ریپورتاژ آگهی
برقراری مجدد پروازهای فرودگاه مشهد

برقراری مجدد پروازهای فرودگاه مشهد

با توجه به بازگشایی باند فرودگاه مشهد، پروازهای این فرودگاه مجددا برقرار شد.
  • 1401/10/21
  • استان : خراسان رضوي
  • شهر : مشهد
  • دسته : اخبار گردشگری
آدرس : خراسان رضوی - مشهد
تلفن : 66059000-021

با توجه به بازگشایی باند فرودگاه مشهد، پروازهای این فرودگاه مجددا برقرار شد.

مدیركل فرودگاه‌های خراسان رضوی از برقراری مجدد پروازهای مشهد پس از بازگشایی باند این فرودگاه خبر داد.

محمود امانی‌بنی، مدیركل فرودگاه‌های خراسان رضوی، با اعلام این خبر اظهار كرد:

باند ۳۱ راست و ۱۳ چپ فرودگاه مشهد از ساعت ۱۱:۳۰ صبح امروز ۲۱ دی ماه، با تلاش عوامل فرودگاهی پاكسازی و بازگشایی شد. طی ۲۴ ساعت گذشته و به‌طور مستمر دو تیم عملیات فرودگاهی با ۱۴ خودروی اوره‌پاش، مایع‌پاش و برف‌روب اقدام به پاكسازی باند از برف و یخ با استفاده از ۵۰ تن اوره و ۱۰ هزار لیتر مایع استات پتاسیم كردند.

وی افزود:

چهار شیفت هشت نفره در اطلاعات پرواز ۱۹۹ پاسخگوی مسافران برای اعلام وضعیت پرواز بودند. همچنین در این مدت حدود ۳۰ نفر در حوزه لندساید و محاوط ترمینالی اقدام به خدمت‌رسانی به مسافران كرده‌اند.

مدیركل فرودگاه‌های خراسان رضوی تصریح كرد:

باوجود كاهش شدید دمای هوا تا منفی ۱۵ درجه سانتی‌گراد و برودت هوا با تلاش عوامل فرودگاهی در حال حاضر باند اصلی فرودگاه مشهد عملیاتی است و هواپیماها با اجرای عملیات یخ‎‌زدایی امكان انجام پرواز از این باند را خواهند داشت.

امانی‌بنی یادآور شد:

از مسافران درخواست می‌شود به‌دلیل شرایط ناپایدار جوی، كاهش دید افقی و برودت هوا پیش از عزیمت به فرودگاه‌های كشور و اطلاع از وضعیت پرواز با شماره ۱۹۹ تماس حاصل كنند.

گفتنی است به‌دنبال بارش برف، كاهش شدید دما و یخ‌زدگی سطح باند فرودگاه بین‌المللی مشهد از ساعت ۱۹ روز گذشته ۲۰ دی ماه، ۵۷ پرواز شامل ۲۴ پرواز خروجی داخلی، ۲۳ پرواز ورودی داخلی، ۴ پرواز ورودی خارجی و ۶ پرواز خروجی خارجی تا ساعت هشت و نیم صبح امروز ۲۱ دی ماه باطل شد.

با وجود كاهش شدید دما و بارش برف از ساعات ابتدایی صبح امروز عملیات برف‌روبی و پاكسازی باند در چند مرحله آغاز شده بود و كماكان نیز ادامه دارد.

برقراری مجدد پروازهای فرودگاه مشهد-v0WyMcYwoQ