محل تبلیغ شما محل تبلیغ شما
ریپورتاژ آگهی
مسجد جامع اردبیل

مسجد جامع اردبیل

مسجد جامع اردبیل یا «جمعه مسجد» در شمال شرقی شهر اردبیل بین محله‌های پیرشمس‌الدین و عبدالله شاه بر روی محل مرتفع و تپه مانندی در میان گورستانی واقع شده است
  • 1400/11/30
  • استان : اردبيل
  • شهر : اردبيل
  • دسته : مساجد تاریخی ایران
آدرس : در شمال شرقی شهر اردبیل بین محله‌های پیرشمس‌الدین و عبدالله شاه بر روی محل مرتفع و تپه مانندی در میان گورستانی
تلفن : 66059000-021

بازدید کننده گرامی : هم اکنون امکان خرید لینک پرومکس از این صفحه برای شما محقق می باشد.

لینک پرومکس چیست ؟ دریافت لینک از مطالب دارای رتبه گوگل

مزایای لینک پرومکس چیست ؟ 1- سرعت : شما را سریع‌تر به نتیجه دلخواه می‌رساند. 2- لینک مرتبط و معتبر: از مقاله‌ای که در رتبه برتر نتایج گوگل قرار دارد و با کسب‌وکار شما مرتبط است، لینک دریافت می‌کنید. 3- صرفه‌جویی در هزینه‌ها : با توجه به اینکه نیازی به تولید محتوا ندارید در هزینه‌های شما صرفه‌جویی می‌شود. 4- ترافیک هدفمند : با دریافت لینک از مقالات برتر گوگل، می‌توانید کاربران زیادی را به سمت سایت خود هدایت کنید.

مسجد جامع اردبیل یا «جمعه مسجد» در شمال شرقی شهر اردبیل بین محله‌های پیرشمس‌الدین و عبدالله شاه بر روی محل مرتفع و تپه مانندی در میان گورستانی واقع شده است. این بنا از سه قسمت تشكیل شده است: رواق، بنای اصلی سابق كه دارای گنبد بزرگ آجری با كتیبه‌ها و كاشی‌های معرق و تزئینات تخمیری در بدنه خارجی بنا و مقرنس گچی در داخل بنا بوده و مناره كه در ۲۵ متری غرب بنای اصلی قرار دارد. گفته می‌شود كه مسجد اولین بار در سده یازدهم میلادی در زمان سلجوقیان بر روی خرابه‌های یك بنای ساسانی ساخته شده است. در فاصله كمی از مسجد، پایه مناره‌ای دیده می‌شود كه در روزگار آبادی مسجد در كنار درِ ورودی حیاط مسجد قرار داشته است. در بدنه مناره دو سنگ نبشته نصب شده كه سنگ نبشته بزرگ، فرمان اوزون حسن آق قویونلو است و ارتباطی با بنای مسجد و مناره آن ندارد و احتمالاً از جای دیگری آورده و بر روی مناره نصب شده است.

مسجد جامع اردبیل-pgWb9IX2Nk

مسجد جامع اردبیل-Bgt1ZgEIQv