فاصله قشم تا كیش زمینی

فاصله قشم تا كیش زمینی

سفر زمینی از دو جزیره ناب و زیبای قشم و كیش به یكدیگر یكی از جذاب‌ترین سفرها خواهد بود و بسیاری پرسش دارند كه فاصله قشم تا كیش زمینی چقدر است.

  • 1401/06/29
  • استان : هرمزگان
  • شهر : قشم
  • دسته : دانستنی های سفر

آدرس : جنوب ایران

تلفن : 66059000-021

فاصله قشم تا كیش زمینی

سفر زمینی از دو جزیره ناب و زیبای قشم و كیش به یكدیگر یكی از جذاب‌ترین سفرها خواهد بود و بسیاری پرسش دارند كه فاصله قشم تا كیش زمینی چقدر است.

مسافران و گردشگران بسیاری در سفر به جنوب ایران تمایل دارند تا قبل از سفر خود فاصله قشم تا كیش زمینی را بدانند و برای دیدن این دو جزیره بی‌نظیر از پیش برنامه‌ریزی كنند. به همین جهت شمار زیادی تصمیم دارند تا از بزرگ‌ترین جزیره جنوب ایران تا جزیره زیبا كیش به صورت زمینی سفر كنند و جابه‌جا شوند، قشم پر از مناظر و چشم‌اندازهای زیبا، طبیعت جادویی و مردمانی دوست‌داشتنی و مراكز خرید متنوعی را در خود جای داده است و كیش با وجود تفریحات، جاذبه‌های گردشگری و هتل‌های خود طرفدارهای خاص خود را دارد.

سفر از قشم تا كیش زمینی امكان‌پذیر است؟

طی كردن فاصله قشم تا كیش زمینی نیازمند علاقه به سفر تركیبی زمینی و دریایی است چرا كه از قشم به كیش مسیر مستقیم و سرراستی وجود ندارد و البته جاده‌ای برای داشتن یك سفر زمینی صرف نیز نیست. در پاسخ به این پرسش كه آیا سفر از قشم تا كیش زمینی امكان‌پذیر است بایستی گفت بله اما نه به صورت كامل، برای جابه‌جایی از قشم به كیش لازم است كه به صورت دریایی به بندرعباس به عنوان یك نقطه واسطه سفر كرد و بعد در آن به شكل زمینی چند ساعتی را طی كرد و مجدد از بندرعباس تا كیش سفر دریایی داشت.

فاصله قشم تا كیش زمینی-9Cjvo2wLRu

چگونه از قشم به بندرعباس برویم؟

برای پیمودن فاصله قشم تا كیش زمینی این‌طور در جریان قرار گرفتیم كه لازم است تا در وهله اول به صورت دریایی از قشم به بندرعباس رفته و در اصل بندرعباس به عنوان یك مقصد میانی قرار می‌گیرد، گفتنی است كه در صورتیكه وقت و بودجه سفر اجازه دهد بندرعباس نیز می‌تواند گزینه بسیار جذاب و گشتنی برای هر مسافر و گردشگر محسوب شود. برای سفر دریایی از قشم به بندرعباس نیاز است تا خود را به اسكله شهید ذاكری یا بندر لافت برسانیم و توسط شناورهای موجود به بندر شهید حقانی بندرعباس یا بندر پل برسیم.

لازمه طی كردن فاصله قشم تا كیش زمینی این است كه مدت زمان مسیری كه پیش رو داریم را بدانیم تا بتوانیم بهتر و اصولی‌تر تصمیم بگیریم. از بندر شهید ذاكری قشم تا بندر شهید حقانی بندرعباس ۲۸.۸ كیلومتر مسافت است و شناورها این فاصله را به طور تقریبی در ۱.۵ ساعت طی می‌كنند و از بندر لافت تا بندر پل نیز تنها ۱۰ كیلومتر است پیمودن این مسافت حدود ۰.۵ ساعت به طول می‌انجامد، بهتر است تعیین مقصدهای در بندرعباس با توجه به سفر زمینی كه بایستی در این شهر انجام شود صورت پذیرد.

سفر زمینی در بندرعباس و رفتن به كیش

خوب دانستیم برای فاصله قشم تا كیش زمینی نیاز است تا به بندرعباس رفته و به صورت زمینی مسافتی را طی كنیم، این مسافت به بندرهایی كه به عنوان مقصد و مبدأ در بندرعباس انتخاب می‌كنیم بستگی دارد. به طور مثال در صورتیكه از قشم به بندر شهید حقانی برویم و بخواهیم برای رفتن به كیش از بندر چارك كه شناورهای بیشتری برای جابه‌جایی دارد، استفاده كنیم؛ نیاز است تا ۲۷۷ كیلومتر را به شكل زمینی در حدود ۴ ساعت طی كنیم و توجه شود كه مسافت و جابه‌جایی زمینی در بندرعباس از این بندر تا بندرهای لنگه و آفتاب متفاوت است.

فاصله قشم تا كیش زمینی-XZ96zw1WUd

اگر بخواهیم از قشم به بندر پل برویم و بعد خود را به بندر چارك برسانیم تا از طریق این بندر به كیش دسترسی پیدا كنیم، نیاز است تا ۱۹۹ كیلومتر را در ۲ ساعت و ۴۰ دقیقه به صورت زمینی بپیماییم. رسیدن به كیش از طریق بندرهای لنگه، چارك و آفتاب امكان‌پذیر است و هر یك از این بنادر تا كیش به ترتیب ۹۳، ۳۲ و ۱۸ كیلومتر با جزیره كیش فاصله دارند و می‌شود به وسیله شناورهای تندرو طی ۲.۵، ۱.۵ و ۰.۵ ساعت این فاصله‌ها را پیمود.