محل تبلیغ شما محل تبلیغ شما
ریپورتاژ آگهی
اقامتگاه بوم گردی شیراز لذت زندگی در طبیعت

اقامتگاه بوم گردی شیراز لذت زندگی در طبیعت

اگر زندگی پر از شلوغی با فشارهای عصبی شما را خسته می‌شوید و مدام به دنبال مكانی برای رفع این فشارها و خستگی‌ها هستید، حتماً اقامتگاه بومگردی شیراز را بشناسید.
  • 1401/07/14
  • استان : فارس
  • شهر : شيراز
  • دسته : مناطق تفریحی ایران
آدرس : شیراز
تلفن : 66059000-021

اگر زندگی پر از شلوغی با فشارهای عصبی شما را خسته می‌شوید و مدام به دنبال مكانی برای رفع این فشارها و خستگی‌ها هستید، حتماً اقامتگاه بومگردی شیراز را بشناسید.

تصویر آرام و خیال‌انگیز زندگی در روستا در كنار مردمانی به‌دوراز هرگونه استرس و اضطراب زندگی شهری همان چیزی است كه، همه ما برای خود فرض می‌كنیم. بیاید با اقامتگاه بوم گردی شیراز آشنا شویم، تا لحظه‌ای ما هم فارغ از هیاهوی دنیا نفسی پر از آرامش بكشیم.

اگر زندگی پر از شلوغی با فشارهای عصبی شما را خسته می‌شوید و مدام به دنبال مكانی برای رفع این فشارها و خستگی‌ها هستید، حتماً اقامتگاه بوم گردی شیراز را بشناسید. سعی كنید به این اقامتگاه‌ها سفر كنید و از دنیای آرام و بی استرس زندگی روستایی لذت ببرید.

سفر راه درمان زندگی ماشینی

در دنیای كنونی كه همه روابط در ماشین‌ها و انسان‌های غیرحقیقی خلاصه شده‌اند، زندگی كردن از هر زمان دیگری سخت‌تر شده. در این دنیا خودمان را از یاد برده‌ایم و فشارهایی كه به روحمان وارد می‌كنیم ازنظر هر پزشكی پوشیده است. فقط خودمان می‌دانیم دیگر آرامش سابق را نداریم و زندگی كردن لذت خود را از دست داده است.

با این حال نگذارید ناامیدی بر شما غلبه كنید، غول افسردگی زندگی ماشینی را شكسته دهید. برای رقم زدن این اتفاق می‌توانید از راه حل‌های ساده‌ای استفاده كنید. می‌توانید فارغ از تمام دنیا همراه خانواده به یك سفر بدون استرس و دغدغه بروید. از طبیعت لذت ببرید و دنیا از دیگر از دید زندگی ماشینی نگاه نكنید. برای روح خود ارزش قائل باشید. بیاید سفر كردن را انتخاب كنید و به اقامتگاه بوم گردی شیراز به عنوان یك مقصد عالی نگاه كنید.

اقامتگاه بوم گردی شیراز لذت زندگی در طبیعت-YZO0PdcwGw

همه شیراز اماكن گردشگری نیستند.

اگر فكر می‌كنید، تمام شیراز در اماكن گردشگری آن یعنی حافظیه، سعدیه، ارگ كریم‌خان و... خلاصه می‌شود، شما در مورد شیراز دچار اشتباه شده‌اید. شیراز با طبیعت فوق‌العاده‌ای كه دارد، روستاهای زیبایی را در دل خود جای‌داده است. روستاهایی با مردم خونگرم كه فقط با زندگی كردن در كنارشان می‌توان میزان مهربانی‌شان را دید و حس كرد.

شما می‌توانید در شهر شیراز جستجو كنید و اقامتگاه‌های بوم گردی شیراز را در این شهر بیاید. در آن زمان تصمیم بگیرید كه آیا به راستی شیراز چیزی جز حافظیه و سعدیه هست و یا خیر. درست است كه شیراز به فرهنگش زنده است و شهر شیراز را به پهنای تاریخ می‌شناسیم اما شیراز را باید با طبیعت فوق‌العاده‌اش در اردیبهشت شناخت، در حالی از استشمام بوی نارنج مست می‌شوید.

اقامتگاه بوم گردی شیراز لذت زندگی در طبیعت-LMDNjeuji3

تفاوت سفر با بوم گردی

برای اینكه بدانیم بوم گردی چه تفاوتی با سفر دارد، ابتدا باید تعریف درست واژه بوم گردی را بدانیم. بوم گردی یعنی سفر كردن به قصد دیدن طبیعت با رعایت فرهنگ مردم منطقه و به‌دوراز هرگونه آسیب به طبیعت. متوجه شدید كه ما باز هم در تعریف بوم گردی از واژه سفر استفاده كردیم، اما تفاوت این دو واژه قصد مسافر است.

شما در بوم گردی با آداب‌ورسوم و سنت‌های زیبا و اصیل روستایی آشنا می‌شوید. در بوم گردی ممكن است برترین و بهترین امكانات رفاهی را نداشته باشید. برای مثال زمانی كه اقامتگاه بوم گردی شیراز را انتخاب می‌كنید، باید بپذیرید كه در یك‌خانه نقلی با دیواره‌های كاه‌گلی اقامت كنید؛ نه در هتل بزرگ شیراز.

اما مهم‌ترین نكته این است كه، شما اگر اقامتگاه بوم گردی شیراز و یا خود شیراز را برای سفر انتخاب كردید باید چند شرط را رعایت كنید. ابتدا باید قوانین مقصد خود را بپذیرید و به آن احترام بگذارید. برای مثال زمانی كه اقامتگاه بوم گردی شیراز را انتخاب می‌كنید باید پایبند به آداب و سنن مردمان روستا باشید. نكته دیگر اینكه شما باید از هرگونه آسیب به محیط‌زیست خودداری كنید. اگر به اقامتگاه بوم گردی شیراز برای مثال مونت قلات سفر كردید از آسیب به درختان، ریختن آشغال و آلوده ساختن رودخانه خودداری كنید.

اقامتگاه بوم گردی شیراز لذت زندگی در طبیعت-hx1s8tkNV2

فواید اقامتگاه بوم گردی شیراز

آیا تحمل كردن سختی زندگی در روستا و طبیعت برای تجربه بوم گردی، كار درستی است؟ برای پاسخ به این سؤال باید فواید و ضعف‌های بوم گردی را بررسی كنیم. به عنوان نمونه ما فواید اقامتگاه بوم گردی شیراز را موردبررسی قرار می‌دهیم.

شیراز شهری با آب و هوای مناسب است، كه در این شهر باغات بسیاری وجود دارد. اما از طرفی شیراز به دلیل اینكه شهری توریستی است، شیراز همیشه شلوغ و پر از هیاهو است. پس شهر شیراز برای كسانی كه می‌خواهند دور از هیاهو و شلوغی شهر زندگی كنند، مناسب نیست. اما اقامتگاه بوم گردی شیراز همان چیزی است كه شما به آن نیازی دارید. زندگی بدون استرس و هیاهو در دامنه طبیعت، در كنار مردمانی ساده و خونگرم.

شما در اقامتگاه بوم گردی شیراز حداقل برای چند روز از غذاهای صنعتی و تراریخته دور خواهید ماند. در كنار مردم روستا غذاهایی را می‌خوردی كه تماما از دل طبیعت به دست آمده‌اند و مزه زندگی و تازگی را می‌دهند. در اقامتگاه بوم گردی شیراز شما می‌توانید از امكانات رفاهی طبیعی نظیر حمام آبگرم، شنا در رودخانه و كوهنوردی لذت ببرید.

به علاوه شما باید توجه داشته باشید، كه برای اقامت در اقامتگاه بوم گردی شیراز نیاز به پرداخت هزینه‌های زیادی ندارید. هزینه اقامت در اقامتگاه بوم گردی شیرازی بسیار مناسب است و برای لاكچری‌ترین اقامتگاه‌ها از شبی 1 میلیون تومان آغاز می‌شود.

اقامتگاه بوم گردی شیراز لذت زندگی در طبیعت-zfTnd3Z8RF

نقص‌های اقامتگاه بوم گردی شیراز

راستش را بخواهید برای اقامتگاه بوم گردی به خصوص در شیراز نمی‌توان ضرری بیان كرد. اما كمی نقص و كاستی در اقامتگاه بوم گردی شیراز وجود دارد. برای مثال: در اقامتگاه بوم گردی شیراز شما نمی‌توانید انتظار منو غذایی وسیعی داشته باشید كه، تمام غذاهای ایرانی و فرنگی را شامل شود. منو غذایی اقامتگاه بوم گردی شیراز محدود به غذاهای سنتی همان منطقه است.

همچنین امكانات رفاهی مانند: سالن بازی، استخر، سونا، جكوزی، اتاق كودك و میز بیلیارد نیز در اقامتگاه بوم گردی وجود ندارد و شما می‌توانید به جای آن به بازی‌های محلی بپردازید. اتاق‌ها و سرویس‌های اقامتگاه بوم گردی شیراز به اندازه هتل‌های شیراز نیست. شما می‌توانید در هتل‌های شیراز در اتاق‌هایی اقامت داشته باشید كه روم سرویس‌های فوق‌العاده‌ای دارند. اما در اقامتگاه بوم گردی شما باید در اتاق‌های نقلی روستایی با امكاناتی كم استراحت كنید.

اقامتگاه بوم گردی شیراز لذت زندگی در طبیعت-k8JL3DLQqJ

آشنایی با چند اقامتگاه بوم گردی شیراز

اقامتگاه بوم گردی بام برم (جاده شیراز كازرون، ٤ كیلومتر بعد از خانه زنیان، هفت برم، برم اول)

اقامتگاه بوم گردی عمارت هفت رنگ (سه راه آستانه، خیابان حسینی، نبش كوچه 84)

خانه سنتی ماه منیر (خیابان لطفعلیخان زند - كوچه نارنجستان قوام)