ریپورتاژ آگهی
روستای  همنده

روستای همنده

غار شفق (روستای همنده) یكی از زیباترین وبزرگترین غارهای ایران است كه در ۷۵ كیلومتری جهرم در بخش سیمكان دقیقا رو به روی روستا ی كوشكسار قرار گرفته است
  • 1400/11/30
  • استان : فارس
  • شهر : جهرم
  • دسته : روستاهای ایران
آدرس : در ۷۵ كیلومتری جهرم در بخش سیمكان دقیقا رو به روی روستا ی كوشكسار قرار گرفته است .
تلفن : 66059000-021

این روستادربخش سیمكان ازتوابع شهرستان جهرم استان فارس كشورعزیز ودوست داشتنی ایران است.

غار شفق

غار شفق (روستای همنده) یكی از زیباترین وبزرگترین غارهای ایران است كه در ۷۵ كیلومتری جهرم در بخش سیمكان دقیقا رو به روی روستا ی كوشكسار قرار گرفته است .
این غاردارای استلا گمیت واستلاكتیت های منحصر به فردی می با شد. در دهانه ورودی این غار درارتفاع ۲۰۰ متری از كف دره تیهوهای فراوانی وجود دارد كه به همین نام هم معروف است.

ورودی غار دوطبقه ودر حدود ۸ متر ارتفاع دارد وحدود ۵۰ درصد رطوبت داشته و دارای خفاش های زیادی است كه گاهی اندازه آن در حد یك مرغ خانگی است كه در غار درحال پرواز هستند. پس از وارد شدن به غار وطی یك مسیر ۵۰ متری به یك تالار بزرگ میرسیم كه درحدود ۵۰در۴۰ متر است كه به دو راه ختم می شود راه سمت راست كه در حدود ۲۰۰ متر است ودارای ۲چاله ۵/۳ متری است كه بین این دو چاله دالانی بسیار زیبا ازقندیلها تشكیل شده است ودارای آب می باشد.

این غا ر همه ساله تفریحگاه مردم شهرهای مختلف وهمچنین مكانی توریستی است كه بین دو كوه هفت مانند قرار گرفته كه این كوهها پوشیده از درختان بادام كوهی و گیاهان دارویی است. 

 

 

روستای همنده-cOxdItCdjb

روستای همنده-P06J7asCzn