محل تبلیغ شما محل تبلیغ شما
ریپورتاژ آگهی
كتاب پیر پاره دوز(اشعار پیر پاره  دوز)

كتاب پیر پاره دوز(اشعار پیر پاره دوز)

مرقد یكی از مشاهیر عرفا و اولیاء الله در مشهد مقدس رضوی، كه از زمره قدیمی‌ترین زیارتگاه‌های عرفانی پایتخت معنوی جهان اسلام محسوب می‌شود
  • 1401/09/08
  • استان : تهران
  • شهر : تهران
  • دسته : اخبار گردشگری
آدرس : تهران-تهران
تلفن : 66059000-021

بازدید کننده گرامی : هم اکنون امکان خرید لینک پرومکس از این صفحه برای شما محقق می باشد.

لینک پرومکس چیست ؟ دریافت لینک از مطالب دارای رتبه گوگل

مزایای لینک پرومکس چیست ؟ 1- سرعت : شما را سریع‌تر به نتیجه دلخواه می‌رساند. 2- لینک مرتبط و معتبر: از مقاله‌ای که در رتبه برتر نتایج گوگل قرار دارد و با کسب‌وکار شما مرتبط است، لینک دریافت می‌کنید. 3- صرفه‌جویی در هزینه‌ها : با توجه به اینکه نیازی به تولید محتوا ندارید در هزینه‌های شما صرفه‌جویی می‌شود. 4- ترافیک هدفمند : با دریافت لینک از مقالات برتر گوگل، می‌توانید کاربران زیادی را به سمت سایت خود هدایت کنید.

مرقد یكی از مشاهیر عرفا و اولیاء الله در مشهد مقدس رضوی، كه از زمره قدیمی‌ترین زیارتگاه‌های عرفانی پایتخت معنوی جهان اسلام محسوب می‌شود؛ مقبره (شیخ درویش محمد كاردهی خراسانی ۹۶۰ – ۱۰۳۷ هـ ق) پیر پاره دوز كه در بین عامه به «پیرپالان دوز» اشتهار دارد و مورد توجه و زیارت سالكان الی الله و اهل دل بوده و هست، از جمله مرحوم شیخ حسن علی مقدادی اصفهانی (نخودكی)/ رحمه الله علیه/ كه به حكایت كتابِ – نشان از بی نشان‌ها- زیارت این مزار را ترك نمی‌كردند.
این بنا در حاشیه كوچه شور در اوایل پایین خیابان قرار داشته و پس از انقلاب اسلامی به مناسبت توسعه حریم حرم تخریب و مجدداً بازسازی شده است. بنای اولیه در زمان سلطنت پدر شاه عباس (سلطان محمد خدابنده) به سال ۹۸۵ قمری ساخته شده است.

شرح حال جامع و كامل این عارف بالله به اهتمام آقای دكتر جواد حامدی حق، با ۲۸۴ صفحه، در قطع وزیری توسط انتشارات شریف به زیور طبع آراسته شده است.

كتاب پیر پاره دوز(اشعار پیر پالان دوز)-jS8AbDwpFD