محل تبلیغ شما محل تبلیغ شما
ریپورتاژ آگهی
آبشار چكان

آبشار چكان

آبشار چكان یكی اززیباترین و جذابترین آبشارهای ایران و از عجایب و شگفتی‏های طبیعت بكراستان لرستان است كه در در جنوب غربی الیگودرز و در بخش ززوماهرو قرار دارد و مشرف به روستاهای منطقه چكان واقع شده است
  • 1400/11/08
  • استان : لرستان
  • شهر : اليگودرز
  • دسته : مناطق تفریحی ایران
آدرس : جنوب غربی الیگودرز و در بخش ززوماهرو
تلفن : 66059000-021

بازدید کننده گرامی : هم اکنون امکان خرید لینک پرومکس از این صفحه برای شما محقق می باشد.

لینک پرومکس چیست ؟ دریافت لینک از مطالب دارای رتبه گوگل

مزایای لینک پرومکس چیست ؟ 1- سرعت : شما را سریع‌تر به نتیجه دلخواه می‌رساند. 2- لینک مرتبط و معتبر: از مقاله‌ای که در رتبه برتر نتایج گوگل قرار دارد و با کسب‌وکار شما مرتبط است، لینک دریافت می‌کنید. 3- صرفه‌جویی در هزینه‌ها : با توجه به اینکه نیازی به تولید محتوا ندارید در هزینه‌های شما صرفه‌جویی می‌شود. 4- ترافیک هدفمند : با دریافت لینک از مقالات برتر گوگل، می‌توانید کاربران زیادی را به سمت سایت خود هدایت کنید.

آبشار چكان یكی اززیباترین و جذابترین آبشارهای ایران و از عجایب و شگفتی‏های طبیعت بكراستان لرستان است كه در در جنوب غربی الیگودرز و در بخش ززوماهرو قرار دارد و مشرف به روستاهای منطقه چكان واقع شده است و پس از طی مسافتی به سمت دشت چكان، به آب زیبای داسار وصل شده و رودخانه چكان را تشكیل می دهد، رودخانه چكان نیز پس از طی مسافت كوتاهی به آب دهقادی وصل و نهایتاً وارد رودخانه زز می شود.

آبشار چكان از درون غاری مشرف به زمین زراعی چكان بیرون می آید كه فوران آن دهها متر طول دارد و آهنگ آن هر بیننده و شنونده ای را به وجد می آورد.

ارتفاع این آبشار حدود۳۰متر می باشد.

اطراف آبشار و امتداد رودخانه سرسبز و پوشیده از درختان میوه همچون گردو، بلوط، گلابی و… است و اهالی منطقه نیز از آب آن جهت كشاورزی بیشترین بهره را می برند. در فصل بهار صدای این آبشار از فاصله دور شنیده می شود و علاقه مندان بسیاری را به سوی خود فرامی خواند. كوههای اطراف آبشار زیستگاه مناسبی جهت پرندگانی همچون بلبل، كبك، كبوتر و انواع حیوانات وحشی مانند خرس، پلنگ، گرگ و گراز است.

آب این آبشار در اواخر پاییز به مرور خشك می شود و در روز های اولیه شروع فصل بهار مجددا با همان فوران به بیرون می جهد. در پایین دست آبشار زیارتگاه ابوعلی(ع) در میان چندین درخت تنومند جلوه خاصی به منطقه بخشیده است.

راههای ارتباطی :

۱-دورود به ایستگاه راه آهن سفید دشت به طرف شول آباد

۲-دورود به شاپله –تنگ ناله شنه چكان این جاده مالرو ومخصوص كوهنوردی است .

۳-الیگودرز با اتومبیل به طرف شول آباد بهار كار .چكان كه با اتومبیل تا چند كیلومتری آن جاده وجود دارد

راه دسترسی :

۱-دورود به ایستگاه راه آهن سفید دشت به طرف شول آباد

۲-دورود به شاپله –تنگ ناله شنه چكان این جاده مالرو ومخصوص كوهنوردی است .

۳-الیگودرز با اتومبیل به طرف شول آباد بهار كار .چكان كه با اتومبیل تا چند كیلومتری آن جاده وجود دارد

آبشار چكان-jl9C8dtPWj

آبشار چكان-QgDIrETioE

آبشار چكان-GagvlifeEi

آبشار چكان-Rf7g3bPC3W

آبشار چكان-MQM8HpuZCH

آبشار چكان-DhFRLfJ3am

آبشار چكان-hfgZXVXfYB

آبشار چكان-Dh6Fvgu74D

آبشار چكان-We4JasjZin

آبشار چكان-LQfiHOiusY

آبشار چكان-Ptt9dB8rES