ریپورتاژ آگهی
بویین سفلی

بویین سفلی

بویین سفلی شهری است در استان كردستان در غرب ایران. این شهر در بخش ننور شهرستان بانه قرار گرفته‌است. این شهر دارای چشمه (گومه تنوران می باشد كه تابستان مردم درآن شنا می كنند)
  • 1400/11/13
  • استان : کردستان
  • شهر : بانه
  • دسته : شهر-استان
آدرس : بویین سفلی شهری است در استان كردستان در غرب ایران. این شهر در بخش ننور شهرستان بانه قرار گرفته‌است.
تلفن : 66059000-021

بویین سفلی شهری است در استان كردستان در غرب ایران. این شهر در بخش ننور شهرستان بانه قرار گرفته‌است. این شهر دارای چشمه (گومه تنوران می باشد كه تابستان مردم درآن شنا می كنند) (همچنین این شهر یك تپه داره به اسم [ گرده قله ]كه درقدیم در آن مین بوده ولی الان پاك سازیش كردندولی احتمال داره هنوز وجود داشته باشه حتی سال ها پیش یك گاو بر اثر مین مرده.

هم چنین این شهر دارای منابع آبی فراوانی است. از چشمه‌های معروف آن نچیران و كانی بیدها و سوله می‌باشد كه از اولی برای كشتزارها از دومی برای مصارف عمومی بانه و از سومی صرفاً برای مصارف گله‌های این منطقه استفاده می‌شوند. این شهر در ۵ كیلو متری بانه قرارگرفته. در مسیر جاده اصلی بانه مریوان واقع شده و از طرف جنوب به مرز بین‌المللی سیرانبند منتهی می شود. این مرز رابط بین اقلیم كردستان عراق و كردستان ایران میباشد. كه به شهر سلیمانیه منتهی می شود. بویین با طبیعت زیبای كه دارد گردشگران زیادی را به طبیعت خود می كشاند.

 

-prpvWuMeMF