ریپورتاژ آگهی
جاهای دیدنی ماسال در زمستان

جاهای دیدنی ماسال در زمستان

اگر مایل هستید از جاهای دیدنی ماسال در زمستان بازدید كنید بهتر است كه همراه با خودتان لباس گرم و وسیله های مناسبی ببرید.
  • 1401/10/13
  • استان : گيلان
  • شهر : ماسال
  • دسته : مناطق توریستی ایران
آدرس : گیلان - ماسال
تلفن : 66059000-021

اگر مایل هستید از جاهای دیدنی ماسال در زمستان بازدید كنید بهتر است كه همراه با خودتان لباس گرم و وسیله های مناسبی ببرید.

 اگر می خواهید در فصل زمستان به ماسال بروید باید به خوبی در مورد جاهای دیدنی ماسال در زمستان اطلاعات بیشتری به دست آورید. به طور كلی باید به خوبی بدانید كه ماسال یكی از شهرستان های دیدنی استان گیلان به شمار می رود كه ییلاقات زیادی دارد. هر یك از این ییلاقات جذاب و دیدنی هستند. بیشتر افرادی كه می خواهند از آب و هوای بی نظیر ماسال و طبیعت آن لذت ببرند در فصل بهار و تابستان به ماسال می روند. البته باید بدانید كه در پاییز و زمستان هم ماسال دیدنی است و شما می توانید از جاذبه های دیدنی ماسال در این فصل بازدید كنید. البته باید بدانید كه برخی از جاذبه های دیدنی ماسال تنها برای فصل تابستان هستند و در زمستان نمی توانید آنها را مورد بازدید قرار دهید.

 

معرفی جاهای دیدنی ماسال در زمستان

برخی از مهمترین جاهای دیدنی ماسال در زمستان كه می توانید مورد بازدید قرار دهید و از تماشای آنها خاطره ای خوش برای خودتان رقم بزنید عبارت هستند از :

۱. باغ پرندگان ماسال

یكی از بهترین مكان های دیدنی ماسال در زمستان كه آب و هوای بی نظیری دارد باغ پرندگان ماسال می باشد. پرندگان زیبا و زیادی در این باغ قرار گرفته كه هر یك از آنها زیبایی شان منحصر به فرد می باشد. طاووس های زیبا و شگفت انگیزی را می توانید در این باغ مشاهده كنید. علاوه بر اینكه طاووس های زیبایی در این باغ قرار گرفته شما می توانید خروس زینتی، مرغ زینتی، قرقاول با نژادهای متنوع در این باغ مشاهده كنید. اگر شما می خواهید در فصل سرد سال به این باغ بروید بهتر است كه قبل از ظهر را به عنوان بهترین بازه زمانی انتخاب كنید. قبل از ظهر هوای باغ بهتر است و شما به خوبی می توانید با یك برنامه ریزی ساده از مشاهده طبیعت باغ لذت ببرید.

۲. بقعه آقا سید مهر علی و رضا علی

یكی دیگر از مكان های دیدنی ماسال در زمستان، بقعه آقا سید مهر علی و سید رضا علی می باشد كه در روستای شالما قرار گرفته است. شالما یكی از زیباترین روستاهای ماسال به شمار می رود. این روستا تنها ۱۲ كیلومتر با ماسال فاصله دارد. بنابراین شما در كمترین بازه زمانی می توانید خودتان را به این روستا برسانید. در این روستا ۵ چشمه وجود دارد كه هر یك از آنها از دل زمین بیرون می آیند. طبق گفته گذشتگان باید بدانید كه بقعه آقا سید مهر علی و رضا علی مربوط به نوادگان امام كاظم می باشد. این امامزاده در منطقه كوهستانی قرار گرفته و با ماسال ۱۵ دقیقه فاصله دارد. ضریح مرقد مشبك است و قدمت طولانی دارد. برای رفتن به این ضریح باید لباس گرم داشته باشید، چرا كه در فصل زمستان آب و هوای روستای شالما سرد است.

 

جاهای دیدنی ماسال در زمستان-ehlFLhWfz1

۳. جاذبه های دیدنی ماسال در زمستان دیواره سنگی اسبه ریسه

یكی دیگر از جاهای دیدنی ماسال در زمستان، دیواره سنگی اسبه ریسه می باشد. این دیواره حدود ۲۰ كیلومتر با ماسال فاصله دارد. یكی از مهمترین نكاتی كه در مورد این دیواره باید بدانید این است كه برای بالا رفتن از آن، نیاز است صخره نوردی بلد باشید. بنابراین در فصل زمستان باید تمامی نكات كوهنوردی و صخره نوردی را رعایت كنید تا حادثه ناگواری برایتان به وجود نیاید. بسیاری از افرادی كه به كوهنوردی و صخره نوردی علاقه دارند می توانند از این دیواره بازدید كنند. اگر شما به كایاك سواری علاقه دارید باید بدانید كه در نزدیكی این دیواره یك رود درخشان قرار گرفته است. از این رود می توانید برای كایاك سواری استفاده كنید.

۴. پارك ساحلی ماسال

یكی دیگر از جاذبه های دیدنی ماسال در زمستان، پارك ساحلی ماسال می باشد. این پارك به عنوان یكی از زیباترین پارك هایی شناخته می شود كه آن را در نزدیكی رودخانه خالكایی راه اندازی كرده اند. از آنجایی كه موقعیت جغرافیایی این پارك بسیار عالی است، هر ساله گردشگران زیادی از آن بازدید می كنند. اگر شما می خواهید در فصل زمستان از این پارك بازدید كنید باید همراه خودتان لباس گرم داشته باشید. به طور كلی برای بازدید از دیدنی های ماسال در فصل زمستان، حتما باید وسیله ها و لباس های مناسبی با خودتان ببرید. آب و هوای ماسال در زمستان و پاییز سرد است.

۵. جاذبه های دیدنی ماسال در زمستان، قلعه كول

یكی دیگر از جاهای دیدنی ماسال در زمستان، قلعه كول می باشد. این قلعه در روستای تاس كوه یا قلعه كوه قرار گرفته است. شما برای بازدید از این قلعه باید روی تپه ای كه ۳۵ متر از زمین فاصله دارد بروید. قدمت طولانی این قلعه كه مربوط به قرن سوم هجری می باشد به عنوان یكی از مهمترین ویژگی های تاریخی آن شناخته می شود. در سال ۱۳۸۶ این قلعه را به عنوان یكی از آثار ملی كشور ایران معرفی كرده اند. شما می توانید برای رفتن به این قلعه ابتدا به روستای قلعه كوه بروید. سپس با استفاده از كفش مناسب و لباس های گرم برای رفتن به قلعه اقدام كنید.

دقت داشته باشید كه تمامی جاذبه های دیدنی ماسال در زمستان مانند فصل تابستان و بهار سرسبز نیستند. ولی اگر شما فصل پاییز و زمستان را برای دیدن جاذبه های ماسال انتخاب كنید می توانید رنگارنگ بودن طبیعت ماسال را از نزدیك مشاهده نمایید.