۴ جاذبه گردشگری برتر در ایسلند + عكس

۴ جاذبه گردشگری برتر در ایسلند + عكس

ازآنجایی‌كه ظاهر شفق شمالی غیرقابل‌پیش‌بینی است، اكثر هتل‌ها و اپراتورهای اقامتی می‌توانند پیش‌بینی‌های شبانه را قبل از رفتن به رختخواب به شما ارائه دهند و شما را به لیست تماس‌های شبانه اضافه كنند.

  • 1401/06/28
  • استان : تهران
  • شهر : تهران
  • دسته : مكانهای تفریحی جهان

آدرس : ایسلند

تلفن : 66059000-021

۴ جاذبه گردشگری برتر در ایسلند + عكس

ازآنجایی‌كه ظاهر شفق شمالی غیرقابل‌پیش‌بینی است، اكثر هتل‌ها و اپراتورهای اقامتی می‌توانند پیش‌بینی‌های شبانه را قبل از رفتن به رختخواب به شما ارائه دهند و شما را به لیست تماس‌های شبانه اضافه كنند.

ایسلند، جزیره آتش و یخ، به یكی از برترین مقاصد سفر در جهان تبدیل شده است. در این كشور نه‌تنها ماجراجویان هیجان‌انگیز، بلكه عاشقان طبیعت نیز به دنبال چیزی متفاوت هستند. در اینجا آتشفشان‌های فعال، آبفشان‌ها، چشمه‌های آب گرم، یخچال‌های طبیعی، میدان‌های یخی و آبدره‌ها را خواهید دید، زیرا این كشور كم‌جمعیت كه در لبه دایره قطب شمال قرار دارد، در بالای یكی از فعال‌ترین مناطق آتشفشانی جهان قرار دارد.

درواقع آتشفشان­ها و سایر فعالیت‌های لرزه‌ای به‌طور منظم بخش‌هایی از كشور را تغییر شكل داده‌اند. در سال ۱۹۶۳، جزیره جدیدی به نام سارتسی از دریا در سواحل جنوبی پدیدار شد. بااین‌حال، ایسلندی‌ها این آشفتگی زمین‌شناسی را به نفع خود تبدیل كرده‌اند و از انرژی زمین‌گرمایی برای گرم كردن خانه‌ها و مشاغل خود و افزایش اوقات فراغت خود استفاده می‌كنند.

درنتیجه هوا به طرز شگفت‌انگیزی تمیز است و مناظر ناهموار و دست‌نخورده زیادی برای كاوش و ماجراجویی‌های فراموش‌نشدنی وجود دارد. یكی از راه‌های كاوش در ایسلند این است كه خودتان با ماشین كرایه‌ای، از چند روز تا یك هفته، سفر كنید، ازجمله سفر در امتداد جاده كمربندی كه در یك دایره كامل در سراسر كشور می‌چرخد.

راه دیگر برای ترسیم ماجراجویی در ایسلند با تورهایی است كه می‌توانند شما را به بهترین گزینه‌ها برای دیدن شفق شمالی ببرند.

در ادامه با فهرست برترین جاذبه‌ها و كارهایی كه در ایسلند باید انجام دهید، درباره بهترین مكان‌ها برای بازدید در این كشور بیشتر بدانید.

 تماشای وال، ریكیاویك

-n4cp9NY7F5

مهم نیست كه چه زمانی قصد سفر به ایسلند را دارید، تماشای وال در تمام طول سال در این كشور جذاب است، اگرچه تابستان محبوب‌ترین زمان برای دیدن این غول‌های مهربان است. در طول ماه‌های گرم‌تر، تماشای وال­ها در شب انجام می‌شود.

 تالاب آبی، گرینداویك

 

-mPKwHSEYRg

این تالاب آبی نمادین‌ترین آبگرم زمین‌گرمایی تنها ۴۰ دقیقه با ماشین از ریكیاویك فاصله دارد و یكی از جاذبه‌های گردشگری ایسلند است كه باید حتما ببینید. آب این تالاب از چشمه‌های آب­گرم زیرزمینی به ۳۷-۳۹ درجه سانتی‌گراد می‌رسد و گفته می‌شود كه هم برای سلامتی و هم برای پوست بسیار مفید است.

در این تالاب جدای از حمام كردن در یك محیط منحصربه‌فرد، فروشگاهی برای محصولات مراقبت از پوست و مكان‌هایی برای خوردن و نوشیدن وجود دارد. در سفر خود به ایسلند حتما از این مكان دیدن كنید.

 آبفشان‌های دیدنی

 -YsV2aRza20

این منطقه چشمه آب گرم بسیار فعال در جنوب غربی ایسلند در كنار رودخانه هویتا قرار دارد و یك ایستگاه موردعلاقه در امتداد آنچه به‌عنوان دایره طلایی شناخته می‌شود است.

گودال‌های گل جوشان و حدود ۱۰۰ آبفشان در حال انفجار كوچك‌تر در انتظار كاوش در اینجا هستند. این آبفشان هر چند دقیقه یك‌بار آب را تا عمق ۳۰ متری به هوا پرتاب می‌كند.

 

شفق شمالی، شفق قطبی

-KLrFOGCuu9

شفق شمالی یا شفق قطبی یكی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری ایسلند است. شفق‌های قطبی با باد خورشیدی، جریانی از یون‌های تابش شده از خورشید، مرتبط هستند.

این ذرات در دام میدان مغناطیسی زمین می‌افتند و با مولكول‌های اتمسفر برخورد می‌كنند و باعث انفجار انرژی می‌شوند كه به‌صورت دایره‌های بزرگ در اطراف قطب‌ها ظاهر می‌شوند. این نمایش نور طبیعی تماشایی در مكان‌های دورافتاده زیبایی بیشتری دارد و به‌ویژه در مواقع افزایش فعالیت خورشیدی چشمگیر است.

ازآنجایی‌كه ظاهر شفق شمالی غیرقابل‌پیش‌بینی است، اكثر هتل‌ها و اپراتورهای اقامتی می‌توانند پیش‌بینی‌های شبانه را قبل از رفتن به رختخواب به شما ارائه دهند و شما را به لیست تماس‌های شبانه اضافه كنند. اگر شفق­ها ظاهر شوند، آن‌ها با اتاق شما تماس خواهند گرفت، زیرا ممكن است فقط برای مدت كوتاهی قابل‌مشاهده باشند.