ریپورتاژ آگهی
شهر اندیشه

شهر اندیشه

شهر جدید اندیشه یكی از شهرهای استان تهران در ایران است. این شهر در بخش مركزی شهرستان شهریار قرار دارد. این شهر دارای ۶ فاز می‌باشد و در ۳۰ كیلومتری تهران، ۳ كیلومتری شمال غربی شهریار و ۷ كیلومتری جنوب شرقی كرج قرار دارد
  • 1400/11/13
  • استان : تهران
  • شهر : شهریار
  • دسته : شهر-استان
آدرس : شهر جدید اندیشه یكی از شهرهای استان تهران در ایران است. این شهر در بخش مركزی شهرستان شهریار قرار دارد
تلفن : 66059000-021

شهر جدید اندیشه یكی از شهرهای استان تهران در ایران است. این شهر در بخش مركزی شهرستان شهریار قرار دارد. این شهر دارای ۶ فاز می‌باشد و در ۳۰ كیلومتری تهران، ۳ كیلومتری شمال غربی شهریار و ۷ كیلومتری جنوب شرقی كرج قرار دارد. شهر اندیشه بر اساس قوانین جدید شهرسازی طراحی و ساخته شده است.

محلات
فاز ۱

این فاز در واقع شهرك اندیشه نامیده شده كه قبل از انقلاب عملیات طراحی و اجرائی آن شروع و پس از انقلاب تكمیل و تحویل فرمانداری و شهرداری شهریار گردید. در حال حاضر املاك فاز ۱ بیشترین خرید و فروش را دارند ، و از نظر اقتصادی بین ساكنین تهران مثل یك قطب درآمدزا یاد میشوند
فاز ۲

طراحی این فاز در زمینی به مساحت ۱۲۰ هكتار از سال ۱۳۷۰ آغاز و قطعات آن در دوبخش ویلایی و آپارتمانی از سال ۱۳۷۱ به متقاضیان واگذار شد. فاز ۲ فاصله نسبتاً زیادی با سایر فازها دارد.
فاز ۳

فاز ۳ اندیشه در سال ۱۳۷۰ در زمینی به مساحت ۳۶۰ هكتار طراحی و بر اساس كاربری مصوب در مراحل مختلف واگذار شده است. این فاز از نظر دارا بودن زیر ساخت‌های شهری شرایط بهتری نسبت به فاز ۱ دارد. در این فاز مجتمع بزرگ تجاری نگارستان به بهره برداری رسیده و از پر بازدید ترین و شیك ترین مجتمع در اندیشه میباشد.
فاز ۴

مساحت این فاز ۳۳۰ هكتار بوده كه از سال ۱۳۷۵ آماده سازی اراضی و واگذاری آن آغاز گردید. فاز ۴ متصل به فاز ۳ است و تدوامی است بر روند گسترش فاز ۳ كه در كنار جاده كرج- شهریار واقع شده‌است. بازار بزرگ ایرانی اسلامی كه به سبك نقش جهان اصفهان طراحی شده است، در این فاز در حال ساخت است و همچنین مجتمع تجاری و اداری ارغوان كه با مساحت زمینی بالغ بر ۴۲۰۰ متر مربع و زیربنای حدود ۴۸۰۰۰ متر مربع، به صورت مشاركت با بخش خصوصی در فاز ۴ اندیشه، در اذر ماه سال ۹۲ افتتاح شده است. كه این پروژه در طول ساخت با ۳۵ درصد پیشرفت فیزیكی همراه بوده است.
فاز ۵

مساحت این فاز ۱۹۴ هكتار است. فاز ۵ در كنار جاده كرج- شهریار در قسمت شمالی فاز ۴ شكل گرفته‌است. مانند سایر فازها دارای مجتمع های تجاری، مدارس، فرهنگسرای سعدی و مسجد است. خانه های مسكونی در این فاز به دو صورت آپارتمانی و ویلائی، با متراژ بالاتر ساخته شده است و محله های آن به نسبت فاز ۱ و ۳ و… دارای فضای آرامتری است.
فاز ۶

این فاز به مساحت ۴۰۰ هكتار می‌باشد كه عمده زمین‌های آن در مالكیت بخش خصوصی می‌باشد.

شهر اندیشه-kGM65ZACwL

شهر اندیشه-NkjomOENWr

شهر اندیشه-qULktCBRZm

شهر اندیشه-PncxJeAilZ