ریپورتاژ آگهی
۵ راه برای جذب مسافر در یك مقصد!

۵ راه برای جذب مسافر در یك مقصد!

حتی آژانس‌های مسافرتی كه در یك یا چند مقصد تخصص دارند، اغلب با چالش مواجه می‌شوند تا احساسات خود را از اشتیاق به مشتریان احتمالی منتقل كنند.
  • 1401/06/21
  • استان : تهران
  • شهر : تهران
  • دسته : اخبار گردشگری
آدرس : تهران_تهران
تلفن : 66059000-021

حتی آژانس‌های مسافرتی كه در یك یا چند مقصد تخصص دارند، اغلب با چالش مواجه می‌شوند تا احساسات خود را از اشتیاق به مشتریان احتمالی منتقل كنند.

۵ راه برای جذب مسافر در یك مقصد!-lb6iXlxOiy
مطلب زیر آخرین مورد از مجموعه ستون‌های مهمان در مورد فروش سفرهای تفریحی توسط بنیانگذار تاكینگ سفر است.

حتی آژانس‌های مسافرتی كه در یك یا چند مقصد تخصص دارند، اغلب با چالش مواجه می‌شوند تا احساسات خود را از اشتیاق به مشتریان احتمالی منتقل كنند.

۱) دانستن: دانستن و قدردانی از یك مقصد، هنر است. مربیان مسافرتی و هیئت‌های گردشگری اغلب یك مقصد را به یك فرمول تقلیل می‌دهند:

(چه زمانی برویم) + (كجا برویم) + (كجا بمانیم) + (چه باید كرد) + (چه چیزی بخوریم) = مقصد

اما یك مقصد مجموع تمام بخش‌های آن است مانند موقعیت مكانی، مردم، فرهنگ، زبان، تاریخ، غذا، جاذبه‌ها، محل اقامت، حمل‌ونقل، آب و هوا، طبیعت، سیاست، موسیقی، هنر و غیره. 

هنگامی كه یك آژانس مسافرتی یاد می‌گیرد از فرمول‌های توصیفی ثابت اجتناب كند و از رویكرد پویاتر استفاده كند، در مسیر درستی قرار می‌گیرد تا اشتیاق خود را برای یك مقصد به دیگران گسترش دهد.

) مثبت سازی: من كلمه مثبت را به یك فعل تغییر داده‌ام تا عمل صحبت در مورد مقصد را با حس شگفتی، افسون و رمز و راز توصیف كنم. برخی از عوامل از گسترش شور و شوق عفونی در مورد یك مقصد صحبت می‌كنند، به این معنی كه هیجان آنها هنگام توصیف یك كشور یا شهر خاص سرریز می شود. دیگران در مورد القای مثبت در فروش خود و مرتبط ساختن مقصد به نیازهای مشتری صحبت می كنند. آژانس‌های مسافرتی باید تلاش كنند تا پوزیتیویستی پویا شوند.

 

۳) تصویربرداری:  عكس‌ها، فیلم‌ها و گرافیك‌ها تخیل را القا می‌كنند و شور و شوق را برمی‌انگیزند، به‌ویژه زمانی كه مبلغان سفر می‌توانند عكس‌های دیجیتالی از سفرهای خود یا یك ویدیوی كوتاه را نشان دهند كه تصاویر آن علایق گردشگر را نشان می‌دهد. به عنوان مثال، اگر توریست می‌خواهد برای استراحت و فعالیت‌های آبی از مالدیو دیدن كند، صحنه‌هایی از آب‌های آبی، جزیره‌های مرجانی، خانه‌های ییلاقی روی آب و عكس‌های زیر آب غواصی به مشتری این امكان را می‌دهد تا خود را در مقصد تصور كند. فعالیت‌های نقشه برداری ذهنی از دیرباز یك تكنیك مربیگری برای ورزشكاران بوده است. برای مسافران نیز كار می‌كند.

 

۴) توصیف: نمایندگان می‌توانند از قدرت كلمات برای الهام بخشیدن به رویاهای مشتریان برای فرار از كار روزمره استفاده كنند. یكی از بهترین راه‌ها توصیف ساده و صادقانه احساساتی است كه هنگام بازدید از یك مقصد تجربه كرده‌اید. برای گردشگری‌ كه كنجكاو است محل مورد نظر را تجربه كند و احتمالا به عكاسی و فرهنگ علاقه دارد، شما فقط یك گواهی واضح ارائه كرده‌اید كه الهام‌بخش رویاهای پرشور تعطیلات آینده است.

 

۵) گوش دادن: نمایندگانی كه از نزدیك به مشتریان و تامین كنندگان گوش می‌دهند، می‌توانند اشتیاق یك مقصد را به دیگران جلب كرده و انتقال دهند. مثال: مشتری از سفر به كیپ تاون برمی‌گردد و در مورد رستوران‌های شگفت انگیز، رانندگی در طبیعت، بازدید از شهرك و مناظر خیره كننده از تیبل راك صحبت می‌كند. یك تامین كننده در مورد استراحتگاهی در سنت لوسیا صحبت می‌كند كه مشرف به پیتونز است و مناظری از غروب‌های تماشایی را ارائه می‌دهد. هر دوی این گزارش‌ها می‌توانند بخشی از گنجینه حكایت‌هایی باشند كه برای تحریك اندورفین‌های مسافرتی مشتریان خود استفاده می‌كنید.

گاهی اوقات ( این بستگی به گردشگر دارد) غیررسمی بودن، شوخ طبعی و شخصی سازی یك ایمیل یا خبرنامه می‌تواند تا حد زیادی در جلب علاقه مشتری و تسخیر تصورات سفر آنها كمك كند.