محل تبلیغ شما محل تبلیغ شما
ریپورتاژ آگهی
موزه مردم شناسی سرخس

موزه مردم شناسی سرخس

موزه فعلی سرخس به‌ عنوان «موزه بافت و نقش ‌ها» دایر شده است.
  • 1402/03/02
  • استان : خراسان رضوي
  • شهر : سرخس
  • دسته : موزه های ایران
آدرس : خراسان رضوی، سرخس
تلفن : 66059000-021

بازدید کننده گرامی : هم اکنون امکان خرید لینک پرومکس از این صفحه برای شما محقق می باشد.

لینک پرومکس چیست ؟ دریافت لینک از مطالب دارای رتبه گوگل

مزایای لینک پرومکس چیست ؟ 1- سرعت : شما را سریع‌تر به نتیجه دلخواه می‌رساند. 2- لینک مرتبط و معتبر: از مقاله‌ای که در رتبه برتر نتایج گوگل قرار دارد و با کسب‌وکار شما مرتبط است، لینک دریافت می‌کنید. 3- صرفه‌جویی در هزینه‌ها : با توجه به اینکه نیازی به تولید محتوا ندارید در هزینه‌های شما صرفه‌جویی می‌شود. 4- ترافیک هدفمند : با دریافت لینک از مقالات برتر گوگل، می‌توانید کاربران زیادی را به سمت سایت خود هدایت کنید.

موزه فعلی سرخس به‌ عنوان «موزه بافت و نقش ‌ها» دایر شده است. در این موزه  كفشهای سنتی مردانه تولید منطقه سرخس موسوم به پَدَوش و چُقّی و تعدادی اشیاء عتیقه و لوازم زندگی مسی و برنجی مورداستفاده مردم سرخس در زمانهای گذشته به نمایش گذاشته شده است. همچنین میتوان چراغ ‌نفتی خوراك‌ پزی پریموس آلمانی كه مردم سرخس به آن چراغ پُرمُز می ‌گفتند و تعدادی لوازم برنجی مطبخ (آشپزخانه سنتی) متعلق به مردم سرخس را در این موزه مشاهده كرد. باسكول چوبی ساخت روسیه تزاری سال 1891 م/ ۱۲۷۰ شمسی  از دیگر اشیاء این موزه است. اشیاء دیگری نیز در این مكان به نمایش درآمده كه می توانید از آنها دیدن كنید.


موقعیت مكانی
موزه مردم‌ شناسی سرخس در طبقه همكف نمایندگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری در خیابان طالقانی ۱۹ یا همان كوچه اول دادگستری این شهر واقع شده است.

 

موزه مردم شناسی سرخس-neWi188kVG