درج اطلاعات، ویرایش عكس و ترجمه مدارك به چه صورت است؟ در صورتی كه پاسخ به این سوالات را نمی‌دانید با ما همراه باشید.

ثبت نام لاتاری آمریكا

لاتاری گرین كارت آمریكا، برنامه‌ای است كه هرساله توسط اداره مهاجرت آمریكا برگزار می‌شود تا تنوع نژادی موجود در این كشور حفظ گردد. افرادی كه در لاتاری گرین كارت نام نویسی می‌كنند و در قرعه كشی برنده می‌شوند، می‌توانند با دریافت ویزای مهاجرتی كشور آمریكا، به این كشور سفر كرده و گرین كارت خود را دریافت كنند و به صورت مادام العمر در كشور آمریكا زندگی كنند.

حال سوالی كه مطرح می‌شود آن است كه چگونه در لاتاری ثبت نام كنیم؟ چه شرایط و مداركی برای ثبت نام لاتاری باید فراهم شود؟ آیا می‌توان ثبت نام لاتاری را شخصا انجام داد یا باید به مجموعه‌های ثبت نام لاتاری مراجعه شود؟

شرایط و مدارك ثبت نام لاتاری

قبل از آنكه برای ثبت نام لاتاری اقدام كنید، باید شرایط و مدارك مورد نیاز آن را داشته باشید. از آنجایی كه ثبت نام لاتاری آمریكا، یك اقدام بین المللی به حساب می‌آید، داشتن پاسپورت معتبر الزامی خواهد بود. همچنین برای احراز هویت فرد ثبت نام كننده، داشتن عكس استاندارد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

از سمت دیگر، شخص متقاضی باید حداقل مدرك دیپلم و یا دو سال سابقه كار تخصصی در 5 سال گذشته را داشته باشد؛ به همین منظور، افراد زیر 18 سال نمی‌توانند به صورت مستقل در لاتاری ثبت نام كنند و حتما باید زیر مجموعه والدین خود نسبت به ثبت نام اقدام كنند. در این حالت، فرزند، مشمول شانس والدین خود خواهد شد و شانس مجزا در لاتاری نخواهد داشت.

دریافت ویزای آمریكا

توجه به این نكته بسیار ضروری است كه افراد متاهل، حتما باید به صورت متاهلی اقدام به ثبت نام كنند. به بیان دیگر در صورتی كه فرد ازدواج كرده است و نام همسرِ او در شناسنامه فرد متقاضی وارد شده است، باید حتما در هنگام ثبت نام لاتاری نیز، اطلاعات همسر وارد گردد. همچنین در صورتی كه شخص صاحب فرزند زیر 21 سال است، درج اطلاعات او نیز الزامی خواهد بود. با این حال افراد زیر مجموعه نیازی به داشتن پاسپورت ندارند؛ اما در صورتی كه همسر فرد متقاضی پاسپورت داشته باشد، ثبت نام آن‌ها می‌تواند به صورت دو شانسه انجام شود.

ثبت نام دو شانسه و سه شانسه چیست؟

همانطور كه در بالا اشاره شد، در صورتی كه فرد متقاضی متاهل باشد، باید اطلاعات همسر او نیز در هنگام ثبت نام لاتاری ذكر شود. در این حالت، همسر نیازی به داشتن پاسپورت ندارد و فقط شخص اصلی، كه در این جا فرد متقاضی است، باید پاسپورت معتبر كشور محل تولد خود را داشته باشد.

در صورتی كه همسر شخص متقاضی نیز پاسپورت معتبر داشته باشد، مراحل ثبت نام لاتاری آمریكا، یك بار هم از سمت او صورت خواهد گرفت. به این صورت كه در این حالت، همسر به عنوان شخص اصلی ثبت نام خواهد شد و فرد متقاضی به عنوان زیر مجموعه همسر قرار خواهد گرفت.

در این صورت چه فرد متقاضی و چه همسر او اگر در لاتاری گرین كارت آمریكا، برنده شود، هر دو زوج مستحق دریافت ویزای آمریكا خواهند بود. به بیان دیگر، در این صورت یك خانواده متاهلی، از دو شانس برای برنده شدن در لاتاری برخوردار خواهند بود، به همین منظور به آن "ثبت نام دو شانسه" گفته می‌شود.

در نظر داشته باشید كه اگر شخص متقاضی فرزند زیر 21 سال داشته باشد، اطلاعات او نیز در ثبت نام به صورت زیر مجموعه پدر و مادر درج خواهد شد و در صورت پیروزی یكی از والدین، او نیز مشمول دریافت گرین كارت خواهد بود. از طرفی، اگر فرزند بین 18 تا 21 سال باشد، به واسطه داشتن مدرك دیپلم، می‌تواند علاوه بر آنكه زیر مجموعه والدین ثبت نام می‌شود، یك شانس مجزا برای خود نیز داشته باشد. برای برخورداری از شانس مستقل، داشتن پاسپورت محل تولد برای فرزند بین 18 تا 21 سال الزامی خواهد بود. در این صورت فرزند، نه تنها از دو شانس والدین خود برخوردار خواهد بود، بلكه یك شانس مجزا نیز خواهد داشت. به همین دلیل به آن "ثبت نام سه شانسه" گفته می‌شود.

 

گرین كارت آمریكا

نحوه ثبت نام لاتاری

ثبت نام لاتاری می‌تواند توسط خود شخص و یا مجموعه‌های با سابقه در حوزه ثبت نام لاتاری انجام شود. از آنجایی كه تكمیل فرم ثبت نام لاتاری در اداره مهاجرت آمریكا، به زبان انگلیسی می‌باشد و تمامی اطلاعات باید به درستی وارد گردد و عكس‌ها نیز باید طبق استاندارد ویرایش گردد، پیشنهاد می‌شود تا ثبت نام خود را درون مجموعه‌های معتبر انجام دهید.

زیرا در صورتی كه ثبت نام در مجموعه‌های غیر معتبر، كافی نت‌ها و یا بدون دانش كافی و به صورت شخصی صورت گیرد و شخص در لاتاری برنده شود، با طی كردن مراحل مراجعه به سفارت و برگزاری مصاحبه، آفیسر مربوطه به دلیل نقص و یا وجود اشتباه در مراحل ثبت نام، شحص را از دریافت گرین كارت منع می‌كند و علارغم تمامی هزینه‌های سفر و ... كه پرداخت شده است از دریافت ویزای آمریكا باز خواهد ماند.

ثبت نام لاتاری در مجموعه معتبر

مجموعه‌های ثبت نام لاتاری، به واسطه تجربه و سابقه كاری بالا، از تمامی فوت و فن‌های ثبت نام لاتاری، نحوه ویرایش عكس‌ها، مراحل ترجمه اطلاعات و ... مطلع هستند. هیچ چیز به اندازه یك ثبت نام اصولی، نمی‌تواند متقاضیان را برای دریافت گرین كارت كمك كند؛ در نتیجه مجموعه‌های مختلفی وجود دارند كه خدمات ثبت نام لاتاری را انجام می‌دهند و به واسطه انجام ثبت نام اصولی و طی مراحل اعلام شده، هزینه‌ای معقول را دریافت خواهند كرد.

ثبت نام لاتاری یك مقوله كاملا تخصصی است و در صورت وجود مشكل در فرآیند ثبت نام، هیچ اطلاع رسانی یا هشداری از سمت سامانه به شما ارسال نمی‌شود و ثبت نام به اتمام خواهد رسید. در این حالت بعد از طی مراحل مصاحبه، مشكلات موجود نمایان خواهد شد. در نتیجه بهره‌مندی از خدمات مجموعه‌های ثبت نام لاتاری، می‌تواند بهترین راه در جهت اطمینان حاصل كردن از مراحل ثبت نام باشد.

منبع: كارت سبز

برچسب ها : ثبت نام لاتاری,مهاجرت به آمریكا,ویزای آمریكا