ریپورتاژ آگهی
فرهنگسرای رسانه مشهد

فرهنگسرای رسانه مشهد

فرهنگسرای رسانه مشهد در سال ۱۳۸۹ با هدف ارتقای بینش و دانش شهروندان در تعامل آگاهانه با رسانه و فناوری های نوین تأسیس گردید. این فرهنگسرا با بهره گیری از مشاوران تخصصی و امكاناتی نظیر سالن آمفی تئاتر ، كلاس های آموزشی ، فضاهای اداری و استودیو صوت ، كتابخانه تخصصی و اتاق جلسات فعالیتهای خود را آغاز نمود .
  • 1400/12/10
  • استان : خراسان رضوي
  • شهر : مشهد
  • دسته : فرهنگسراهای ایران
آدرس : بلوار هفت تیر، میدان هشتصد، انتهای بوستان لاله
تلفن : 66059000-021

فرهنگسرای رسانه مشهد در سال ۱۳۸۹ با هدف ارتقای بینش و دانش شهروندان در تعامل آگاهانه با رسانه و فناوری های نوین تأسیس گردید.
این فرهنگسرا با بهره گیری از مشاوران تخصصی و امكاناتی نظیر سالن آمفی تئاتر ، كلاس های آموزشی ، فضاهای اداری و استودیو صوت ، كتابخانه تخصصی و اتاق جلسات فعالیتهای خود را آغاز نمود .
فرهنگسرای فناوری و رسانه مشهد در راستای آشنایی بیشتر عموم شهروندان با فناوری‌های نوین و روز دنیا مانند رایانه، گوشی‌های همراه، تب‌لت، اینترنت، سینما، هنرهای دیداری و شنیداری كه رساننده پیام و مفهومی خاص هستند راه‌اندازی شده و راه‌های بهینه و درست استفاده از این ابزار و فناوری‌ها را در قالب كلاس‌های آموزشی ارائه می‌دهد.
برنامه های ماهانه فرهنگسرای رسانه مشهد به شروح زیر است :
– تهیه بسته محتوایی سواد رسانه ی و اجرا در مدارس
– جشن تقدیر از اساتید و پیشكسوتان حوزه هنر و رسانه: برای بزرگداشت مقام معلم و در عرصه های (عكاسی، مستند سازی، روزنامه نگاری، كتاب و تربیت،شاعر، داستان، گرافیك، تئاتر، گویندگی، هنرهای تجسمی)
– برگزاری همایش های سواد رسانه ای: آموزش تربیت رسانه ای و بازی درمانی كودكان به والدین
– دورهمی كتاب: هدف (ترویج فرهنگ شهروندی) طرح خوانش كتاب ویژه عموم شهروندان پنجشنبه های هر هفته – سینما محله: هدف (آموزش تفكر انقادی) فرهنگ سرای رسانه در راستای فعالیت در حوزه آموزش تفكر انقادی در دیدن فیلم اقدام به اجرای برنامه پخش فیلم به صورت هفته ای در آمفی تئاتر فرهنگ سرا نمود . سعی شده در این برنامه از بهترین وبروزترین فیلم ها با مضامین و محتوای مناسب توسط كارشناس فیلم انتخاب و اكران گردد .
از دیگر برنامه‌های فرهنگسرای رسانه، دوره‌های آموزشی در قالب موضوعات رسانه‌های نوظهور و فناوری اطلاعات است كه در بخش‌های رسانه ذیل اینترنت، سینما، تلویزیون، بازی‌های رایانه‌ای و مطبوعات در چهارلایه مخاطب‌محور كه شامل كودك، نوجوان، جوان و بزرگسال است برگزار می‌شود.
محوریت تمامی دوره‌های آموزشی كه در فرهنگسرای رسانه مشهد برگزار می‌شود، ارتقای سواد رسانه‌ای و فناوری‌ اطلاعات كاربردی است و از زمستان سال جاری به‌صورت جدی آغاز می‌شود.

آدرس: بلوار هفت تیر، میدان هشتصد، انتهای بوستان لاله

فرهنگسرای رسانه مشهد-mUlj9vAlB6

فرهنگسرای رسانه مشهد-rOlYmkBTNe