ریپورتاژ آگهی
چگونه به شیراز سفر كنیم؟

چگونه به شیراز سفر كنیم؟

چگونه به شیراز سفر كنیم، به اینمقصد محبوب ایرانی‌ها در بهار، به این میراث‌دار شكوه تخت جمشید؟ برای پاسخ به این سوال با ما همراه باشید.
  • 1401/06/14
  • استان : فارس
  • شهر : شيراز
  • دسته : دانستنی های سفر
آدرس : فارس - شیراز
تلفن : 66059000-021

چگونه به شیراز سفر كنیم، به اینمقصد محبوب ایرانی‌ها در بهار، به این میراث‌دار شكوه تخت جمشید؟ برای پاسخ به این سوال با ما همراه باشید.

چگونه به شیراز سفر كنیم؟ این مهم‌ترین پرسش بسیاری از گردشگران است. شهر شیراز، شهر تمام زیبایی‌های تاریخی و طبیعتی است كه جلوههای بینظیری را در بطن خود پرورش داده است. سفر به شهر زیبای شیراز، به دلیل وجود جاذبه‌های طبیعی و گردشگری بسیار، بهتر است كه با برنامه‌ریزی انجام شود تا بتوانید در بازه زمانی كوتاهی كه در شهر شیراز هستید، از تمامی اماكن تفریحی و تاریخی بازدید كنید.

در نتیجه اگر قصد سفر دارید، همین حالا برنامه‌ریزی را شروع كنید و با در نظر گرفتن شرایط خود و علایقی كه دارید، تمامی موارد دلخواه خود را در برنامه سفر خود به شیراز جای دهید.

انتخاب زمان مناسب برای سفر به شیراز

همواره اولین مرحله برای تعیین یك سفر بعد از تصمیم برای سفر، انتخاب زمان مناسب، با توجه به شرایط خود افراد است. این زمان برای شهر شیراز با توجه به ویژگی‌هایی كه دارد، در گزینه‌های خاصی محدود می‌شود.

به طوری كه تنها این چند مورد می‌توانند بهترین زمان ممكن برای سفر به شهر اشعار باشند. در این‌باره آب و هوای شیراز، نقش بسیار مهمی را ایفا می‌كند. بنابر همین مسئله، تنها گزینه‌ها، مربوط به ماه‌های اردیبهشت و فروردین به علاوه فصول پاییز و زمستان، هستند.

فروردین‌ماه به دلیل شلوغی و ازدحام زیاد حاصل از تعطیلات نوروزی، چندان گزینه اقتصادی مناسبی نخواهد بود. این تاریخ از سال در بسیاری از شهرهای توریستی به همین منوال است. در نتیجه توصیه خوبی برای سفر به شیراز نیست.

اردیبهشت‌ماه به سبب كاهش جمعیت مسافران و نیز به بار آمدن درختان، طبیعت بی‌مثال شیراز را به رخ می‌كشد. با توجه به همین مسئله، اردیبهشت‌ماه را ماه بهشتی در شیراز می‌نامند. همچنین در نیمه این ماه، روز شیراز هم می‌تواند در روند زیبا سازی سفر شما به این شهر، نقش مؤثری را ایفا كند.

پاییز و اواخر زمستان، برای كسانی كه می‌خواهند سفر كم‌هزینه‌تری داشته باشند، تاریخ بهتری است. این هم به خاطر كاهش مسافران و نیز كاهش هزینه بلیت‌های رفت‌وآمد، به علاوه كمتر شدن هزینه رزرو هتل است.

همچنین شایان ذكر است كه فصل پاییز در شیراز زیبایی‌های خود را دارد و حتی می‌تواند بسیار دل‌انگیزتر از اردیبهشت‌ماه باشد.

چگونه به شیراز سفر كنیم و بلیت خوب بخریم؟

چگونه به شیراز سفر كنیم و بلیت مناسب بخریم؟ با توجه به شهر محل سكونت خود، برای سفر به شیراز می‌توانید بلیت اتوبوس، قطار و هواپیما تهیه كنید. انتخاب هر كدام از این موارد با در نظر گرفتن شرایط افراد امكان‌پذیر است و به عوامل مختلفی بستگی دارد. به عنوان نمونه، این عوامل شامل موارد زیر هستند:

۱. در صورتی كه می‌خواهید بازه زمانی بیشتری را در خود شیراز سپری كنید و نه اینكه در راه باشید، بهتر است بلیت هواپیما خریداری كنید. اگر شهر شما دارای لاین پرواز نیست و فرودگاه ندارد، با سفر به نزدیك‌ترین شهر دارای فرودگاه داخلی، می‌توانید زمان مسیر را به حداقل برسانید.

۲. عده‌ای كه می‌خواهند سفر مقرون‌به‌صرفه‌ای را تجربه كنند،‌ بلیت اتوبوس و قطار به مراتب برای آن‌ها بهتر است. در مورد این موارد هم باز باید شرایط شهر خود را در نظر بگیرید.

۳. مورد آخر در رابطه با امكان سفر با ماشین شخصی و بدون نیاز به تهیه بلیت است.

رزرو هتل در شیراز

چگونه به شیراز سفر كنیم در حالی كه هتل خوب رزرو نكرده‌ایم؟ در صورتی كه می‌خواهید در تعطیلات بهاری و یا اردیبهشت‌ماه به شیراز سفر كنید، حتماً باید از قبل هتل مدنظر خود را رزرو كرده باشید. این كار به خاطر افزایش مسافران و كم شدن اتاق خالی در هتل‌هاست.

در این تاریخ از سال غالبا در شهرهای توریستی، این چنین اتفاقی می‌افتد كه باید با اقدام به موقع، از به وجود آمدن مشكل در سفر، جلوگیری كرد.

اگر بخواهید در فصول پاییز و زمستان به شهر شیراز سفر كنید، باز هم بهتر است كه از قبل هتل مدنظر خود را رزرو كرده باشید، اما در حالت كلی، امكان پیدا كردن اتاق خالی در هتل‌ها به مراتب بیشتر از فصل بهار خواهد بود.

تعیین اماكن گردشگری در شیراز

چگونه به شیراز سفر كنیم و قید بازدید از جاذبه‌های گردشگری آن را بزنیم؟ با توجه به محدوده زمانی سفر و تعداد روزهای اقامت در شیراز، می‌توانید اماكن طبیعی و تاریخی را در دو دسته قرار دهید.

اگر هدف سفر شما جنبه‌های تاریخی شهر شیراز باشد، موارد زیر می‌توانند در دسته گزینه‌های انتخابی شما قرار بگیرند:

چگونه به شیراز سفر كنیم؟-0aKAz6Tbxn

حتماً بازدید از تخت جمشید به سبب جلوه‌گری شكوه و جلال تمدن‌های كهن ایران، از واجبات سفر شما خواهد بود. لازم به ذكر است كه این بنای زیبا با معماری خاص، مربوط به دوران هخامنشی است.

پاسارگاد

آرامگاه كوروش كبیر در مجموعه پاسارگاد قرار دارد. وجود این مجموعه و نیز تخت جمشید در نزدیكی شیراز، نشان از اهمیت شهر شیراز برای تمدن‌های باستانی دارد.

چگونه به شیراز سفر كنیم؟-GlcpXSCtZF
بازدید از باغ‌ها و پارك‌هایی كه در شهر شیراز قرار دارند، به خاطر نمایان كردن طبیعت زیبای شیراز، گزینه عالی برای یك سفر آرام و دلنشین خواهد بود.

چگونه به شیراز سفر كنیم؟-Heh1Zkv7zA

باغ عفیف آباد

این باغ در فصل‌های مختلف این شهر، جلوه‌گر حیات بوده و هست. انتخاب این مورد برای قدم زدن در میان گل‌ها و گیاهان، بسیار دلپذیر خواهد بود.

همچنین باغ‌های دیگری هم در این شهر وجود دارند كه می‌توانند خاطره ساز سفر شما به شهر نارنج‌ها باشند.

 

چگونه به شیراز سفر كنیم؟-FGm0XDmZp8

مراكز تفریحی هم در شیراز وجود دارد كه باید با توجه به سلایق خود به آن‌ها مراجعه كنید. شهر بی‌همتای شیراز با تمام زیبایی‌های خود منتظر پذیرایی از شما خواهد بود.