محل تبلیغ شما محل تبلیغ شما
ریپورتاژ آگهی
قلعه تركی لنجان

قلعه تركی لنجان

در قسمت شمالی باغبادران در شهرستان لنجان رشته كوهی قرار دارد كه در تمام مسیر رودخانه زاینده رود نیز به چشم میخورد.
  • 1401/12/14
  • استان : اصفهان
  • شهر : لنجان
  • دسته : قلعه های باستانی ایران
آدرس : اصفهان، لنجان، باغ بهادران
تلفن : 66059000-021

بازدید کننده گرامی : هم اکنون امکان خرید لینک پرومکس از این صفحه برای شما محقق می باشد.

لینک پرومکس چیست ؟ دریافت لینک از مطالب دارای رتبه گوگل

مزایای لینک پرومکس چیست ؟ 1- سرعت : شما را سریع‌تر به نتیجه دلخواه می‌رساند. 2- لینک مرتبط و معتبر: از مقاله‌ای که در رتبه برتر نتایج گوگل قرار دارد و با کسب‌وکار شما مرتبط است، لینک دریافت می‌کنید. 3- صرفه‌جویی در هزینه‌ها : با توجه به اینکه نیازی به تولید محتوا ندارید در هزینه‌های شما صرفه‌جویی می‌شود. 4- ترافیک هدفمند : با دریافت لینک از مقالات برتر گوگل، می‌توانید کاربران زیادی را به سمت سایت خود هدایت کنید.

در قسمت شمالی باغبادران در شهرستان لنجان رشته كوهی قرار دارد كه در تمام مسیر رودخانه زاینده رود نیز به چشم میخورد. این كوههای كم ارتفاع را كه ما بین باغبادران در جنوب و تیران و كرون در شمال قرار دارد را صحرای طبس می نامند كه برای علاقه مندان به بیابانگردی میتواند منطقه ای جذاب باشد. جاذبه های گردشگری واقع در این صحرا متعدد هستند. كاوانسرای صحرای طبس معروف به قلعه تقی در شمال روستای نوگوران، روستاهای حاجی الوان و قلعه تركی واقع در این صحرا كه خود دارای مكانهایی مانند محله قدیمی و برج كبوتر در محل قلعه تركی و محله قدیمی و قبرستان باستانی در محل روستای حاجی الوان میباشند از مناطق دیدنی هستند. همچنین سنگ نگاره های تازه كشف شده شمال روستای چم علیشاه از آثار گردشگری بیشمار موجود در صحرای طبس میباشد.

روستای قلعه تركی كه در دهستان چم رود قرار گرفته از توابع باغبهادران شهرستان لنجان به حساب می آید. در این منطقه قلعه كوچكی به نام قلعه تركی بنا شده كه در گذشته های دور ورودی روستا بوده و نقش استراتژیكی داشته است. برجی زیبا نیز در این منطقه توجه مخاطبان را به خود جلب می كند، برجی كه زمانی آشیانه كبوتران بود. انگیزه اصلی ساخت برج های كبوتر، آن هم در دامان طبیعت استفاده از كود كبوترها برای بهبود كیفیت محصولات كشاورزی بوده است چرا كه كود كبوتران در حاصلخیزی زمین های زراعی بسیار موثر است.

 

قلعه تركی لنجان-AWlffB0UWu

قلعه تركی لنجان-DpbibZpYyh

قلعه تركی لنجان-j5cvKfNBw2

قلعه تركی لنجان-DqakYFX5Ww