۳۵ امین اثر طبیعی كشور، بزرگترین آبشار طبیعی خاورمیانه/ روایتی از مبین كروندی

۳۵ امین اثر طبیعی كشور، بزرگترین آبشار طبیعی خاورمیانه/ روایتی از مبین كروندی

مبین كروندی؛ آبشارگرد، ایرانگرد و بلاگر سفره. اون با وجود مشغله‌های كاری از هر فرصتی استفاده می‌كنه تا خودش رو به طبیعت برسونه و در این فضا حضور داشته باشه. مبین در سفری به استان بی‌نظیر خوزستان، از آبشاری رتبه‌دار در ایران و خاورمیانه دیدن می‌كنه.
  • 1401/06/22
  • استان : خوزستان
  • شهر : خوزستان
  • دسته : دانستنی های سفر
آدرس : خوزستان - خوزستان
تلفن : 66059000-021

مبین كروندی؛ آبشارگرد، ایرانگرد و بلاگر سفره. اون با وجود مشغله‌های كاری از هر فرصتی استفاده می‌كنه تا خودش رو به طبیعت برسونه و در این فضا حضور داشته باشه. مبین در سفری به استان بی‌نظیر خوزستان، از آبشاری رتبه‌دار در ایران و خاورمیانه دیدن می‌كنه. با ما همراه باشید تا از طریق روایت این عاشق سفر و طبیعت، بهتر و بیشتر از «آبشار شِوی» یا «آبشار تَله زنگ» بدونیم.مبین نكات مهمی از بزرگ‌ترین آبشار طبیعی خاورمیانه و یكی از بلندترین آبشارهای ایران می‌گه. اون به عنوان طبیعتگرد و آبشارگرد، «آبشار شِوی» رو یكی از زیباترین آبشارهای ایران می‌دونه: "یكی از زیباترین آبشارهای ایران آبشار شِوی یا آبشار تَله زنگ نام دارد كه بزرگ‌ترین آبشار طبیعی خاورمیانه محسوب می‌شود و در میان كوه‌های زاگرس جای گرفته است. آبشار شوی در ۱۰۰ كیلومتری شهرستان دزفول و در مرز دو استان خوزستان و لرستان واقع است و در سال ۱۳۹۳ به‌عنوان نخستین اثر طبیعی استان خوزستان و سی و پنجمین اثر طبیعی كشور در فهرست میراث ملی و طبیعی كشور به ثبت رسید. ارتفاع آبشار از محل سرچشمه نزدیك به ۱۰۰ متر و عرض آن ۷۰ متر است كه به نوبه خود، یكی از بلندترین آبشارهای ایران به حساب می‌آید."

۳۵امین اثر طبیعی كشور، بزرگترین آبشار طبیعی خاورمیانه/ روایتی از مبین كروندی-ihHHfTZ53B

مبین از بهترین زمان و فصل برای بازدید از آبشار شوی می‌گه: "با توجه به شرایط آب‌وهوایی منطقه شوی، بهترین فصل سفر به آبشار شوی اوخر فصل زمستان و اویل فصل بهار است." اون در ادامه مسیر دسترسی به آبشار رو به طور كامل توضیح می‌ده: "خوزستان، دزفول، دهستان شوی. برای رفتن به آبشار شوی می‌توانید سوار قطار عادی تهران- اهواز شوید و در ایستگاه تله زنگ پیاده شوید و به‌سمت آبشار پیاده‌روی كنید. راه دیگر برای رسیدن به این آبشار از سمت منطقه سردشت دزفول است كه تا حوالی آبشار ادامه دارد و بعد از آن با پیاده‌روی به آبشار شوی خواهید رسید."

 

۳۵امین اثر طبیعی كشور، بزرگترین آبشار طبیعی خاورمیانه/ روایتی از مبین كروندی-6cQtyxiwMj