دکتر سپیده برقچی
ریپورتاژ آگهی
جنگل نقله بر رودبار ، طبیعت بكر و بهشتی

جنگل نقله بر رودبار ، طبیعت بكر و بهشتی

جنگل نقله بر رودبار ، طبیعت بكر و بهشتی دارد و یكی از نزدیكترین جنگلهای شمالی می باشد . همانطور كه می دانید شمال ایران جنگل های بكر و هیركانی دارد
  • 1401/01/03
  • استان : گيلان
  • شهر : رستم آباد
  • دسته : جنگل های ایران
آدرس : شهر رستم آباد در نزدیكی شهرستان رودبار
تلفن : 66059000-021

جنگل نقله بر رودبار ، طبیعت بكر و بهشتی دارد و یكی از نزدیكترین جنگلهای شمالی می باشد . همانطور كه می دانید شمال ایران جنگل های بكر و هیركانی دارد كه در نگهداری آنها باید خیلی كوشید ولی در سالهای اخیر با قطع درختان و ساخت و ساز ویلا بسیاری از این جنگلها متاسفانه در شرف نابودی هستند . طبیعت ناز و جاذبه های دلنواز شمال ایران باعث شده كه از محبوب ترین مقاصد سفر باشد ، وجود دریا، كوهستان، رودخانه ها، جویبارها، چشمه ها، آبشارها و جنگل های سرسبز آنقدر شمال ایران را باطراوت كرده است كه می توان روزها و روزها از این جاذبه ها دیدن كرد و باز هم جاذبه ای تازه پیدا كرد. وقتی از شهر رشت به مسیر رشت قزوین بروید بعد از ۴۵ كیلومتر به دهستان سرسبزی می رسید كه در كنار رودخانه خروشان سپید رود واقع شده است شهری به نام رستم آباد رودبار می باشد كه دهستان نقله بر یكی از روستاهای كوچك رستم آباد است البته روستاهای حبیب آباد ، مازیان، كوله كش و پیرسرا از دیگر روستاهای این شهر می باشد .

جنگل نقله بر رودبار ، طبیعت بكر و بهشتی-Tr2oXokU9k
این منطقه آب و هوای خوبی دارد و مردم مخصوصا در ماه های گرم سال به این منطقه سفر می كنند تا از گرمای تابستان فرار كنند و مدتی را در در طبیعت آرامش بخش این ناحیه بگذرانند.جنگل نقله بر در كنار روستای نقله بر می باشد كه جنگلی بسیار زیباست می توانید از روستای نقله بر به سمت این جنگل راه بیفتید و پیاده از قلب جنگل بگذرید و چشم اندازهای زیبای قله درفك و رودخانه پر حوش و خروش سپیدود را ببینید. در طول مسیر از شالیزارهای برنج می گذرید و در هر قدمی كه بر می دارید جلوه دیگری از طبیعت را می بینید. فاصله كم این ییلاق تا تهران باعث شده كه گردشگران با تورهای یك روزه همراه و برای بازدید از ییلاق نقله بر و جنگل سرسبزش راهی این نقطه از شمال ایران شوند.

جنگل نقله بر رودبار ، طبیعت بكر و بهشتی-yjkaXbFMz4
اینجا در هر فصلی از سال زیبایی های خاص خودش را دارد هرچند كه بیشتر گردشگران ماه های گرم سال را برای دیدن از این جنگل انتخاب می كنند اما پاییز این جنگل هم بینهایت زیباست. درختانی كه به رنگ های قرمز، زرد و نارنجی در آمده اند به همراه كوه هایی در پس زمینه كه حالا دیگر برف روی آن ها نشسته است شما را مهمان تصاویر نابی از طبیعت می كنند. با رفتن به این جنگل انگار نیمی از زیبایی های شمال ایران را یكجا می بینید. پوشش گیاهی متنوع جنگل باعث شده كه در جنگل نوردی درختان زیادی مثل درختان ممرز، انجیلی و … ببینید. اگر به حیات وحش هم علاقه دارید و دلتان می خواهد جنگل گردی را با تماشای حیوانات همراه كنید شاید اگر خوش شانس باشید بتوانید حیواناتی مانند شغال و گراز ببینید. البته كه این جنگل جای مناسبی برای دیدن پرندگان هم هست؛ از لحظه ای كه پا به داخل این جنگل می گذارید صدای چهچه پرندگان مختلفی را می شنوید كه فضای جنگل را دلنشین تر كرده اند و حتی لحظه ای هم نمی توان جنگل را بدون آواز آن ها تصور كرد. اگر كمی با دقت بیشتری به اطراف خودتان نگاه كنید می توانید پرندگانی مثل توكای سیاه، كمركولی جنگلی و … را در میان دیگر گنجشك ها و قمری ها تشخیص دهید. بعد از مدتی پیاده روی می توانید توقف كوتاهی داشته باشید و استراحت كنید.

جنگل نقله بر رودبار ، طبیعت بكر و بهشتی-aF4ne5iNRE
پستی و بلندی های جنگل مسیری مناسب را برای طبیعتگردی به وجود آورده است به صورت گروهی صبح زود به دل این جنگل بزنید و تا می توانید از هوای خوب و طبیعت بكر این ناحیه استفاده كنید. بعد از مدتی پیاده روی هنگام ظهر به روستا برگردید و غذایی محلی بخورید و در هنگام عصر با خرید خوراكی های محلی سفری رویایی برای خودتان رقم بزنید. شاید هم بخواهید ناهار را در همان جنگل بخورید در این صورت چای زغالی یادتان نرود مطمئنا بعد از این پیاده روی طولانی نوشیدن این چای زغالی در میان آب و هوای خوب و فرحبخش خیلی می چسبد. بهترین زمان برای رفتن به این جنگل بهار، تابستان و پاییز است؛ در زمستان ریزش برف و باران سفر به این جنگل را سخت می كند پس اگر می خواهید سفری لذتبخش داشته باشید زمان مناسب برای سفر را در نظر داشته باشید. این جنگل از جاذبه هایی است كه با فعالیت تورهای مختلف به تازگی بسیار پرطرفدار شده و با رفتن به آنجا، گروه هایی از گردشگران را می بینید كه در حال طبیعت گردی هستند.

جنگل نقله بر رودبار ، طبیعت بكر و بهشتی-yIIoKvDR5C
هر چند كه با آتش سوزی هایی كه در ۶ ۷ سال قبل در این جنگل اتفاق افتاد تعدادی از درخت های جنگل سوخته است اما این جنگل و روستای كنارش ییلاقی منحصربفر است كه اگر به دنبال طبیعتی چشم نواز هستید باید از آن دیدن كنید. می توانید در هنگامی كه قصد سفر به شهرهای شمالی را دارید برای یكی دو ساعت استراحت هم شده سری به این جنگل بزنید و گوشه ای از زیبایی های شمال ایران را در همین توقف كوتاه ببینید. البته شاید هم با همین توقف كوتاه چنان شیفته این جنگل شوید كه دلتان بخواهد مدتی در آن پیاده روی كنید و گونه های گیاهی و پرندگانش را بیشتر ببینید. این جنگل به نسبت دیگر جنگل های معروف شمال چندان شلوغ نیست و در آن نواحی بكر زیادی را پیدا می كنید.

جنگل نقله بر رودبار ، طبیعت بكر و بهشتی-ZQcdGqtZxs

جنگل نقله بر رودبار ، طبیعت بكر و بهشتی-3MQkfo8rch

جنگل نقله بر رودبار ، طبیعت بكر و بهشتی-OjI8ZFeuH9