ریپورتاژ آگهی
معنی شیرز

معنی شیرز

شیرز یك نام محلی است كه باید به خوش‌آهنگ بودنش قناعت كنیم.
  • 1401/09/03
  • استان : تهران
  • شهر : تهران
  • دسته : اخبار گردشگری
آدرس : تهران-تهران
تلفن : 66059000-021

بازدید کننده گرامی : هم اکنون امکان خرید لینک پرومکس از این صفحه برای شما محقق می باشد.

لینک پرومکس چیست ؟ دریافت لینک از مطالب دارای رتبه گوگل

مزایای لینک پرومکس چیست ؟ 1- سرعت : شما را سریع‌تر به نتیجه دلخواه می‌رساند. 2- لینک مرتبط و معتبر: از مقاله‌ای که در رتبه برتر نتایج گوگل قرار دارد و با کسب‌وکار شما مرتبط است، لینک دریافت می‌کنید. 3- صرفه‌جویی در هزینه‌ها : با توجه به اینکه نیازی به تولید محتوا ندارید در هزینه‌های شما صرفه‌جویی می‌شود. 4- ترافیک هدفمند : با دریافت لینک از مقالات برتر گوگل، می‌توانید کاربران زیادی را به سمت سایت خود هدایت کنید.

معنی كلمه شیرز چیست

شیرز یك نام محلی است كه باید به خوش‌آهنگ بودنش قناعت كنیم.

پایگاه خبری گلونی، بهمن ابراهیمی: در جریان مستند «از شیرز تا كنی كوخا» و همچنین مستند «قاف لرستان» در مورد اسم «دره شیرز» پرس‌و‌جو و ریشه‌یابی زیادی كردم اما به نتیجه‌ای نرسیدم.

اگر ما مطابق این تصویر كه بر روی یكی از دیواره‌های صخره‌ای نزدیك شیرز دیده می‌شود این دره را به اسم پادشاهی بنام شیرزاد بخوانیم قطعا دقیق نیست چرا كه این فقط شكلكی است كه بواسطه‌ی فرسایش توده‌ای آهكی ایجاد شده و در بافت زبان محلی نیز كلمه شیرزاد؛ به صورت شیرز تخفیف نمی‌یابد.

اگرهم به خاطر شباهت لفظی ما این دره را بیشه‌ی شیران در گذشته بدانیم باز درست به نظر نمی‌رسد، چرا كه شرایط اقلیمی این تنگه مناسب زیست گونه‌ی شیر نیست، شیرها بیشتر در دشت و یا مناطقی كه هموارترند زندگی می‌كنند تا امكان تعقیب و شكار برایشان فراهم باشد. شاید (و فقط شاید) ریشه‌ی این نام را بتوان در ضرب‌المثل‌های محلی یافت؛ در زبان مردم لرستان برای توصیف جایی كه بسیار سخت گذر و پرخطر و یا بیشه مانند است به كنایه می‌گویند “شیر وش رو نمیكه” یا “شیر ارن رو نمهیته” یعنی شیر هم از آنجا گذر نمی‌كند.

معنی شیرز-c5LYu9DlMp