ریپورتاژ آگهی
قیمت بلیط سینما آزادی تهران

قیمت بلیط سینما آزادی تهران

خیابان بهشتی، نبش خالد اسلامبولی (وزرا) - مترو میرزای شیرازی (خط سه مترو) | ایستگاه BRT بهشتی
  • 1401/09/03
  • استان : تهران
  • شهر : تهران
  • دسته : دانستنی های سفر
آدرس : خیابان بهشتی، نبش خالد اسلامبولی (وزرا) - مترو میرزای شیرازی (خط سه مترو) | ایستگاه BRT بهشتی
تلفن : 66059000-021

سینما آزادی تهران برخلاف سایر سینماهای مدرن پایتخت كه به تازگی ساخته شده‌اند، سینمایی نام آشنا برای پایتخت نشینان است. سینمایی كه قدمتش به سال 1348 برمی‌گردد. آن زمان كه اسمش هنوز سینما شهر فرنگ بود و پاتوق سینما دوستان محسوب می‌شد.

تاریخچه و پیشینه سینما آزادی تهران
در سومین روز اردیبهشت سال 1348، سینما شهر فرنگ با اكران فیلم مارلیك افتتاح شد. ابتدا قرار بود نام سینما برادوی، روی سینمای جدید تهران گذاشته شود اما برادران روحانی (صاحبان سینما)، مدتی بعد از نام خارجی برادوی صرف نظر كرده و ترجیح دادند نام سینمایشان یادآور دستگاه سرگرم كننده دوران كودكی‌شان باشد. از همان زمان نام شهر فرهنگ به روی سینمایی تازه تاسیس گذاشته شد و خیلی زود توانست جایی در میان مخاطبان سینما برای خود دست و پا كند. خیلی زود، اكران فیلم‌های خارجی مطرح روز دنیا (مانند جنگ ستارگان)، همزمان با اكران جهانی آن‌ها، باعث شد ضلع شمال شرقی چهارراه عباس‌آباد و ورودی سینما شهر فرنگ، به سرعت پاتوقی برای دوست‌داران فیلم بدل شود. منظره‌ی همیشگی چهارراه شهید بهشتی در آن دوران، صف‌های طویل در مقابل سینمای شهر فرنگ بود. به طوری كه در سال 1375، این سینما با فروش 150 میلیون تومانی خود، لقب پرفروش‌ترین سینمای ایران را به خود اختصاص داد. بعد از انقلاب سال 57 و در سال 1359، سینمای شهر فرنگ تحت پوشش بنیاد مستضعفان، با نام جدید سینما آزادی تهران، مجدداً افتتاح شد. البته مالكیت این سینما پس از جنگ و بعد از ده سال از واگذاری به بنیاد، به حوزه هنری سپرده شد.
روی كار آمدن مدیران جدید سینماِیی (كه هر كدام رویكردی متفاوت را در قبال فیلم و تولید آن داشتند)، بلای جان سینماگران و سینماداران شد. اما مشكلات سینما آزادی به همین ختم نشد. سینما آزادی دو بار در سال‌های 1355 و 1369 دچار آتش سوزی خفیف شده بود، اما از آتش سوزی فروردین 1376 نتوانست جان سالم به در ببرد. تجهیزات قدیمی پخش فیلم، حاوی نوارهای پلاستیكی قابل اشتعالی بود كه در گاهاً در اثر خرچش طولانی مدت و زیاد، دچار حریق می‌شد. در آتش سوزی سال 76، آتش به سرعت در میان تجهیزات پلاستیكی پخش فیلم می‌پیچد و دود غلیظ آن، تماشاچیان را مجبور به فرار كرد. سینما در كمتر از 20 دقیقه به تلی از خاكستر و آوار تبدیل شد و از بین رفت. اگرچه، این حادثه، تلفات جانی دربر نداشت اما یك عمر خاطره را در آتش خود سوزاند. بازسازی این مجموعه زمان‌های زیادی به تعویق افتاد تا سرانجام در سال 86، این سینمای محبوب پایتخت‌نشینان با همكاری شورای شهر وقت، جانی دوباره گرفت.

بهترین زمان رفتن به سینما آزادی تهران
ارزش دیدن بیشتر فیلم‌ها در تاریكی سالن سینماست. لذت فیلم دیدن در سینما، باعث می شود چند ساعتی در دنیای دیگری باشیم. از این‌رو هر زمان كه احساس كردید خوراك روحتان كم شده و نیاز به تغذیه‌ی سریع دارد، می‌توانید فیلم‌های روی پرده‌ی سینما آزادی تهران را بررسی كرده و خود را آماده‌ی چند ساعت نشستن در تاریكی و لذت بردن از محیط زیبای فرهنگی این سینما كنید. برای سینما رفتن، به دنبال هر بهانه‌ای باشید و آن را در میان برنامه‌ی هفتگی خود جای دهید.
بلیت‌های این مجموعه را می‌توان هم به صورت حضوری (از گیشه) و هم به صورت غیرحضوری، از طریق سایت سینما آزادی و دیگر سایت‌های معتبر تهیه بلیت سینما، تهیه كرد. اگر خرید بلیت را به صورت غیرحضوری و از طریق سایت انجام می‌دهید، امكان انتخاب صندلی مورد نظرتان را با مشاهده پلان سالن مربوطه، دارید. سپس هنگام حضور در سینما با مراجعه به دستگاه‌های تحویل بلیت، كه در طبقه اول و همكف سینما وجود دارد، می‌توانید بلیط خود را دریافت كنید. هزینه‌ی بلیت‌ سینما آزادی تهران در تمام سالن‌ها برابر بوده و انتخاب سالن با شماست. توصیه می‌كنیم برای انتخاب سالن و صندلی خود قبل از رفتن به سینما به صورت اینترنتی بلیت تهیه كنید. با این كار علاوه بر صرفه‌جویی در وقت و هزینه‌های خود، مكان دلخواه خود را نیز برای سانس مورد نظرتان در دسترس دارید.

راه‌های دسترسی به سینما آزادی تهران
آدرس: تهران، خیابان شهید بهشتی، نبش خالد استامبولی (وزرا)
برای رفتن به سینما آزادی تهران راه‌های متعددی را در اختیار دارید. ایستگاه مترو میرزای شیرازی در خط 3 مترو تهران، راحت‌ترین مسیر را برای شما فراهم می‌كند. می‌توانید با پیاده شدن از این ایستگاه و پیمودن چند قدم به ابتدای خیابان وزرا، یعنی محل سینما برسید. ایستگاه اتوبوس شهید بهشتی نیز در خط 7 BRT می‌تواند گزینه خوبی برای رفت و آمد باشد. اما اگر با ماشین شخصی می‌خواهید به سینما بروید، محدودیت‌های ترافیكی (طرح ترافیك) را در نظر داشته باشید. بهتر است قبل از حركت با خودروی شخصی، از طرح ترافیكی منطقه اطلاع كسب كنید. برای پارك خودروی خود نیز، نگران پاركینگ نباشید زیرا در همان نزدیكی سینما، پاركینگ عمومی وجود دارد.

هزینه بلیت و ساعات دسترسی
هزینه‌ی بلیت ورودی سینما آزادی تهران، در روزهای عادی هفته 15000 تومان و پنج‌شنبه‌ها و جمعه‌ها 20000 تومان است. هر چند می‌توانید برای كاهش هزینه‌های خود، روز سه‌شنبه را برای رفتن به سینما انتخاب كنید. درسه‌شنبه‌های هر هفته (روز سینما)، بلیت ورودی سینما آزادی نیز مانند دیگر سینماهای كشور، نیم بها بوده و مناسب‌ترین روز برای رفتن به گردش و تفریح فرهنگی‌ست.
سینما آزادی تهران 6 سالن سینما دارد كه هر كدام از ساعت خاصی شروع به اكران فیلم می‌نمایند. سالن آزادی اصلی (311 نفر)، سالن شهر فرنگ (170 نفر)، سالن شهر هنر (170 نفر)، سالن آزادی بالكن (154 نفر)، سالن شهر قصه (147 نفر) و سالن شهر هفتم (147 نفر)، سالن‌هایی هستند كه می‌توانید از بین آن‌ها انتخاب كنید. به طور كلی اكران فیلم‌های سینما آزادی از ساعت 8 صبح شروع شده و تا 12 نیمه شب ادامه خواهد داشت. می‌توانید برای اطلاع دقیق‌تر از نحوه اكران و زمان سانس‌ها به سایت سینما آزادی سر بزنید.

دانستنی‌هایی در مورد سینما آزادی تهران
سینما آزادی تهران، شامل 6 سالن است كه در لابی هر سالن، غرفه فروش تنقلات وجود دارد. همچنین در لابی هر طبقه به تعداد كافی صندلی برای انتظار موجود است.
ساختمان سینما دارای چند كافی شاپ است كه برای گپ و گفت بعد از تماشای فیلم، كاملا مناسب هستند. این كافه‌ها، پاتوقی برای فرهنگ‌دوستان و شهرگردان است و میتوانید با خیالی آسوده در فضایی مناسب راجع به فیلم‌های مورد نظرتان بحث كنید.
طبقه دهم سینما آزادی، به طور كامل برای رستوران ساخته شده و با یك چشم‌انداز فوق‌العاده زیبا در آن ارتفاع، خوردن غذا را برایتان لذت‌بخش خواهد كرد.
وجود آسانسورها و پله برقی‌های متعدد، رفت و آمد در داخل پردیس آزادی را برای شما آسان خواهند نمود.
در دو طبقه از این سینما، فروشگاه‌هایی وجود دارد كه بازدید از آن می‌تواند در زمان انتظار شروع فیلم سرگرم كننده باشد. سینما آزادی، یك مركز فرهنگی و تجاری‌ست.
در تمامی قسمت‌های سینما اینترنت پرسرعت جهت رفاه سینما دوستان در نظر گرفته شده است. با مراجعه به سایت سینما آزادی، می‌توانید پسورد آن را دریافت كرده و در زمان انتظار برای تماشای فیلم از آن استفاده كنید.
وجود پاركینگ خودرو در محدوده سینما، خیال شما را از بابت پارك خودرو راحت خواهد كرد.
راهنمای رفتن به سینما آزادی تهران
سینما آزادی تهران، مركزی چند منظوره و مختص به امور فرهنگی و تجاری‌ست. البته واحدهای تفریحی و رفاهی نیز در درون این مركز فعالیت می‌كنند. می‌توانید از راهنمای زیر برای رفتن به طبقات استفاده كنید:

طبقه همكف: گیشه
طبقه دوم: مركز خرید | خودپرداز بلیط
طبقه سوم: سینما شهر فرنگ (170 نفر) | سینما شهر قصه (147 نفر)
طبقه چهارم: كافه لوكس | خودپرداز بلیط
طبقه پنجم: سینما شهر هفتم (147 نفر) | سینما شهر هنر (170 نفر)
طبقه ششم: كافی‌شاپ | خودپرداز بلیط
طبقه هفتم: سینما آزادی (467 نفر) | كافی‌شاپ
طبقه هشتم: كافی‌شاپ
طبقه نهم: بخش اداری
طبقه دهم: رستوران


هر تعداد ساعت از روز را كه در مركز فرهنگی آزادی بگذرانید، می‌توانید از قابلیت‌های آن سرگرم شوید. با وجود قابلیت‌های متعدد و دسته‌بندی‌های جذاب كاری پردیس آزادی، كمتر زمانی را دچار بی‌حوصلی و كسلی خواهید شد. می‌توانید ساعت‌های زیادی را در پردیس آزادی بمانید، بدون آن‌كه ذره‌ای احساس خستگی داشته باشید. اگرچه با سوختن سینما آزادی، سال‌های خاطره‌انگیزی از بین رفت و خاكستر شد، اما شما می‌توانید دوباره در پردیس جدید آزادی، خاطره‌سازی كنید.
خیابان بهشتی، نبش خالد اسلامبولی (وزرا) - مترو میرزای شیرازی (خط سه مترو) | ایستگاه BRT بهشتی

قیمت بلیط سینما آزادی تهران-tgfKA4MyDw