محل تبلیغ شما محل تبلیغ شما
ریپورتاژ آگهی
مزار شاه سنجان رشتخوار

مزار شاه سنجان رشتخوار

در ۲۵ كیلومتری جاده آسفالت تربت حیدریه به خواف نزدیك به روستای سنگان رشتخوار، بقایای مسجد و مزار ركن الدین محمود سنجانی (۵۹۳-۴۷۸ هـ..ق) جلب نظر می كند.
  • 1402/02/26
  • استان : خراسان رضوي
  • شهر : رشتخوار
  • دسته : آرامگاه های ایران
آدرس : خراسان رضوی، رشتخوار
تلفن : 66059000-021

بازدید کننده گرامی : هم اکنون امکان خرید لینک پرومکس از این صفحه برای شما محقق می باشد.

لینک پرومکس چیست ؟ دریافت لینک از مطالب دارای رتبه گوگل

مزایای لینک پرومکس چیست ؟ 1- سرعت : شما را سریع‌تر به نتیجه دلخواه می‌رساند. 2- لینک مرتبط و معتبر: از مقاله‌ای که در رتبه برتر نتایج گوگل قرار دارد و با کسب‌وکار شما مرتبط است، لینک دریافت می‌کنید. 3- صرفه‌جویی در هزینه‌ها : با توجه به اینکه نیازی به تولید محتوا ندارید در هزینه‌های شما صرفه‌جویی می‌شود. 4- ترافیک هدفمند : با دریافت لینک از مقالات برتر گوگل، می‌توانید کاربران زیادی را به سمت سایت خود هدایت کنید.

در ۲۵ كیلومتری جاده آسفالت تربت حیدریه به خواف نزدیك به روستای سنگان رشتخوار، بقایای مسجد و مزار ركن الدین محمود سنجانی (۵۹۳-۴۷۸ هـ..ق) جلب نظر می كند. وی از اولیاء و رهبران مسلك عرفان در سده ششم هجری بوده كه در سال ۴۸۷ هجری قمری چشم به جهان گشود و به سال ۵۹۳ در سن ۱۰۶ سالگی دیده از جهان فرو بست. مجموعه معماری بر جای مانده مشتمل بر دو بنا است كه در ضلع شرقی مسجد و در ضلع غربی مزار شاه سنجان قرار دارد. از بنای مسجد تنها یك ایوان وسیع بر جای مانده است. احتمالا بر دیوار این بنا كتیبه و تزیین ‌هایی وجود داشته كه امروزه اثر زیادی از آن باقی نمانده است. بنای مزار نیز با پوششی گنبدی بر ساقه ای هشت ضلعی استوار است. بر اساس شواهد معماری گویا مجموعه‌ ای شامل گنبدخانه، یك ایوان و شبستان ‌های اطراف در این مكان وجود داشته كه امروزه بقایای این آثار به صورت توده‌ ای آوار دیده می‌ شود.

 

مزار شاه سنجان رشتخوار-dB3zf0wd9s

مزار شاه سنجان رشتخوار-JOpMW3mvZS

مزار شاه سنجان رشتخوار-Qhfkitdhkc