ساحلی نقره‌ای با مرجان‌های زیبا در كیش

ساحلی نقره‌ای با مرجان‌های زیبا در كیش

استان هرمزگان یكی از مناطق گردشگری زیبای ایران است. كیش در این استان قرار گرفته و جاذبه‌های زیادی را در خودش نگه داشته است. یكی از زیبایی‌های كیش سواحل درخشان و مملو از زیبایی این شهر است.

  • 1401/06/29
  • استان : هرمزگان
  • شهر : جزيره کيش
  • دسته : شهر-استان

آدرس : سواحل كیش

تلفن : 66059000-021

ساحلی نقره‌ای با مرجان‌های زیبا در كیش

استان هرمزگان یكی از مناطق گردشگری زیبای ایران است. كیش در این استان قرار گرفته و جاذبه‌های زیادی را در خودش نگه داشته است. یكی از زیبایی‌های كیش سواحل درخشان و مملو از زیبایی این شهر است.

سواحل درخشان و طلایی جزیره‌های خلیج فارس از تماشایی‌ترین سواحل ایران و جهان هستند و زیبایی‌های بی‌حدوحصر آن‌ها، چشم هر بیینده‌ای را به خود خیره خواهد كرد. ساحل مرجان كیش یكی از ساحل‌های صخره‌ای است كه از محبوب‌ترین دیدنی های جزیره كیش به شمار می‌آید و با وجود امكانات رفاهی و تفریحی، هتل‌ها و رستوران‌های متعدد، مكانی مناسب برای گشت‌وگذار است. 

پارك ساحلی مرجان كه در مجاورت بازار مرجان واقع شده، یكی از زیباترین مراكز دیدنی كیش است كه بازار مرجان را به دریا ارتباط می دهد. ساحل مرجانی كیش به سبب وجود مرجانهایی به اشكال مختلف و صدفهای رنگارنگ و انواع حلزونها و سنگهای دریایی كه هر از گاهی آب خلیج آنها را به ساحل می آورد، چنان آبی و زلال است كه هر موجود جنبنده ای را در داخل آب به راحتی می توان دید.

-O7MDsCRG4d
اگر ملوانان كشتی عظیم الجثه یونانی می دانستند كه تماشای غروب خورشید از روی عرشه كشتی در جزیره كیش چقدر زیبا و دل انگیز است، شاید خود نیز چون كشتی به گل نشستن را بهانه كرده و جزیره را ترك نمی كردند تا هر روز غروب در محل تلاقی شرق و غرب، شاهد مناظر وصف ناپذیری از عروس جزایر دنیا باشند چراكه این كشتی ۱۳۶ متری یكی از جاذبه های گردشگری كیش است كه هر ساله تعداد زیادی از گردشگران داخلی و خارجی را با اشتیاق به این جزیره زیبا می كشاند.
لازم به یادآوری است كه این كشتی باری به وزن ۷۰۶۱ تن در سال ۱۳۲۲ در اسكاتلند ساخته شد و در ۴ مرداد سال ۱۳۴۵ در نزدیكی ساحل مرجانی كیش هنگامی كه در راه سفر به كشور یونان بود گرفتار طوفان شد و به گل نشست كه امروزه تبدیل به یكی از مكانهای گردشگری ایران و جهان شده است.

-XCkxAt6k62

جاذبه‌های ساحل

ساحل مرجان كیش از پاك‌ترین ساحل‌های خلیج فارس و سواحل مرجانی ایران با ماسه‌های طلایی رنگ و محوطه‌سازی زیبا است. زلالی این ساحل به‌حدی است كه اگر سوار قایق شوید و گشتی در دریای مرجانی كیش بزنید، می‌توانید بسیاری از آبزیان مانند صدف، حلزون، شقایق‌ دریایی، عروس‌های دریایی، انواع مختلف ماهی‌های زینتی و مرجان‌ها را در آب ببینید.

امكانات

هتل‌ها، قایق‌ سواری، مراكز خرید متنوع، پیست دوچرخه‌ سواری، كایت سواری، كافی‌شاپ و فست‌فود، كیوسك اجاره دوچرخه و موتور چهارچرخ و موتور برقی، آلاچیق و فضاهای استراحت مخصوص مسافران، رستوران‌های مختلف با انواع غذاهای دریایی و محلی، كلوپ بازی‌های دریایی با ارائه تفریحاتی چون غواصی، پاراسل، جت اسكی، فلای برد، شاتل، بنانا سواری و غیره از جمله امكانات ساحل مرجان كیش هستند.

نحوه دسترسی

برای رفتن به دریای مرجانی كیش باید ابتدا به جزیره كیش بروید. برای رسیدن به كیش علاوه بر مسیر هوایی، یك مسیر دیگر نیز وجود دارد و شما می‌توانید خود را از طریق مسیر زمینی و سپس با كمك لنج و از طریق مسیر دریایی، به این جزیره برسانید. فرودگاه بین‌المللی كیش تقریبا در مركز جزیره است و شما می‌توانید خود را با تاكسی یا ماشین اجاره‌ای به ساحل مرجان در جنوب شرق جزیره برسانید. جاده ساحلی و زیبای «جهان» كه دورتادور جزیره قرار دارد نیز از مسیرهایی است كه از ساحل مرجان عبور می‌كند.

برای دسترسی به جزیره كیش به‌صورت زمینی و دریایی باید با هواپیما، اتوبوس، قطار یا ماشین شخصی به بندر عباس بروید. سپس با لنج‌های دریایی به یكی از بندرهای لنگه، آفتاب یا چارك سفر كنید. بهترین گزینه برای ورود به جزیره كیش بندر چارك است؛ زیرا دراین بندر به‌دلیل حجم زیاد مسافر، در فواصل زمانی مختلف، كشتی برای رفت و آمد وجود دارد و بیشترین تردد كشتی‌ها از بندر چارك به كیش انجام می‌شود. فاصله بندرعباس تا بندر چارك تقریبا ۲۹۱ كیلومتر است. فاصله دریایی بندر چارك تا جزیره كیش نیز حدود ۳۲ كیلومتر است.