ریپورتاژ آگهی
چقدر درباره گردشگری آنتالیا می دانید؟

چقدر درباره گردشگری آنتالیا می دانید؟

آنتالیا یكی از شهرهای مهم و جاذبه‌های اصلی گردشگری در كشور تركیه است. حتما شما هم نام استانبول و ازمیر را شنیده‌اید، اما حساب آنتالیا از دیگر شهرهای تركیه جداست. آنتالیا از لحاظ جمعیت پنجمین شهر تركیه است و جمعیتی حدود ۲۵۱۱۰۰۰ دارد. لازم به ذكر است كه این آمار مربوط به سال ۲۰۱۹ می‌باشد. با ما همراه باشید تا درباره جاذبه‌های گردشگری آنتالیا بیشتر بدانید.
  • 1401/07/02
  • استان : تهران
  • شهر : تهران
  • دسته : مكانهای تفریحی جهان
آدرس : انتالیا تركیه
تلفن : 66059000-021

بازدید کننده گرامی : هم اکنون امکان خرید لینک پرومکس از این صفحه برای شما محقق می باشد.

لینک پرومکس چیست ؟ دریافت لینک از مطالب دارای رتبه گوگل

مزایای لینک پرومکس چیست ؟ 1- سرعت : شما را سریع‌تر به نتیجه دلخواه می‌رساند. 2- لینک مرتبط و معتبر: از مقاله‌ای که در رتبه برتر نتایج گوگل قرار دارد و با کسب‌وکار شما مرتبط است، لینک دریافت می‌کنید. 3- صرفه‌جویی در هزینه‌ها : با توجه به اینکه نیازی به تولید محتوا ندارید در هزینه‌های شما صرفه‌جویی می‌شود. 4- ترافیک هدفمند : با دریافت لینک از مقالات برتر گوگل، می‌توانید کاربران زیادی را به سمت سایت خود هدایت کنید.

آنتالیا یكی از شهرهای مهم و جاذبه‌های اصلی گردشگری در كشور تركیه است. حتما شما هم نام استانبول و ازمیر را شنیده‌اید، اما حساب آنتالیا از دیگر شهرهای تركیه جداست. آنتالیا از لحاظ جمعیت پنجمین شهر تركیه است و جمعیتی حدود ۲۵۱۱۰۰۰ دارد. لازم به ذكر است كه این آمار مربوط به سال ۲۰۱۹ می‌باشد. با ما همراه باشید تا درباره جاذبه‌های گردشگری آنتالیا بیشتر بدانید.

آنتالیا یكی از شهرهای مهم و جاذبه‌های اصلی گردشگری در كشور تركیه است. حتما شما هم نام استانبول و  ازمیر را شنیده‌اید، اما حساب آنتالیا از دیگر شهرهای تركیه جداست. آنتالیا از لحاظ جمعیت پنجمین شهر تركیه است و جمعیتی حدود ۲۵۱۱۰۰۰ دارد. لازم به ذكر است كه این آمار مربوط به سال ۲۰۱۹ می‌باشد. با ما همراه باشید تا درباره جاذبه‌های گردشگری آنتالیا بیشتر بدانید.

چه مكان‌هایی در آنتالیا وجود دارند؟

  • موزه باستان شناسی آنتالیا: موزه باستان شناسی آنتالیا كه یكی از مهمترین موزه‌های باستان شناسی در كشور تركیه است دارای ۱۳ تالار نمایشگاهی است. در این موزه باستان شناسی بیش از پنج هزار اثر هنری از منطقه آناتولی وجود دارد. جالب است كه اكثر آثار هنری كه در این موضوع وجود دارند مربوط به دوران عثمانی هستند.آ
  • كواریوم آنتالیا: اگر به آنتالیا سفر كردید به هیچ عنوان دیدن كردن از آكواریوم سه هكتاری آنتالیا را از دست ندهید. این آكواریوم كه جزو یكی از طویلترین آكواریوم های خاورمیانه است و در سال ۲۰۱۲ ساخته شد. وجود گونه‌های جانوری متفاوت در این آكواریوم باعث شده تا این مكان بسیار خاص تر از سایر مكان‌های مشابه باشد.
  • قلعه پنبه ای: یكی از مناطق دیدنی كه در شهر آنتالیا وجود دارد قلعه پنبه‌ای یا پاموك قلعه است. جالب است كه رسوب‌هایی كه بر روی دیواره‌های این قلعه به وجود آمدند به شكل گل پنبه هستند. علت نامگذاری این قلعه به همین دلیل است. چشمه‌های آب گرم كه در مسیر این قلعه وجود دارند باعث به وجود آمدن این رسوبات سنگی زیبا شده اند.
  • شهر باستانی اسپندوس: شهر باستانی آسپندوس كه در گذشته یكی از شهرهای بسیار مهم در كشور تركیه محسوب می‌شد امروزه به دلیل وجود حمام، معابد، سالن تئاتر و كلیساهای زیبایی كه در آن قرار گرفته اند تبدیل به یكی از شهرهای پربازدید در كشور تركی شده است. شهر باستانی آسپندوس در گذشته یكی از مراكز تجاری و مذهبی كشور تركیه بوده است.
  • شهر قدیمی: اولد تاون یا همان شهر قدیمی منطقه در آنتالیا است به دلیل وجود خانه‌های بسیار زیبایی كه در آن قرار دارند تبدیل به یك قطب گردشگری شده است. خانه‌های قدیمی كه در این شهر قرار دارند به رنگ قرمز هستند. مردم این شهر بسیار سرزنده و مهمان نواز هستند. این شهر برای كسانی كه به عكاسی علاقه‌مندند مكان بسیار مناسبی است.

 چه قوانینی را باید در آنتالیا رعایت كنید؟

همانطور كه می‌دانید كه كشور تركیه یك كشور مسلمان است. افرادی كه به تركیه سفر می‌كنند اجازه انتخاب حق پوشش خود را دارند اما، در مكان‌هایی كه دولت تركیه مشخص كرده همه افراد باید از پوشش اسلامی استفاده كنند، در غیر این صورت شانس بازدید كردن از آن بنا را از دست خواهند داد. یكی دیگر از قوانینی كه در تركیه و در آنتالیا وجود دارد عبور كردن از روی خط عابر پیاده است. افراد نباید از مكان‌هایی كه خط عابر پیاده ندارند عبور كنند. همچنین برای افرادی كه در مكان‌های عمومی مثل مترو و یا بانك سیگار می‌كشند جریمه نقدی در نظر گرفته شده است.

 بهترین زمان برای سفر به آنتالیا چه فصلی است؟

آنتالیا به شهر آفتاب معروف است. آنتالیا در فصل تابستان آب و هوای بسیار گرم دارد و در زمستان نیز سرد نیست. این منطقه دارای آب و هوای بسیار معتدل است و تقریبا ۳۰۰ روز از سال آفتابی است. بهترین ماه برای سفر كردن به آنتالیا ماه آوریل مهر اكتبر و نوامبر است. فراموش نكنید هنگام سفر به تركیه و مخصوصا آنتالیا چمدان خود را از لباس های تابستانی پر كنید.