جاذبه گردشگری برتر اردن + عكس

جاذبه گردشگری برتر اردن + عكس

سفر به اردن یك سفر رویایی به خاورمیانه است. مقصدی امن و دوستانه، مسافران را به شگفتی­های جهان نزدیك می­كند و آن­ها را در مهمان­نوازی درجه یك جهانی غرق می­كند. وقتی وارد فرهنگ این كشور راحت شوید، احساس خوبی خواهید داشت.
  • 1401/06/28
  • استان : تهران
  • شهر : تهران
  • دسته : مكانهای تفریحی جهان
آدرس : اردن
تلفن : 66059000-021

جاذبه گردشگری برتر اردن + عكس

دریای مرده به دلیل آب غنی از مواد معدنی مشهور است. طرفداران سلامتی معتقدند آب دریای مرده دارای خواص درمانی برای پوست است.

سفر به اردن یك سفر رویایی به خاورمیانه است. مقصدی امن و دوستانه، مسافران را به شگفتی­های جهان نزدیك می­كند و آن­ها را در مهمان­نوازی درجه یك جهانی غرق می­كند. وقتی وارد فرهنگ این كشور راحت شوید، احساس خوبی خواهید داشت.

مكان­های گردشگری ثبت شده در میراث جهانی یونسكو در اردن فراوان است. در سفر خود به اردن از نقاشی­های دیواری محو شده در قلعه بیابانی ۱۳۰۰ ساله قصیر امرا شگفت زده شوید. از تپه‌های شنی قرمز بالا بروید و در سایه‌های ماسه‌سنگ فرسوده در چشم­انداز بیابانی وادی رام بایستید.

اما اردن تنها ریشه در گذشته ندارد. پایتخت تپه‌ای آن، مملو از رستوران‌ها و كافه‌های شلوغ، فروشگاه‌های شیك و گالری‌های هنری چشمگیر است.

در ادامه بهترین مكان­ها را با لیست برترین جاذبه­های گردشگری در اردن ببینید.

پترا

جاذبه گردشگری برتر اردن + عكس-ibD19c7ZIR

برای شگفت زده شدن از پترا آماده شوید. این جاذبه كه یكی از عجایب جدید جهان است، بازدیدكنندگان امروزی را از زمان كشف مجدد شهر گمشده توسط ژان لوئیس بوركهارت، كاشف سوئیسی در بیش از ۲۰۰ سال پیش، شگفت زده كرده است.

شما حداقل به دو روز زمان نیاز دارید تا تمام نقاط برجسته اطراف پترا را كه شامل بیش از ۸۰۰ مكان ثبت شده است، مشاهده كنید. اما اگر زمان بیشتری داشته باشید، از صرف آن در این­جا ناامید نخواهید شد. گشت و گذار در اطراف شهری چنین باستانی و به خوبی حفظ شده، تجربه­ای ارزشمند است.

پترا وقت گردشگران را تلف نمی­كند. بلافاصله پس از ورود به این مكان، بلوك­های مرموز را خواهید دید، بناهای تاریخی سنگی با ابهت كه هدف اصلی آنها هنوز ناشناخته باقی مانده است و به دنبال آن مقبره اوبلیسك قرار دارد.

 

دریای مرده

جاذبه گردشگری برتر اردن + عكس-uAEFhv3l4a

دریای مرده پایین­ترین نقطه روی زمین است كه از طریق جاده قابل دسترس است، این مجموعه آبی در ۴۱۸ متری زیر سطح دریا قرار دارد. دریای مرده منظره­ای چشمگیر در كنار طاقچه­های سنگی پوشیده از نمك و كوه‌های قرمز برهوت دارد. از عمان می­توانید با ماشین در حدود یك ساعت به جاذبه­های منطقه دریای­ مرده برسید.

دریای مرده به دلیل آب غنی از مواد معدنی مشهور است. طرفداران سلامتی معتقدند آب دریای مرده دارای خواص درمانی برای پوست است. با این حال، برنامه­ای برای شنا كردن عمیق در آن نداشته باشید. دریای مرده آنقدر متراكم و برجسته است كه تنها كاری كه می­توانید در آن انجام دهید شناور شدن در بالای سطح آن است.

شما می­توانید از چند نقطه ورودی از جمله ساحل عمان به دریای مرده دسترسی داشته باشید. بهتر است در یكی از استراحتگاه­های آبگرم مجلل در ساحل شمال شرقی دریای مرده اقامت كنید. با یك بار حمام كردن در این لجن قرمز قهوه­ای، پوست شما نرم­تر از همیشه خواهد بود.

وادی رام

 جاذبه گردشگری برتر اردن + عكس-cyqN1AbPBa

به منطقه جنوبی اردن بروید و وادی رام یكی از دیدنی­ترین مناظر در سراسر جهان را ببینید. این دره صخره‌ای ماسه‌سنگی و گرانیتی است كه به‌عنوان دره ماه نیز شناخته می‌شود، با صخره‌های سر به فلك كشیده، تپه‌های شنی عظیم، طاق‌نماهای چرخان و غارها، تجربه‌ای ماورایی است.

شما می‌توانید در این منطقه سوار شتر یا اسب‌های عربی شوید، از كوه‌های ماسه‌سنگ بالا بروید و در دره‌ها پیاده­روی كنید.

خرابه­ های جراش

جاذبه گردشگری برتر اردن + عكس-DtA0lStgId
هیچ­چیز به اندازه بازدید از خرابه­های جراش، شما را  به گذشته نمی­برد. این مكان یكی از بهترین شهرهای روم باستانی جهان است كه حفظ شده است و دارای مكان‌های دیدنی برای بازدید است، از خیابان‌های ستون‌دار و معابد گرفته تا میدان‌های ورزشی عظیم كه زمانی گنجایش ۱۵۰۰۰ تماشاگر را داشت.

گردشگران ماجراجویی گشت و گذار خود را در خرابه­های جراش با قدم زدن در طاق هادریان آغاز می­كنند. این سازه با ارتفاع تقریبا ۱۱ متری بسیار باشكوه است، اما وقتی در نظر بگیرید كه در اصل دوبرابر این اندازه بوده، حتی چشمگیرتر نیز می­شود.

اگر این مكان برای شگفت‌انگیز كردن شما كافی نبود، هیپودروم را كشف كنید. هیپودروم، یك زمین ورزشی كه در حدود قرن دوم ساخته شد و زمانی میزبان مسابقات ارابه‌سواری به عنوان سرگرمی برای هزاران تماشاگر بود. این ورزش باستانی شامل اجرای مبارزه با گلادیاتورها و ارابه­های مسابقه­ای است.