ریپورتاژ آگهی
ساحل چپكرود جویبار

ساحل چپكرود جویبار

ساحل چپكرود به طول ۱۸ كیلومتر از بكرترین سواحل استان مازندران محسوب می شود
  • 1401/10/24
  • استان : مازندران
  • شهر : جويبار
  • دسته : مناطق ییلاقی و دریاكنارها
آدرس : مازندران، جویبار، چپكرود
تلفن : 66059000-021

ساحل چپكرود به طول ۱۸ كیلومتر از بكرترین سواحل استان مازندران محسوب می شود.این ساحل زیبا با داشتن ۱۰ راه دسترسی به دریا یكی از امن ترین سواحل مازندران میباشد. در سال های اخیر بیش از 350 نفر از غرق شدن در دریای این منطقه نجات داده شده اند.

ساحل چپكرود یكی از زیباترین سواحل در استان مازندران به شمار می رود كه امكاناتی نیز برای مسافرین فراهم شده است.

این مجموعه تفریحی در كنار دریای مازندران، از ده سوئیت، پنجاه آلاچیق، پنجاه استراحتگاه، پیست موتور سواری، اسب دوانی و زمین والیبال ساحلی برخوردار است تا مسافران و گردشگران بتوانند لحظات خوبی را در آنجا سپری كنند. آب لوله كشی شرب شهری، مسجد، فروشگاه و رستوران از امكانات این منطقه است.

قدم زدن، دوچرخه سواری یا موتور سواری در مسافت طولانی در كنار آب و ساحل ماسه ای لذت بخش است. برای دوستانی كه می خواهند به دور از هیاهوی ساحل های توریستی خزر استراحت و تفریح كنند، بسیارمناسب می باشد.

بد نیست بدانید مراسم فرهنگی و جنگ های شادی در سه شب آخر هر هفته در مجموعه ساحلی چپكرود جویبار برگزار می شود. جشنواره مجسمه های شنی نیز در این ساحل برگزار میشود كه دیدنی است.

حضور گردشگرانی از كشورهای آلمان، تركیه و روسیه در ساحل چپكرود جویبار چشمگیر است. در ایام تعطیل سال روزانه بیش از هفت هزار نفر از امكانات ساحل چپكرود جویبار استفاده می نمایند.


مسیر دسترسی
برای رسیدن به چپكرود می توان از دو مسیر خزر آباد و جویبار استفاده كرد كه هر دوی آنها در منطقه لاریم به روستای كوهی خیل می رسند و بعد از عبور از كوهی خیل و طی طریق به طرف غرب و قبل از رسیدن به بهمن میر یك راه فرعی و خاكی از جاده اصلی جدا میشود و به طرف شمال ادامه می یابد. طول این جاده خاكی از دو راه تا ساحل حدود ۳ كیلومتر است.

 

ساحل چپكرود جویبار-Pm7RWzgFMP