ریپورتاژ آگهی
دمنوش برای كبد چرب

دمنوش برای كبد چرب

راه‌‎های زیادی وجود دارند تا از دست بیماری كبد چرب رها شویم. معمولا پزشكان طب سنتی درمان‌های خانگی را همانند انواع دمنوش‌های مناسب برای كبد چرب، توصیه می‎كنند.
  • 1401/09/02
  • استان : تهران
  • شهر : تهران
  • دسته : غذاهای محلی ایران

راه‌‎های زیادی وجود دارند تا از دست بیماری كبد چرب رها شویم. معمولا پزشكان طب سنتی درمان‌های خانگی را همانند انواع دمنوش‌های مناسب برای كبد چرب، توصیه می‎كنند.

این دمنوش‎ها خاصیت پاكسازی دارند و سموم موجود در كبد را دفع می‎كنند و باعث جذب چربی موجود در كبد می‎شوند. در ادامه، این دمنوش‎ها را به شما معرفی می‎كنیم.

درمان كبد چرب با دمنوش چای سبز

خوردن دمنوش چای سبز نقش زیادی در رفع چربی و رسوب‎های اطراف كبد دارد. همچنین باعث درمان سریع بیماری كبد چرب می‌‏شود. افرادی‎كه چاق هستند و تحرك كمی دارند، بیشتر از همه مستعد هستند تا به بیماری كبد چرب مبتلا شوند. با قرار دادن دمنوش چای سبز در برنامه نوشیدنی خود، می‌توانید به بهبود سریع این بیماری كمك كنید.

خار مریم، دمنوش مفید برای كبد

 

یكی از گیاهان دارویی مفید برای بهبود بیماری كبد چرب، دمنوش گیاه خار مریم است. این گیاه دارای تركیبی به نام سیلیمارین است كه مجموعه‌ای از فلاونوئیدها است و به كاهش میزان جذب چربی به ویژه چربی بد، تری گلیسیرید و كاهش جذب كلسترول كمك بسیاری می‎كند. اگر دمنوش خارمریم را در برنامه نوشیدنی خود ندارید، حتما آن را اضافه كنید.

دمنوش زنجبیل برای كبد چرب

دمنوش زنجبیل یكی از دمنوش‎های پرطرفداری است كه باعث افزایش سوخت‎وساز بدن و كاهش جذب چربی در اطراف كبد می‎شود. اگر می‌خواهید هر چه سریع‌تر از شر این بیماری راحت شوید، به شما توصیه می‎كنیم كه دمنوش زنجبیل میل كنید. البته برای آن‌كه بدانید در طول هفته چند بار باید از این نوشیدنی بخورید، با پزشك خود مشورت و طبق توصیه او عمل كنید.

دمنوش رازیانه

 

دمنوش رازیانه یكی از نوشیدنی‌های گیاهان محبوب برای پاكسازی كبد است. این دمنوش خواص زیادی دارد و منبع ویتامین‎های آ، ب، سی و دی است. همچنین این دمنوش ادرارآور است و در دفع سموم بدن تاثیر زیادی دارد.

دمنوش شیرین بیان

دمنوش شیرین ‌بیان یكی از درمان‌های خانگی برای رفع بیماری كبد چرب است. مصرف این دمنوش به رفع مشكلات و اختلالات كبدی كمك بسیاری می‎كند. اگر بیماری كبد چرب دارید، به شما توصیه می‌كنیم این دمنوش را در برنامه نوشیدنی خود قرار دهید و از خواص آن بهره‌مند شوید.

دمنوش مریم گلی

دمنوش مریم گلی، یكی از نوشیدنی‌های گیاهی ادرارآور است كه عامل محرك كلیه‎‌ها و كبد است. در واقع دمنوش مریم گلی باعث دفع سموم بدن از طریق ادرار می‎شود و از فشار وارد شده بر روی دستگاه لنفاوی، كلیه‌ها و كبد می‌كاهد. همچنین این دمنوش تعریق بدن را افزایش می‎دهد و بدن از طریق پوست سم‎زدایی می‎شود.

در مقاله بهترین دمنوش برای كلیه، درباره‌ی بهترین دمنوش‌هایی كه از ابتلا به بیماری‎های كلیوی پیشگیری می‎كنند و یا به رفع بیماری‌های كلیوی كمك می‎كنند، صحبت كردیم. اگر بیماری كلیوی دارید، خواندن این مقاله را یك فرصت بدانید.

چای زردچوبه
چای زردچوبه، یكی‌دیگر از نوشیدنی‌های مهم برای سم‌زدایی از كبد است. در واقع تركیبات موجود در این نوشیدنی، كیسه صفرا را تحریك می‎كند و باعث تولید صفرا می‎شود و برای پاكسازی كبد مفید است.

اگر تمایل دارید با خوردن نوشیدنی‌های گیاهی از شر سموم بدن راحت شوید، خواندن مقاله‎ی بهترین دمنوش برای سم‌‎زدایی بدن را از دست ندهید.

دمنوش نعنا برای كبد چرب

دمنوش نعنا یكی از نوشیدنی‎های گیاهی است كه خواص درمانی زیادی دارد. این دمنوش كلسترول خون را كاهش می‎دهد و برای سم‌زدایی كبد بسیار مفید است.

اگر بیماری خاصی دارید یا داروی خاصی مصرف می‌‎كنید، پیش از مصرف، با پزشك خود مشورت كنید و طبق دستور او دمنوش نعنا بخورید.

كلام آخر

همانطور كه در این مقاله خواندید، دمنوش‎های بسیاری وجود دارند كه به بهبود بیماری كبد چرب كمك می‎كنند. در واقع دمنوش‎های گیاهی كه در این مقاله معرفی كردیم، خاصیت پاكسازی دارند و سموم موجود در كبد را دفع می‎كنند و باعث جذب چربی موجود در كبد می‎شوند. از همه‎ مهم‌تر مصرف آن‎ها عوارضی برای بدن ندارد.

اگر بیماری خاصی دارید یا داروی خاصی مصرف می‌‎كنید، حتما پیش از مصرف این دمنوش‌های گیاهی به پزشك مراجعه كنید و طبق دستور او عمل كنید. در غیر این‎صورت تنها برای آن‌كه بدانید كدامیك از این دمنوش‌ها برای چه زمانی‌ مناسب است، با پزشك طب سنتی مشورت كنید و برنامه نوشیدنی خود را درست بچینید.

دمنوش برای كبد چرب-KjTJhzAWC7