محل تبلیغ شما محل تبلیغ شما
ریپورتاژ آگهی
امام زاده سلطان حسین زاوه

امام زاده سلطان حسین زاوه

امامزاده سلطان حسین (ع) در زاوه استان خراسان رضوی، از فرزندان امام موسی كاظم (ع) می باشد و در باغی باصفا قرار دارد.
  • 1402/02/30
  • استان : خراسان رضوي
  • شهر : نصرآباد
  • دسته : امامزاده های ایران
آدرس : خراسان رضوی، زاوه
تلفن : 66059000-021

بازدید کننده گرامی : هم اکنون امکان خرید لینک پرومکس از این صفحه برای شما محقق می باشد.

لینک پرومکس چیست ؟ دریافت لینک از مطالب دارای رتبه گوگل

مزایای لینک پرومکس چیست ؟ 1- سرعت : شما را سریع‌تر به نتیجه دلخواه می‌رساند. 2- لینک مرتبط و معتبر: از مقاله‌ای که در رتبه برتر نتایج گوگل قرار دارد و با کسب‌وکار شما مرتبط است، لینک دریافت می‌کنید. 3- صرفه‌جویی در هزینه‌ها : با توجه به اینکه نیازی به تولید محتوا ندارید در هزینه‌های شما صرفه‌جویی می‌شود. 4- ترافیک هدفمند : با دریافت لینک از مقالات برتر گوگل، می‌توانید کاربران زیادی را به سمت سایت خود هدایت کنید.

امامزاده سلطان حسین (ع) در زاوه استان خراسان رضوی، از فرزندان امام موسی كاظم (ع) می باشد و در باغی باصفا قرار دارد. بنای قبلی ساختمان بقعه كه از خشت و گل بود در سالیان قبل تخریب شد و بجای آن بنای باشكوهی ساخته شد كه دارای ایوان، گنبد، گلدسته، صحن و حرم است. شكل بقعه از داخل به صورت چهار اتاق هشت ضلعی روباز است كه هر یك از اضلاع آن سه متر و در بین هر چهار ضلع یك فضای چهار متری تعبیه شده است. ایوان بنا رو به جنوب واقع شده و توسط ۶ پلكان به آن راه می یابد. در طرفین ایوان ۲ اتاق در دو طبقه احداث شده است. زمین زیارتگاه بیش از سه هكتار است كه در جنوب آن علاوه بر فضاسازی مرتب، درختان زیادی كاشته شده و فضای مناسبی ایجاد شده است. پارك كودك نیز در این فضا دایر است. تعداد ۱۰ واحد زایرسرا به ابعاد ۳×۵ و ۳×۸ متر در شرق بقعه قرار دارد. در غرب بقعه نیز وضوخانه و سرویس های در حال ساخت می باشند.


موقعیت مكانی
آستان امامزاده حسین (علیه السلام) در حدود ۱۰ كیلومتری شمال شرقی دولت آباد، بر حاشیه مسیر منتهی به حشمت آباد و در ۴۵ كیلومتری شرق شهر تربت حیدریه واقع شده است.

امام زاده سلطان حسین زاوه-S5uEeToBPM

امام زاده سلطان حسین زاوه-wu3QQ2Wm6q

امام زاده سلطان حسین زاوه-hatNW6n8IC