ریپورتاژ آگهی

معرفی كشورهایی كه بیشترین استفاده از بیت كوین را دارند

امروزه، صنعت ارزهای دیجیتال بدون شك بسیار بزرگ است. در طول دهه گذشته، رمزارزها و بیت كوین به عنوان یك سرمایه گذاری بسیار محبوب شده اند. اما استفاده از بیت كوین در سراسر جهان یه یك اندازه نیست. برخی از كشورها به هیچ وجه رمزارزها را مجاز نمی دانند، در حالی كه برخی دیگر صنعت عظیمی را از آن ساخته اند.

امروزه، صنعت ارزهای دیجیتال بدون شك بسیار بزرگ است. در طول دهه گذشته، رمزارزها و بیت كوین به عنوان یك سرمایه گذاری بسیار محبوب شده اند. اما استفاده از بیت كوین در سراسر جهان یه یك اندازه نیست. برخی از كشورها به هیچ وجه رمزارزها را مجاز نمی دانند، در حالی كه برخی دیگر صنعت عظیمی را از آن ساخته اند. یكی از موضوعاتی كه اكنون برای بسیاری از كاربران سوال شده این است كه، كدام كشورها در حال حاضر بیشترین میزان استفاده از از بیت كوین و رمزارزها را دارند؟

در ادامه این مقاله به معرفی كشورهایی كه بیشترین میزان استفاده از بیت كوین را دارند میپردازیم، همچنین شما میتوانید برای خرید بیت كوین به Tabdeal.org  مراجعه كنید.

كدام كشورها از بیت كوین استفاده میكنند؟

كدام كشورها از بیت كوین استفاده میكنند؟

1. آمریكا

بازار ارزهای دیجیتال ایالات متحده در حال حاضر یكی از بزرگترین بازارهای جهانی است و خرید، فروش و خرج كردن ارزهای دیجیتال در ایالات متحده قانونی است. بنابراین جای تعجب نیست كه این بازار هر ساله در حال رشد است.

مطالعه شركت Pew Research نشان داد كه 16 درصد از آمریكایی ها می گویند كه در نوعی از ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری یا معامله كرده اند، در حالی كه گزارش صرافی جمینی ((Gemini در سال 2021 این عدد را حدود 14 درصد نشان می دهد. در حالی كه رقم دقیقی وجود ندارد، اعتقاد بر این است كه بین 30 تا 50 میلیون شهروند ایالات متحده به شكلی با رمزارزها درگیر شده اند.

اما جالب‌تر از همه، حدود 63 درصد از پاسخ دهندگان اظهار داشتند كه هنوز روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری نكرده اند اما كنجكاو هستند كه بیشتر بیاموزند و به زودی قصد خرید دارند.

2. هند

اگرچه رابطه هند با ارزهای دیجیتال در چند سال گذشته بسیار پیچیده بوده و در سال 2018 و 2020 ارزهای دیجیتال به طور كامل ممنوع شدند، اما  بازار ارز دیجیتال این كشور بسیار رشد كرده و به یكی از بزرگترین بازارهای جهان تبدیل شده است. در زمان نگارش این مقاله در سال 2021، ارزش بازار ارزهای دیجیتال هند 5.39 میلیارد دلار تخمین زده می‌شود كه تخمین‌ها در مورد شكار كاربران از 15 میلیون، 20 میلیون الی 100 میلیون كاربر متغیر است.

با این حال، دولت هند دوباره در حال بررسی حضور ارزهای دیجیتال در سراسر كشور است و معتقد است كه این یك تهدید برای پول ملی هند، روپیه (و CBDC بالقوه هند) است. در نتیجه، اكنون این نگرانی وجود دارد كه ممنوعیت كامل ارزهای دیجیتال در سطح كشور بازگردانده شود، اما مقامات هنوز این موضوع را تایید نكرده اند.

3. ژاپن

بازار كریپتو ژاپن در طول سال 2021 به طور تصاعدی رشد كرد، به طوری كه میزان مبادله ارزهای دیجیتال در این كشور بین پاییز 2020 و زمستان 2021 تقریباً شش برابر شد. در همین سال، مشخص شد كه تنها حدود 4 درصد از ساكنان ژاپن با رمزارزها سر و كار داشته اند. با این حال، این تعامل هنوز به حدود 6.29 میلیون نفر می رسد كه به هیچ وجه عدد ناچیزی نیست.

در حالی كه به قطع می توان گفت كه رشد بازار ارزهای دیجیتال ژاپن چشمگیر بوده است، مقررات سختگیرانه ای كه بر روی شركت های ارز دیجیتال وضع شده است و ثبات پول ملی كشور، هر دو نقش مهمی در كاهش احتمالی رشد بازار رمزارز این كشور دارد. نمی‌دانیم در چند سال آینده اوضاع چگونه پیش خواهد رفت، اما به نظر می‌رسد دولت ژاپن مشتاق است صنعت رمزارز خود را محدود نگه دارد.

4. نیجریه

دولت نیجریه استفاده از رمزارزها را برای بانك‌ها و سایر موسسات مالی ممنوع كرده است و بیانیه‌ای در اوایل سال ۲۰۲۱ منتشر كرد كه نشان می‌دهد استفاده از ارز دیجیتال در سراسر نیجریه ممنوع خواهد بود.اما این مانع از ورود شهروندان نیجریه به صنعت ارز دیجیتال نشد. جستجوهای آنلاین برای «بیت كوین» و «كریپتو» در نیجریه به قدری رایج است كه این كشور را در حال حاضر  به شماره یك در جهان تبدیل كرده است.

 نرخ تورم تكان دهنده نیجریه و بیزاری عمومی مردم از نگرش سركوبگرانه دولت این كشور به این رشد مداوم در بازار ارزهای دیجیتال این كشور كمك كرده است. در واقع، بازار ارزهای دیجیتال نیجریه به یكی از رو به رشدترین بازارها در جهان تبدیل شده است.

5. اوكراین

اوكراین مطمئناً در حال تبدیل شدن به بازیگری در صحنه جهانی است كه باید آن را زیر نظر داشت. در حال حاضر، بیش از 5.5 میلیون نفر در داخل این كشور دارای ارز دیجیتال هستند. این رقم تكان دهنده 12.7 درصد از كل جمعیت و یكی از بالاترین نرخ های مالكیت در سراسر جهان است.

این كشور در حال حاضر حتی در حال افتتاح كارخانه‌های استخراج رمزارز است و برنامه هایی برای افتتاح یك تأسیسات ماینینگ در نزدیكی نیروگاه هسته‌ای زیفوریشزیا (Zaporizhzhia) و یكی در نزدیكی نیروگاه هسته‌ای ریونه (Rivne) در غرب دارد. به نظر می رسد كه دولت اوكراین قطعا از  بازار ارزهای دیجیتال استقبال میكند (اگرچخ هنوز خرید كالاها یا خدمات با استفاده از رمزارز در داخل كشور قانونی نیست).

6. السالوادور

السالوادور یكی از بزرگترین كشورها از نظر میزان استفاده از بیت كوین است. دولت آن اخیراً پس از اعلام اینكه اكنون به عنوان ارز قانونی پذیرفته می شود، میلیون ها دلار در بیت كوین سرمایه گذاری كرده است. رئیس جمهور این كشور، نایب بوكله، اعلام كرده است كه این تصمیم برای رهایی شهروندان این كشور از پرداخت هزینه تراكنش های بالا هنگام ارسال ارز بین المللی برای دوستان و خانواده، كه در السالوادور بسیار رایج است، اتخاذ شده است.

علاوه بر این، با توجه به اینكه تقریباً سه چهارم مردم السالوادوری حساب بانكی ندارند، انجام تراكنش‌ها با استفاده از ارزهای رمزنگاری شده باید كار را به میزان قابل توجهی برای آنها آسان‌تر كند.

7. پرو

ساكنان پرو مطمئناً علاقه شدیدی به بیت كوین نشان می‌دهند، به طوری كه 3.7 درصد از جمعیت ادعا می‌كنند كه در حال حاضر رمزارز در اختیار دارند (حدود 1.2 میلیون نفر).

با این حال، دولت پرو قصد ندارد اجازه دهد كارها بدون اندكی مداخله ادامه یابد. مقامات اعلام كرده اند كه در حال حاضر تحقیقات در مورد ارز دیجیتال برای اعمال قوانین و مقررات مناسب در حال انجام است. این ممكن است برای صاحبان ارز دیجیتال پرو دردسر ایجاد كند، زیرا بسیاری بر این باورند كه رمزارز باید بدون نظارت باقی بماند.

8. انگلستان

بازار ارزهای دیجیتال بریتانیا در حال حاضر در حال رشد است و تقریباً یك میلیون نفر در آن ادعا می كنند كه دارای نوعی ارز دیجیتال هستند. این نرخ مالكیت در سه سال گذشته شش برابر افزایش یافته است. با توجه به اینكه كریپتو در بریتانیا كاملا قانونی است، تعداد زیادی از شهروندان بریتانیایی اكنون به ارز دیجیتال به عنوان یك سرمایه گذاری خوب نگاه میكنند.

9. ویتنام

در حال حاضر، ویتنام با وجود غیرقانونی شدن رمزارز در سراسر كشور، دومین نرخ استفاده از ارزهای دیجیتال را در سطح جهان دارد. در حال حاضر جریمه و حبس قابل توجهی برای استفاده یا خرید و فروش ارز دیجیتال اعمال می شود، بنابراین جای تعجب است كه 6.1 درصد از ساكنان ویتنامی ارز دیجیتال دارند.

10. چین

اگرچه ارز دیجیتال در چین به طور كامل ممنوع شده است، شهورندان چیسی مایل به تبعیت از این مقررات نیستند و علیرغم تلاش‌های مداوم دولت، ساكنان چین به سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال ادامه می‌دهند.گفتنی است، میلیاردها دلار ارز دیجیتال در حال انتقال به خارج از چین است تا سرمایه گذاران بتوانند پول خود را از دست دولت در امان نگه دارند.

جمع بندی

كشورهای جهان هر كدام دیدگاه‌های متفاوتی نسبت به بیت كوین و ارزهای دیجیتال دارند. قدرت‌های برتر جهان غرب مانند ایالات متحده و انگلستان نگرشی مثبت نسبتی به این فناوری جدید نشان داده‌اند. اما بعضی از كشورها مانند چین هنوز ارزهای دیجیتال را ممنوع می‌كنند. با این حال همانطور كه در این مقاله مشاهده كردید، میزان استفاده از بیت كوین در  این كشورها رو به افزایش است و این باعث شده چشم انداز این بازار بسیار روشن باشد.