هوروز روستایی جذاب برای گردشگری

هوروز روستایی جذاب برای گردشگری

در این مكان رود آق چای از میان صخره هایی می گذرد كه طول این صخره ها حدود ۵۰۰ متر است این صخره‌ها مانند دو دیواری هستند كه فاصله آنها بین دو الی ده متر متغیر است و آبشارهای زیبایی درون این صخره‌ها به وجود آمده است .
  • 1401/06/22
  • استان : آذربايجان شرقي
  • شهر : هريس
  • دسته : مكانهای تاریخی جهان
آدرس : روستای هریس همان هوروز سابق در ۶۰ كیلومتری شهرستان مرند در آذربایجان شرقی قرار دارد
تلفن : 66059000-021

به گزارش سلام نو، روستای هریس همان هوروز سابق در ۶۰ كیلومتری شهرستان مرند در آذربایجان شرقی قرار دارد جاده ای كه به روستای هوروز منتهی می شود همان جاده ای است كه از شهر زنوز گذشته و به طبیعت بكر ماهار می رسد سالانه جمع كثیری از مشتاقان طبیعت در فصل‌های بهار و تابستان برای استفاده از طبیعت به ماهار سفر می كنند . نزدیكترین روستا به هوروز روستای كوهكمر است این روستا در شش كیلومتری روستای هوروز قرار دارد . اگر از بالای كوه‌ها به هوروز نگاه كنیم شبیه به جنگلی است با درختان تبریزی (قلمه) بیشماری كه سر به فلك كشیده اند و رود زیبای آق چای كه باغ‌های هوروز را شكافته و جاری است . هوای هوروز در فصل‌های گرما چنان دلپذیر و خنك است كه هر لحظه نفس كشیدن در آن لذتی وصف ناپذیر به وجود می آورد .

 هوروز روستایی جذاب برای گردشگری-T1LE9k9b9r

سرتاسر طبیعت هوروز دیدنی است اما دیدنی ترین جای هوروز گوورچینلیق است . در این مكان رود آق چای از میان صخره هایی می گذرد كه طول این صخره ها حدود ۵۰۰ متر است این صخره ها مانند دو دیواری هستند كه فاصله آنها بین دو الی ده متر متغیر است و آبشارهای زیبایی درون این صخره ها به وجود آمده است و كبوتران بسیاری درون این صخره ها زندگی می كنند كه دائما در حال پر كشیدن به اطراف بوده و زیبایی این مكان را دو چندان می كنند به همین دلیل نام این مكان را گوورچینلیق كه به معنی محل كبوتران است گذاشته اند . 

هوروز روستایی جذاب برای گردشگری-o3emM8oc6M

محصولات روستا:

برای بهرهمند شدن از میوه های عالی روستا از اواخر خرداد آلبالو و تیر گیلاس  مرداد زردآلو و گلابی اواخر شهریور و اوایل مهر سیب و در پاییز نیز گردو فراوان یافت میشود.