ریپورتاژ آگهی
شهر صالحیه

شهر صالحیه

صالحیه شهری است در استان تهران ایران. این شهر در بخش گلستان از توابع شهرستان بهارستان قرار دارد. شهر صالحیه در ۲۴ كیلومتری تهران قرار گرفته‌است. در تاریخ ۹ بهمن ۱۳۹۱ نام این شهر رسماً از صالح‌آباد به صالحیه تغییر كرد.
  • 1400/11/12
  • استان : تهران
  • شهر : صالحیه
  • دسته : شهر-استان
آدرس : صالحیه شهری است در استان تهران ایران. این شهر در بخش گلستان از توابع شهرستان بهارستان قرار دارد. شهر صالحیه در ۲۴ كیلومتری تهران قرار گرفته‌است.
تلفن : 66059000-021

صالحیه شهری است در استان تهران ایران. این شهر در بخش گلستان از توابع شهرستان بهارستان قرار دارد. شهر صالحیه در ۲۴ كیلومتری تهران قرار گرفته‌است.

در تاریخ ۹ بهمن ۱۳۹۱ نام این شهر رسماً از صالح‌آباد به صالحیه تغییر كرد.

جمعیت این شهر در سال ۱۳۸۵، برابر با ۵۴٫۲۲۸ نفر بوده‌است.

قلعه تپه صالحیه از نقاط كهن این شهر است. وامامزاده باقر از مكان‌های زیارتی این شهر است.

جاری بودن فاضلاب‌ها در خیابان‌ها از مشلات عمده محدودهٔ این شهر بوده‌است. به‌ویژه در دره‌ای به نام «سیاه‌آب» انباشته شدن فاضلاب‌ها باعث ایجاد نیزارها و باتلاق‌هائی بوده‌است كه جایگاه جانوران بیماری‌زا بود.

احسان بهرامی‌نژاد و پس از او مهندس اسماعیل نعمت‌زاده شهرداران این شهر در سال ۱۳۸۷ خورشیدی بودند. مهندس اسماعیل نعمت‌زاده از موفق ترین شهرداران در این شهر محسوب می‌شوند كه حدود دو سال در این سمت باقی هستند و این یك ركورد محسوب می‌گردد. از اقدامات مهندس اسماعیل نعمت‌زاده می‌توان به ساماندهی معابر شهری و رفع آلودگی‌های بصری در این شهر اشاره نمود. از دیگر این اقدامات نیز اجرای روشنایی در معابر شهر، ساخت بزرگترین پارك جنوب غرب تهران در صالح اباد، زمین فوتبال، ساخت سالن چند منظوره مدیریت بحران، ساختمان شهرداری و شورای اسلامی شهر صالحیه و .. می‌باشد.

شهر صالحیه-BiQVzemja9