ریپورتاژ آگهی
نحوه رفتن به جزیره هرمز از بندرعباس

نحوه رفتن به جزیره هرمز از بندرعباس

جزیره هرمز یكی از زیباترین جزیره‌های جنوب ایران است و رسیدن به آن از طریق بندرعباس میسر می‌شود از این رو با ما همراه باشید تا نحوه رفتن به جزیره هرمز از بندرعباس را مرور كنیم.
  • 1401/07/01
  • استان : هرمزگان
  • شهر : جزيره هرمز
  • دسته : دانستنی های سفر
آدرس : جزیره هرمز
تلفن : 66059000-021

جزیره هرمز یكی از زیباترین جزیره‌های جنوب ایران است و رسیدن به آن از طریق بندرعباس میسر می‌شود از این رو با ما همراه باشید تا نحوه رفتن به جزیره هرمز از بندرعباس را مرور كنیم.

 پیش از آن‌كه بدانیم نحوه رفتن به جزیره هرمز از بندرعباس به چه صورت است، خوب می‌شود تا بیشتر درباره هرمز و جاذبه‌های آن اطلاعاتی داشته باشیم. جزیره هرمز دارای جاذبه‌های طبیعی و گردشگری فراوانی از جمله ساحل سرخ، دره رنگین‌كمان، دره مجسمه‌ها، الهه نمك، موزه دكتر نادعلیان، ساحل مفنق، ساحل سنگ مرغان و قلعه پرتغالی‌ها است. سفر به این جزیره از هر نقطه‌ای ارزش دارد و بندرعباس كه خود مقصدی بی‌نظیر است، به عنوان مبدأ برای رفتن به جزیره هرمز محسوب می‌شود.

رفتن به جزیره هرمز با هواپیما

از هواپیما می‌توان به عنوان نحوه رفتن به جزیره هرمز از بندرعباس استفاده كرد، یكی از شیوه‌های رسیدن به هرمز پرواز است اما نه پرواز مستقیم به آن بلكه نیاز است تا از طریق هواپیما به بندرعباس آمده و بعد، از فرودگاه بندرعباس مسافتی ۱۴.۴ كیلومتری را حدود ۳۵ دقیقه با تاكسی به اسكله شهید حقانی طی كرد. گفتنی است كه در این اسكله هر روز شناورهایی در ساعت‌های ۷:۰۰، ۹:۰۰، ۱۳:۰۰، ۱۷:۰۰ و ۲۱:۰۰ به سمت جزیره هرمز حركت می‌كنند و آماده جابه‌جایی مسافر هستند.

رفتن از بندرعباس به جزیره هرمز

با توجه به نحوه رفتن به جزیره هرمز از بندرعباس، اینكه به صورت زمینی یا هوایی به بندرعباس دسترسی پیدا كنیم یا از طریق شناورهای مسافربری یا حمل خودرو به یكی از بندرهای این نقطه مهم جنوب ایران برسیم، در نهایت باید به اسكله شهید حقانی رفت و با شناورهای حاضر در این اسكله به جزیره هرمز و خاك بی‌نظیر آن دست پیدا كنیم. با احتساب این توضیحات می‌توان گفت نحوه رفتن به جزیره تا این لحظه تنها از طریق دریا و شناور ممكن است و این سفر دریایی فقط ۱ ساعت زمان می‌برد.

نحوه رفتن به جزیره هرمز از بندرعباس-EzPAxHsChA
لازم به ذكر است خرید بلیط شناورها فعلا به صورت حضوری انجام می‌پذیرد و متأسفانه امكان تهیه بلیط به شكل آنلاین فراهم نشده و توصیه می‌شود ۳۰ دقیقه پیش از حركت شناور، در محل مسافرگیری در اسكله شهید حقانی حاضر باشیم. ممكن است مسئله‌ای پیشامد كند و به شناور نرسیم، در این حالت جای نگرانی وجود ندارد چرا كه بلیطی كه تهیه كردیم تا ۲۴ ساعت معتبر است و سوخت نمی‌شود. هزینه سفر دریایی از بندرعباس تا جزیره هرمز ۶۵۰۰۰ تومان است و جابه‌جایی‌ها بین این دو نقطه در روزهای پنج‌شنبه و جمعه كه میزان رفت‌وآمد بیشتر از زمان‌های دیگر تخمین زده می‌شود، هر نیم ساعت انجام می‌پذیرد.

اهمیت جزیره كوچك هرمز

اكنون در جریان نحوه رفتن به جزیره هرمز از بندرعباس هستیم به طور كامل پی بردیم كه در هر نقطه از بندرعباس كه باشیم چه در بندرهای جذاب آن، چه در نوار ساحلی خلیج همیشه فارس و یا در فرودگاه بندعباس بایستی برای رفتن به جزیره هرمز خود را به اسكله شهید حقانی برسانیم و از شناورهای آن در ساعت‌های مقرر استفاده كنیم تا طی فرایند دل‌پذیر سفر دریایی ۱ ساعته، پا به خاك خاص و ویژه جزیره هرمز بگذاریم و چشم‌ها را نوازش بدیم با دیدن زیبایی‌های تمام نشدنی این جزیره.

جزیره هرمز در خلیج همیشه فارس واقع شده و جزو بخش هرمزِ شهرستان بندرعباسِ استان هرمزگان به حساب می‌آید و به دلیل همسایگی با تنگه هرمز به لحاظ جغرافیایی از خاصی برخوردار است. این جزیره مثال‌زدنی در حال حاضر از مقصدهای جذاب و دیدنی در جنوب ایران به شمار می‌آید و به علت اهمیت در حوزه‌های راهبردی و بازرگانی سال‌ها در اشغال پرتغالی‌ها بوده است. هنگام بازدید از این جزیره شما محو شگفتی‌های آن خواهید شد و پیشنهاد می‌شود در صورت امكان در آن اقامت داشته باشید.