سفر به مالدیو؛ مقصدی متفاوت و ارزان در تابستان

سفر به مالدیو؛ مقصدی متفاوت و ارزان در تابستان

مالدیو دو فصل برای گردشگری دارد كه هر كدام مزایای خود را دارد و شما می‌توانید با بررسی مزایای هر فصل وقت مناسب سفر را انتخاب كنید.

  • 1401/06/20
  • استان : تهران
  • شهر : تهران
  • دسته : دانستنی های سفر

آدرس : تهران-تهران

تلفن : 66059000-021

مالدیو دو فصل برای گردشگری دارد كه هر كدام مزایای خود را دارد و شما می‌توانید با بررسی مزایای هر فصل وقت مناسب سفر را انتخاب كنید.

اگر اهل سفر خارجی هستید و مقصد اول و آخر شما بین تایوان و تركیه در چرخش است و هیچ ایده‌ای ندارید كه به جز این دو كشور به كجا می‌توانید سفر كنید با ما همراه باشید.

شما حتما اسم مالدیو را شنیده‌اید، كشوری كه برای ما ایرانی‌ها با فوتبال و پیروزی‌ها پرگل گره خورده است. اگر شما هم مثل بسیاری فكر می‌كنید مالدیو كشور كوچكی است كه احتمالا هیچ اهمیت و جذابت خاصی ندارد سخت در اشتباه هستید. مالدیو كشور كوچكی است، اما جذابیت‌های كم نظیری دارد و یكی از جذاب‌ترین مقاصد گردشگران در دنیا است و ارتباطش با ایران بیش از چند بازی فوتبال است.

مالدیو؛ بهشتی در اقیانوس هند

مالدیو كشوری جزیره‌ای است در اقیانوس هند است كه در در جنوب غربی كشور هند قرار دارد. پایتخت آن ماله است و جمیعتش كمی بیش از نیم میلیون نفر است.

سفر به مالدیو؛ مقصدی متفاوت و ارزان در تابستان-RoyHYDKN48

مالدیو تا همین چند سال پیش بخشی از بریتانیا بود و فرماندار كل آن توسط ملكه بریتانیا انتخاب می‌شد، در سال ۱۹۶۵ از امپراتوری بریتانیا مستقل شد. مالدیو كوچك‌ترین كشور آسیا و البته كم ارتفاع‌ترین كشور دنیا است.

دمای هوای مالدیو تحت تأثیر اقیانوس هند در تمام مدت سال بین ۲۴ تا ۳۳ سانتیگراد است و با توجه به احاطه شدن توسط دریا هوای آن شرجی است. با این وجود نسیم‌های خنك باعث بهبود آب و هوا می‌شوند.

ایرانی‌ها یا مغربی‌ها چه كسی اهالی مالدیو را مسلمان كرد؟

تا سده دوازدهم میلادی اهالی مالدیو بودایی بودند، اما هنگامی كه دریانوردان مسلمان به این سرزمین آمده‌اند مردم این كشور مسلمان شدند. امروز تمام مردم مالدیو مسلمان و سنی مذهب هستند.

بر اساس یكی از روایت‌های تاریخی مالدیو عامل اصلی مسلمان شدن مردم مالدیو یك روحانی ایرانی به نام یوسف تبریزی بوده است.  از سوی دیگر در سفرنامه ابن بطوطه آمده‌است كه شخصی به نام ابوالبركات بربری از اهالی مغرب یا مراكش امروزی اهالی مالدیو را به اسلام دعوت كرد.

گردشگری ارزان در مالدیو

مالدیو دو فصل برای گردشگری دارد كه هر كدام مزایای خود را دارد. مسافران به‌طور معمول در بین نوامبر و آوریل، یعنی بین آبان تا اردیبهشت، به مالدیو سفر می‌كنند. در این زمان شما بهترین آب و هوای مالدیو با دمایی نسبتا گرم و بارش كم را تجربه خواهید كرد.

مزیت این فصل استفاده از تفریحاتی همچون غواصی، شنا و قایق‌سواری است. عیب این فصل آن است كه به علت هجوم مسافران شما باید هزینه بیشتری را برای سفر، به خصوص اقامت بپردازید. البته به لطف جغرافیای مالدیو شما چندان با جمعیت رو به رو نمی‌‎شوید.

 

سفر به مالدیو؛ مقصدی متفاوت و ارزان در تابستان-j9SgEgowIr

از ماه می تا اكتبر یعنی از اردیبهشت تا آبان فصل بارانی مالدیو فرا می‌رسد. در این جزایر بین ۱۲۷ تا ۳۵۴ میلی‌متر بارندگی ماهانه دارند و شما می‌توانید موج سواری را امتحان كنید. ویژگی این فصل كاهش معنادار قیمت‌های آن است كه مالدیو را به مقصدی به نسبت ارزان برای تابستان ایرانی‌ها تبدیل می‌كند. در این فصل یك زوج می‌توانند با هزینه‌ای در حدود ۲۵۰۰ دلار یك سفر اقتصادی را به مالدیو تجربه كنند.

جاذبه‌های گردشگری مالدیو

مهم‌ترین جاذبه گردشگری مالدیو را می‌توان جزایر متفاوت و سواحل زیبای آن دانست، سواحی كه بیشتر شبیه عكس‌هایی جذاب هستند كه با معجزه به شكل طبیعت درآمده‌اند.

جزیره هوواهندو

 اگر با خانواده به مالدیو رفته‌ای این جزیره با امكانات ویژه برای بازی كودكان گزینه مناسبی برای شما است. آب آرام و سرسبزی چشم‌گیر مشخصه اصلی جزیره هوواهندو است.

جزیره نالاگورایدو

 این جزیره به جزیره خورشید مشهور است و می‌تواند با گل‌های استوایی و ساحل جذاب خود یكی از نقاط جذاب مالدیو برای زوج‌های جوان باشد.

سفر به مالدیو؛ مقصدی متفاوت و ارزان در تابستان-IkSEKNz8Bn

جزیره آلیماتا

این جزیره با آب‌های شفاف و آرام خود نه تنها برای غواصی و قایق‌سواری مناسب است بلكه مقصد مناسب دیگری برای یك ماه عسل رویایی است.

زیردریایی نهنگ: اگر علاقه به گشت‌وگذار در زیر دریا دارید زیر دریایی نهنگ بهترین گزینه است. شما را به تماشای شیرماهی، كوسه‌های سفید صخره‌ای، لاك‌پشت‌های عظیم، ماهی‌های زرد و قرمز و جعبه‌ماهی زرد می‌برد.

دریاچه Dhadimagi Kilhi: این دریاچه دومین جزیره آب شیرین مالدیو و یكی از مشهوترین جاذبه‌های گردشگری این كشور حساب می‌شود. این دریاچه برای وقت گذرانی در آرامش بسیار مطلوب است.