دکتر سپیده برقچی
ریپورتاژ آگهی
روستاهای كوهرنگ ( معرفی ۲۰۸ روستای كوهرنگ )

روستاهای كوهرنگ ( معرفی ۲۰۸ روستای كوهرنگ )

شهرستان كوهرنگ به دلیل وجود زردكوه(دومین قله مرتفع زاگرس)، سرچشمه زاینده رود، كارون و دز می باشد. منطقه كوهرنگ از سردترین مناطق ایران است كه به پایتخت برفی ایران شهرت دارد.مردم كوهرنگ اغلب به گویش بختیاری سخن می‌گویند.
  • 1401/05/10
  • استان : چهارمحال و بختياري
  • شهر : كوهرنگ
  • دسته : روستاهای ایران
آدرس : شهرستان كوهرنگ پهناورترین شهرستان استان چهارمحال و بختیاری است. مركز این شهرستان، شهر چلگرد است.
تلفن : 66059000-021

روستاهای كوهرنگ را در این مطلب به شما معرفی خواهیم كرد . در ابتدا با شهرستان كوهرنگ سپس به معرفی ۲۰۸ روستای كوهرنگ می پردازیم . شهرستان كوهرنگ پهناورترین شهرستان استان چهارمحال و بختیاری است. مركز این شهرستان، شهر چلگرد است. شهرستان كوهرنگ به دلیل وجود زردكوه(دومین قله مرتفع زاگرس)، سرچشمه زاینده رود، كارون و دز می باشد. منطقه كوهرنگ از سردترین مناطق ایران است كه به پایتخت برفی ایران شهرت دارد.مردم كوهرنگ اغلب به گویش بختیاری سخن می‌گویند.
مركزشهرستان یعنی شهر چلگرد، در ۸۵ كیلومتری شهركرد واقع شده‌است. طبیعت بكر و دست نخورده منطقه به همراه جاذبه‌های گردشگری بی‌نظیر، سالیانه گردشگران بسیاری را از سراسر كشور و حتی دنیا به سوی این شهرستان هدایت می‌كنند.

روستاهای كوهرنگ ( معرفی ۲۰۸ روستای كوهرنگ )-MF59qwbOAX

در ضمن ۱۰ درصد از كل آبهای كشور از جمله سرچشمه سه رودخانه بزرگ و حیاتی یعنی زاینده رود، كارون و دز در این شهرستان و از قلل سر به فلك كشیده زردكوه بختیاری سرچشمه می‌گیرند.اصغر كریمی(مردم شناس ایرانی) و ژان پی یر دیگار(مردم شناس فرانسوی) در سال ۱۳۴۹ شمسی به كوهرنگ آمدند. كتاب وی با نام «سفر به دیار بختیاری» كه در سال ۱۳۶۸ چاپ شده، از مهمترین كتاب های علمی برای مطالعه این شهرستان در سالهای قبل از انقلاب اسلامی ایران است.

روستاهای كوهرنگ ( معرفی ۲۰۸ روستای كوهرنگ )-bf4m174tJt

اقلیم شناسی

شهرستان كوهرنگ دارای ایستگاه هواشناسی سینوپتیك است كه در شهر چلگرد و در ارتفاع ۲۳۶۵ متری از سطح دریا قرار دارد. همچنین در این شهرستان ایستگاه های باران سنجی و برف سنجی در شهر بازفت ، صمصامی و روستای سرآقاسید وجود دارد. این شهرستان با میانگین بارش سالانه ۱۳۴۹٫۷ میلی متر بعد از بندر انزلی، دومین قطب بارش در كشور به شمار می رود.

روستاهای كوهرنگ ( معرفی ۲۰۸ روستای كوهرنگ )-ktzdj8aAhV

تقسیمات كشوری

شهرستان كوهرنگ در سال ۱۳۸۰ از شهرستان فارسان جدا و به عنوان یك شهرستان مستقل معرفی شد. براساس آخرین تقسیمات سیاسی، شهرستان كوهرنگ دارای ۳ شهر و ۳ بخش و ۷ دهستان است. این شهرستان دارای سه بخش مركزی، دو آب صمصامی و بازفت است كه از دهستانهای شوراب تنگ ­گزی، دشت زرین، میانكوه موگویی، شهریاری، صمصامی، بازفت بالا و بازفت پائین تشكیل یافته است .

بخش مركزی
دهستان دشت زرین
دهستان شوراب تنگزی
دهستان میانكوه موگوئی
بخش بازفت
دهستان بازفت بالا
دهستان بازفت پایین
بخش دوآب صمصامی
دهستان دوآب
دهستان شهریاری
مناطق مسكونی
شهرها
چلگرد
بازفت
صمصامی

بنابر سرشماری مركز آمار ایران، جمعیت شهرستان كوهرنگ در سال ۱۳۹۵ برابر با ۴۱۵۳۵ نفر بوده‌است.

روستاهای كوهرنگ ( معرفی ۲۰۸ روستای كوهرنگ )-vv9LNXf0Sd

جاذبه‌های گردشگری

آبشار شیخ علی‌خان
چشمه دیمه در روستای دیمه
تونل كوهرنگ در چلگرد
زردكوه (دومین قله مرتفع زاگرس)
دشت لاله‌های واژگون كوهرنگ در روستای بنواستكی
پیست اسكی كوهرنگ در چلگرد
غار یخی چما در روستای شیخ علی خان

روستاهای كوهرنگ ( معرفی ۲۰۸ روستای كوهرنگ )-gf8IYQ57Po
آبشار شیخ علیخان در روستای شیخ علی خان
آبشار نیاكان در روستای نیاكان
زاینده رود
رودخانه كوهرنگ
رودخانه بازفت
چشمه كوهرنگ در چلگرد
روستای پلكانی سرآقاسید(ماسوله زاگرس)
چشمه دزداران در صمصامی
چشمه مورز در روستای مورز
پل خداآفرین در بازفت

روستاهای كوهرنگ ( معرفی ۲۰۸ روستای كوهرنگ )-fhYvZvpQf0

سوغات

كرفس كوهی، موسیر، تره كوهی، چویل، بن سرخ، عسل كوهرنگ ، روغن حیوانی، كشك و قارا

قالی بختیاری، چوغا بافی، وریس بافی، خورجین و سیاه چادر

روستاهای كوهرنگ ( معرفی ۲۰۸ روستای كوهرنگ )-byq4cBDo0d

روستاهای كوهرنگ

روستای آب‌دره

آب‌دره، روستایی در بخش بازفت شهرستان كوهرنگ از توابع استان چهارمحال و بختیاری است.

روستای ابخره

ابخره، روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان شوراب تنگزی قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۹۳ نفر بوده‌است. این روستا متعلق به اولاد طهماسب خان از طایفه بزرگ راكی میباشد و به عنوان ییلاق آنها محسوب میشود. در سال ۱۳۹۲ حدود ۴۰ ویلا در آن ساخته شده است و بیشتر از این مكان جهت تفریحات استفاده میشود.

روستای ابدال‌آباد

ابدال‌آباد (كوهرنگ) روستایی در دهستان دشت زرین بخش مركزی شهرستان كوهرنگ كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. بر پایه سرشماری عمومی نفوس و مسكن در سال ۱۳۹۵ جمعیت این روستا ۲۶ نفر (در ۱۴خانوار) بوده‌است.

روستای ابوالقاسم‌آباد

ابوالقاسم‌آباد روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان دشت زرین قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۵۴ نفر بوده‌است.

روستای ارته (كوهرنگ)

ارته روستایی است در شهرستان كوهرنگ، بخش بازفت، كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۸۱۷ نفر بوده‌است.

روستای اسدآباد

اسدآباد روستایی در دهستان دشت زرین بخش مركزی شهرستان كوهرنگ كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. بر پایه سرشماری عمومی نفوس و مسكن در سال ۱۳۹۵ جمعیت این روستا ۳۵ نفر (۱۳خانوار) بوده‌است.

روستای اسمی‌آباد

اسمی‌اباد روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان میهه تنگزی قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۷۸ نفر (۲۳ خانوار) بوده‌است.

روستاهای كوهرنگ ( معرفی ۲۰۸ روستای كوهرنگ )-azUXyAJgEt

روستای افسرآباد

افسرآباد روستایی از توابع شهرستان اردل شهرستان اردل كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان دوآب قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۳۲۹ نفر بوده‌است.مردم روستای افسرآباد اغلب از طایفه گندلی می‌باشند.

روستای الگی سفلی

الگی سفلی روستایی است در شهرستان كوهرنگ، بخش بازفت، كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۷۲ نفر بوده‌است.

روستای الگی علیا

الگی علیا روستایی است در شهرستان كوهرنگ، بخش بازفت، كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۶۳ نفر بوده‌است.درشرق روستای الگی علیا اثارباستانی مربوط به دوران عیلامی وجود دارد .بردبت (سنگ بت)این اثر دارای سنگ نگاره به خط میخی است ودارای دو مجسمه یك زن و یك مرد كه پادشاه اون زمان بود بروی سنگ حكاكی شده .

روستای الورك

الورك، روستایی از توابع بخش بازفت شهرستان كوهرنگ كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان دوآب قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۲۵ نفر بوده‌است.

روستای امیرآباد (دوآب)

امیرآباد روستایی در دهستان دوآب بخش دوآب صمصامی شهرستان كوهرنگ كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. بر پایه سرشماری عمومی نفوس و مسكن در سال ۱۳۹۵ جمعیت این مكان ۱۶۱ نفر (۵۵ خانوار) بوده‌است.

روستای امیرآباد (كوهرنگ، دو)

امیرآباد روستایی در دهستان دشت زرین بخش مركزی شهرستان كوهرنگ كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. بر پایه سرشماری عمومی نفوس و مسكن در سال ۱۳۹۵ جمعیت این مكان ۴۵۰ نفر (۱۳۰ خانوار) بوده‌است.

روستای امیرآباد (كوهرنگ، یك)

امیرآباد روستایی در دهستان دشت زرین بخش مركزی شهرستان كوهرنگ كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. بر پایه سرشماری عمومی نفوس و مسكن در سال ۱۳۹۵ جمعیت این مكان ۱۶۷ نفر (۳۷ خانوار) بوده‌است.

روستای امیرآباد دشت زرین

امیرآباد (دشت زرین)، روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. ودر فاصله ی ۵ كیلومتری از مركز دهستان روستای صالح آباد و ۱۲ كیلومتری مركز شهرستان كوهرنگ شهر چلگرد قرار دارد شغل اكثریت اهالی این روستا دامداری و كشاورزیست و این روستا در شهرستان كوهرنگ تحت عنوان روستای فوتبال خیر شناخته میشود ابراهیم سلجوقی بازیكن تیم فولاد خوزستان در لیگ برتر فوتبال خود را از این روستا شروع وبه لیگ برتر رسید این روستا به عنوان روستای بدون معبر حاكی شهرستان كوهرنگ معرفی شده است.
این روستا در دهستان دشت زرین قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۴۷۰ نفر ۱۷۰ خانوار بوده‌است.
آثار باستانی
محوطه امیرآباد ۲
محوطه امیرآباد ۲ مربوط به دوران پارینه‌سنگی میانی است و در شهرستان كوهرنگ، بخش مركزی، دهستان دشت زرین، منتهی‌الیه غربی دشت زرین، ۱/۵ كیلومتری جنوب غرب روستای امیرآباد، ۱۰ك متری جنوب شرق چلگرد واقع شده و این اثر در تاریخ ۲۷ اسفند ۱۳۸۷ با شمارهٔ ثبت ۲۶۳۰۰ به‌عنوان یكی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

روستای ای ناز

ای ناز روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان میان كوه موگوئی قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۳۷ نفر بوده‌است.

روستای بادام شیرین

بادام شیرین (كوهرنگ)، روستایی از توابع بخش بازفت شهرستان كوهرنگ كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان دوآب قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۰ نفر بوده‌است.

روستای باغ الگی

باغ الگی روستایی است در شهرستان كوهرنگ، بخش بازفت، كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۱۰۱ نفر بوده‌است.

روستای باغ چنار

باغ چنار (كوهرنگ)، روستایی از توابع بخش بازفت شهرستان كوهرنگ كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان بازفت قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۴۴۷ نفر بوده‌است.

روستای باغكاری

باغكاری روستایی است در شهرستان كوهرنگ، بخش بازفت، كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن كمتر از سه خانوار بوده‌است.

روستای بخش‌آباد

بخش‌آباد (كوهرنگ) روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان دشت زرین قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۱۶۰ نفر (۳۳ خانوار) بوده‌است.

روستای بردگپ

بردگپ (كوهرنگ)، روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان شوراب تنگزی قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن زیر سه خانوار بوده‌است.

روستای بزك‌آباد

بزك‌آباد (كوهرنگ)، روستایی از توابع بخش بازفت شهرستان كوهرنگ كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان بازفت قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن زیر سه خانوار بوده‌است.

روستای بنواستكی

بنواستكی روستایی از توابع شهرستان كوهرنگ در استان چهارمحال و بختیاری است كه به دلیل وجود بزرگترین دشت لاله های واژگون ایران یعنی دشت لاله‌های واژگون كوهرنگ شهرت دارد.این روستا در دهستان شوراب تنگزی قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۵۹ نفر بوده‌است.همچنان با سیری در ایران همراه باشید تا با دیگر روستاهای كوهرنگ آشنا شوید .

روستای بهمن‌آباد

بهمن‌آباد روستایی است در شهرستان كوهرنگ، بخش بازفت، كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۱۹۶ نفر بوده‌است.

روستای بی‌آبه

بی آبه، روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان میان كوه موگوئی قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۶۲ نفر بوده‌است.

روستاهای كوهرنگ ( معرفی ۲۰۸ روستای كوهرنگ )-7oker5PApR

روستاهای كوهرنگ ( معرفی ۲۰۸ روستای كوهرنگ )-O20HRmJhNb

روستاهای كوهرنگ ( معرفی ۲۰۸ روستای كوهرنگ )-OQIFa4tGCt

روستاهای كوهرنگ ( معرفی ۲۰۸ روستای كوهرنگ )-QswbGbOkBx

روستای بیدامین

بیدامین، روستایی در بخش دوآب صمصامی از توابع شهرستان كوهرنگ كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان شهریاری قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۱۹۵ نفر بوده‌است.

روستای بیراهگان

بیراهگان، روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان میان كوه موگوئی قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۲۱۳ نفر بوده‌است.

روستای پاچه گاو

پاچه گاو، روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان شوراب تنگزی قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن زیر سه خانوار بوده‌است.

روستای پیر عالی

پیر عالی، روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان میان كوه موگوئی قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۱۷ نفر بوده‌است.

روستای تبرك سفلی

تبرك سفلی روستایی است در شهرستان كوهرنگ، بخش بازفت،كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. روستای تبرك سفلی یكی از مناطق خوش آب و هوای شهرستان كوهرنگ است كه هرساله میزبان گردشگران زیادی از اصفهان و خوزستان و سایر نقاط كشور است.این روستا به دلیل برخورداری از منابع فراوان آب محل مناسبی برای پرورش ماهیان سردابی به خصوص قزل آلا ست.براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۵۷۲ نفر بوده‌است.

روستای تبرك علیا

تبرك علیا روستایی در شهرستان كوهرنگ، بخش بازفت،كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. اهالی این روستا از طایفه موری ایل بختیاری می‌باشند.كه اكثراً از دو فامیل از تیره اسوند اسدی حسنوند اولاد امید و قاسمی قاسموند (اولاد لفطلی) می‌باشد.اكثر مردم این روستا كار كشاورزی و دامداری می‌باشد.نام روستا از تبر گرفته شده تبرك به معنای تبر كوچك كه مردم قدیم این روستا برای آوردن هیزم همگی دارای تبرهای كوچكی بودند و به همین دلیل تبرك خوانده می‌شود.
روستای تبرك علیا به تیك نیز معروف می‌باشد.براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۴۰۴ نفر بوده‌است.

روستای تپا سفلی

تپا سفلی روستایی توریستی است در شهرستان كوهرنگ، بخش بازفت، كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۶۵۰ نفر بوده‌است.

روستای تپا علیا

تپا علیا روستایی است در شهرستان كوهرنگ، بخش بازفت، كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در پنج كیلومتر روستای محمد اباد دهناش قرار دارد . كه از طبیعت زیبا ودست نخورده ای برخوردار است.براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۴۱ نفر بوده‌است.

روستای تركی

تِركی روستایی است در شهرستان كوهرنگ، بخش بازفت، كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۲۱۷ نفر بوده‌است.

روستای تشنوی

تشنوی روستایی است در شهرستان كوهرنگ، بخش بازفت، استان چهارمحال و بختیاری.براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۱۰۹ نفر بوده‌است.

روستای تلخه‌دان

تلخدان (بازفت)، روستایی از توابع كوه سفید از شمال به مورز از شرق به بناب و سه جو از غرب به تبرك و چمنگلی از جنوب به كوه سفید و جاده ایل رو به سمت خوزستان می باشد و كل اهالی روستا از طایفه بزرگ دهناشی و ایل بهداروند می باشند كه محل سكونت بسیاری از خان های دهناشی بوده است از جمله: ملا صید مراد مهدیپور ، آ محمد حسین دهناشی ، آ امان الله خان دهناشی و بسیاری از بزرگان دهناشی می باشد. این روستا در بخش بازفت شهرستان كوهرنگ در استان چهارمحال و بختیاری ایران است.

جمعیت
طبق سرشماری دقیق روستا توسط شبكه بهداشت روستای تلخدان جمعیت روستا تا در سال ۱۴۰۰به تعداد ۳۵۲نفر می باشد،اما با توجه به منطقه سردسیری عشایر و كوج فصلی عشایر این منطقه در فصل بهار،تابستان، پاییز جمعیت این روستا افزایش میابد و جمعیت حدودی ۱۱۲۶ نفر می باشد.

روستای تلو

تَلو (كوهرنگ) روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان میان‌كوه موگوئی قرار دارد وبراساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۱۵۸ نفر بوده‌است.

روستای تنگ هونی

تنگ هونی، روستایی از توابع بخش بازفت شهرستان كوهرنگ كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان بازفت قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن زیر سه خانوار بوده‌است.

روستای تیرك احمدآباد

تیرك احمدآباد ، روستایی از توابع بخش بازفت شهرستان كوهرنگ كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان دوآب قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵ ، جمعیت آن زیر سه خانوار بوده‌است.

روستای تیك

تیك روستایی است در شهرستان كوهرنگ، بخش بازفت،كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۲۱۴ نفر بوده‌است.

روستای جمال‌آباد

جمال‌آباد روستایی است در شهرستان كوهرنگ، بخش بازفت،كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۴۲ نفر بوده‌است.

روستای چاهك

چاهك روستایی است در شهرستان كوهرنگ، بخش بازفت، كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۰ نفر بوده‌است.

روستای چشمه چلی

چشمه چلی روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان دشت زرین قرار دارد وبراساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۶۳ نفر بوده‌است.

روستای چشمه دره

چشمه دره (كوهرنگ)، روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان شوراب تنگزی قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن زیر سه خانوار بوده‌است.

روستای چغاخرگوش

چغاخرگوش، روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان شوراب تنگزی قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن زیر سه خانوار بوده‌است.

روستای چل‌آباد

چل‌آباد روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان دشت زرین قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۱۱ نفر بوده‌است.

روستای چم عباسعلی

چم عباسعلی، روستایی از توابع بخش بازفت شهرستان كوهرنگ كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان دوآب قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن كمتر از ۳ خانوار بوده‌است.

روستای چم قلعه

چم قلعه روستایی است در شهرستان كوهرنگ، بخش بازفت،كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۱۴۶۹ نفر بوده‌است.

روستای چم‌آباد

چم‌آباد ، روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان شوراب تنگزی قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۱۸ نفر بوده‌است.

روستای چمن گلی

روستای چهارموران

چهارموران (كوهرنگ) روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان دشت زرین قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۲۰۶ نفر بوده‌است.

روستای چین

چهنه (كوهرنگ)، روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان میان كوه موگوئی قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۱۱۰ نفر بوده‌است.

روستای حاجی جلیل

حاجی جلیل، روستایی از توابع بخش دوآب صمصامی از توابع شهرستان كوهرنگ در استان چهارمحال و بختیاری است.این روستا در دهستان شهریاری قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۱۰۰ نفر بوده‌است.

روستای حاجی‌آباد

حاجی‌آباد روستایی است در شهرستان كوهرنگ، بخش بازفت، كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۷۴ نفر بوده‌است.

روستای حسین‌آباد

حسین‌آباد روستایی است در شهرستان كوهرنگ، بخش بازفت، كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۲۴۴ نفر بوده‌است.

روستای حمزه‌آباد

حمزه‌آباد (كوهرنگ) روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان دشت زرین قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۱۵۵ نفر بوده‌است.

روستای حمیدآباد

حمیدآباد (كوهرنگ) روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان دشت زرین قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۳۷ نفر بوده‌است.

روستای حیدرآباد

حیدرآباد (كوهرنگ) روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان دشت زرین قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۶۹ نفر بوده‌است.

روستای حیدرآباد میهه

حیدرآباد میهه روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان دشت زرین قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۱۹۱ نفر بوده‌است.

روستای خسروآباد

خسروآباد (كوهرنگ)، روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان شوراب تنگزی قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۲۴۰ نفر بوده‌است.

روستای خونكار

خونكار روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. اولین خانه ای كه در روستا بنا شد توسط شخصی به نام حاج خونكار بوده است به همین دلیل این روستا را به نام وی( قلعه خونكار) نام نهاده اند.جمعیت روستا در سال ۱۳۹۵ برابر با ۲۶۱ نفر (۷۰ خانوار) بوده‌ واز نظر جمعیت بیست و پنجمین روستای شهرستان كوهرنگ بوده است. در سال ۱۳۹۹ ، این جمعیت به۲۶۹ نفر رسیده و بعد از شهرك میهه دومین روستای پرجمعیت منطقه میهه به شمار می رود. از این تعداد ۱۳۲ مرد و ۱۳۷ زن هستند. همچنین تعداد خانوار روستا ۷۵ خانوار است و میانگین سنی جمعیت حدود ۴۰ سال است .همچنین ۷۶ كودك زیر ده سال دارد.
بنای مذهبی
تنها بنای مذهبی روستا، امامزاده شعیب نبی است كه در شرق روستا قرار دارد.
روستای خونكار آباد از اولین روستاهایی است كه در آن مكتب تشكیل شد و سپس سپاه دانش در این روستا به تدریس دانش آموزان پرداخت و ساخت مدرسه در این روستا در اولین سالهای بعد از پیروزی انقلاب اسلامی انجام شد . در سال ۱۳۹۸ مدرسه جدیدی در روستا به همت فرد خیری به نام خانم مافی در روستا احداث شده است.روستا یك حسینیه و هیات عزاداری ثبت شده با نام هیات عزاداری اباعبداله حسین دارد و در ایام عزاداری این هیات مقدمات عزاداری را با حضور مردم روستا فراهم می كند.
این روستا از سال ۱۳۷۸ یعنی از اولین دوره شوراهای اسلامی روستا دارای شورای اسلامی روستا بوده و تعداد اعضای این شورا سه نفر است. این روستا دهیاری دارد.روستا خانه بهداشت دارد. در این خانه بهداشت خدمات بهداشتی به مردم روستا عرضه می شود. روستا فاقد سیستم دفع فاضلاب است و فاضلاب در چاه های جذبی ذخیره می گردد و زباله های خشك سوزانده و زباله های تر در زمین های كشاورزی رها می شود.
طرح هادی روستا
در سال ۹۰ و ۹۱ طرح هادی روستا طراحی و تصویب و تقریبا نیمی از آن اجرا شد. در سال ۱۳۹۸ بخش عمده ای از كوچه های روستا توسط شورای اسلامی و دهیاری جدول كشی و آسفالت شد.
فعالیت های اقتصادی
زراعت فعالیت غالب مردم روستا است ولی به دلیل عدم دسترسی به آب سطحی كشت زمین های روستا به شیوه دیمی انجام می شود. در كنار زراعت، باغداری، دامداری و قالی بافی نیز رواج دارد. جمعیت فعال روستا در شهرهای اصفهان، بندرعباس و شیراز مشغول به كار عمدتا ساختمانی هستند. امروزه با پرورش درختان گردو و بادام در روستا، درآمد نسبتا خوبی از فروش این محصولات عاید مردم روستا می شود.
جاذبه های گردشگری
چشمه روستا
كوه چوبین
امامزاده شعیب نبی
آب و هوای مناسب بویژه در فصل بهار و تابستان در روستا
باغ های میوه روستا بویژه درختان گردو و بادام
فرهنگ وقف در روستا
تاكنون از طرف مردم روستا ۵ زمین برای نیازهای عام المنفعه در اختیار عموم قرار گرفته است كه عبارتند از: زمین خانه بهداشت، زمین میدان فوتبال، زمین مسجد، زمین حسینیه، زمین مدرسه روستا.
دسترسی
روستا دسترسی مناسبی به مركز استان،شهرستان و مراكز شهری مهم منطقه دارد: فاصله با شهركرد مركز استان(۶۵ كیلومتر)، چلگرد مركز شهرستان(۲۰كیلومتر)، شهر باباحیدر (۱۵ كیلومتر) و شهر فارسان( ۳۰ كیلومتر) دو مسیر دسترسی آسفالته در روستا یكی از طرف باباحیدر به هیرگان و یكی از طرف باباحیدر به چلگرد وجود دارد.
تاسیسات و تجهیزات
روستا به آب آشامیدنی لوله كشی، گاز شهری، برق و تلفن ثابت و همراه دسترسی دارد.
عشایر روستا
۸ خانوار عشایری در روستا در فصل بهار و تابستان در زمین های اطراف روستا ساكن می شوند. گرمسیر این عشایر در اطراف شهرهای لالی و شوشتر است.
لرزه خیزی
به دلیل عبور گسل بزرگ زاگرس از كنار روستا، خطر لرزه خیزی این روستا زیاد است.

روستای خویه

خویه مركز دهستان میانكوه موگویی از توابع بخش مركزی شهرستان كوهرنگ كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان میان كوه موگوئی قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۱۰۴۶ نفر بوده‌است.

روستای خیاركار

خیاركار روستایی است در شهرستان كوهرنگ، بخش بازفت،كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۳۹ نفر بوده‌است.

روستای درك‌آباد

درك‌آباد (كوهرنگ)، روستایی از توابع بخش مركزی شهرستان كوهرنگ كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان شوراب تنگزی قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۸۵ جمعیت آن ۴۳ نفر بوده‌است.

روستای دره بالا

دره بالا، روستایی از توابع بخش بازفت شهرستان كوهرنگ كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان بازفت قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۲۶ نفر بوده‌است.

روستای دره بوران

دره بوران، روستایی از توابع بخش بازفت شهرستان كوهرنگ كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان بازفت قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۳۵ نفر بوده‌است.

روستای دره‌پیر

دره پیر (كوهرنگ) روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان دشت زرین قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۸۵ جمعیت آن ۸۳ نفر بوده‌است.

روستای دره توت

دره توت، روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان میان كوه موگوئی قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۲۴ نفر بوده‌است.

روستای دره زرگه

دره زرگه، روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان میان كوه موگوئی قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۶۶ نفر بوده‌است.

روستای دره گاومیش

دره گاومیش روستایی است در شهرستان كوهرنگ، بخش بازفت،كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۰ نفر بوده‌است.

روستای دره گرم علیا

دره گرم علیا روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان دشت زرین قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۰ نفر بوده‌است.

روستای دره مولا

دره مولا، روستایی از توابع بخش بازفت شهرستان كوهرنگ كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان بازفت قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۱۵۰ نفر بوده‌است.

روستای دره وزگا

دره وزگا روستایی است در شهرستان كوهرنگ، بخش بازفت،كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۰ نفر بوده‌است.

روستای دره هندو

دره هندو روستایی است در شهرستان كوهرنگ، بخش بازفت، كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۱۴۹ نفر بوده‌است.

روستای دره‌باغ

دره‌باغ روستایی است در شهرستان كوهرنگ، بخش بازفت، استان چهارمحال و بختیاری.براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۲۹ نفر بوده‌است.

روستای دره‌بید (بخش مركزی كوهرنگ)

دره‌بید روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان دشت زرین قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۱۰۴ نفر (۱۷ خانوار) بوده‌است.

روستای دره‌بید (بازفت)

دره‌بید، روستایی در بخش بازفت از توابع شهرستان كوهرنگ كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان دوآب قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۱۰۲ نفر (۱۸ خانوار) بوده‌است.

روستای دزك سرچشمه

دزك سرچشمه روستایی است در شهرستان كوهرنگ، بخش بازفت، استان چهارمحال و بختیاری. این روستا در در فاصله ۳۵ كیلومتری جنوب شرقی شهركرد واقع شده و دارای گورستان قدیمی با شیرهای سنگی متعلق به عصر صفویه است. براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۱۲۶ نفر بوده‌است.

روستای دزك سفلی

دزك سفلی روستایی است در شهرستان كوهرنگ، بخش بازفت،كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

روستای دزك علیا

دزك علیا روستایی در بخش دوآب صمصامی از توابع شهرستان كوهرنگ كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا با جمعیتی در حدود۲۵۰ نفر در فاصله صد كیلومتری از شهركرد واقع شده است.

اكثریت ساكنین این روستا از تیره مدولی از طایفه بزرگ قندعلی می‌باشند . این روستا از زیبایی‌های خاص طبیعی و پتانسیل بالای گردشگری برخوردار است. وجود چشمه‌های دزك ، سلیمان ، هیبت الله و چشمه ریز به زیبایی آن افزوده‌ است . همچنین دارای باغات میوه از جمله انگور ، آلو ، سیب و خصوصاً گردو می‌باشد.
زیارتگاه بهیگ سیا (عروس سیاه) در این روستا می‌باشد ، كه بنابر روایتی از كهنسالان این روستا آرامگاه عروسی بود كه به اجبار خانواده به عقد مردی درآمد و بعلت عدم رضایت او به بالای كوه رفته و نفرین می‌كند و خودش جان می‌دهد و خواستگارانش به درخت توت كه اكنون در نزدیكی آرامگاه او هستند تبدیل می‌شوند. وجود دو شیلات پرورش ماهی قزل آلا در این روستا موجبات اشتغال جوانان این ناحیه را فراهم آورده است

روستای دم تنگ

دم تنگ (كوهرنگ)، روستایی از توابع بخش بازفت شهرستان كوهرنگ كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان دوآب قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۷۱ نفر بوده‌است.

روستای دورك سفلی

دورك سفلی روستایی است در شهرستان كوهرنگ، بخش بازفت، كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۲۱۲ نفر بوده‌است.

روستای دورك علیا

دورك علیا روستایی است در شهرستان كوهرنگ، بخش بازفت،كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۲۲۶ نفر بوده‌است.

روستای دوروزن‌آباد

دوروزن‌آباد ، روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان شوراب تنگزی قرار دارد وبراساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۴۶ نفر بوده‌است.

روستای ده گه شامنصوری

ده‌گه شامنصوری روستایی است در شهرستان كوهرنگ، بخش بازفت،كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۱۱۹ نفر بوده‌است.

روستای دهستان بیرگان

بیرگان، نام یكی از دهستان‌های شهرستان كوهرنگ كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. كه دارای ۳۶ آبادی و ۱۶۷۰ تن سكنه است.دهستان بیرگان در شرق زردكوه بختیاری و شمال شهرستان كوهرنگ قرار دارد.پوشش گیاهی منطقه اغلب گَوَن است. از گونه‌های جانوری منطقه می‌توان كبك، تیهو، خرس قهوه‌ای، گرگ، مار و لاك پشت و در ارتفاعات زردكوه بختیاری قوچ، میش و بز كوهی را نام برد.

روستای دهناش

دهناش روستایی است در شهرستان كوهرنگ، بخش بازفت، استان چهارمحال و بختیاری.براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۱۹۳ نفر بوده‌است.

روستای ده‌نو سفلی

ده‌نو سفلی (كوهرنگ)، روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است.
این روستا در دهستان شوراب تنگزی قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۱۷۷ نفر (۳۰ خانوار) بوده‌است.

روستای ده‌نو علیا

ده‌نو علیا (كوهرنگ)، روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان شوراب تنگزی قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۹۱۰ نفر (۱۶۳ خانوار) بوده‌است.

روستای دیمه

دیمه (كوهرنگ)، روستایی در شهرستان كوهرنگ از توابع استان چهارمحال و بختیاری است. چشمه دیمه یعنی سرچشمه اصلی زاینده رود در این منطقه قرار دارد.این روستا در دهستان شوراب تنگزی قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۵۰۹ نفر بوده‌است.

روستای راكی

راكی (كوهرنگ)، روستایی از توابع بخش بازفت شهرستان كوهرنگ كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان بازفت قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۱۲۱ نفر بوده‌است.

روستای رباطك

رباطك (كوهرنگ)، روستایی از توابع بخش بازفت شهرستان كوهرنگ كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان بازفت قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵ جمعیت آن۲۸ نفر بوده‌است.

روستای رباط‌كوه

رباط‌كوه روستایی است در شهرستان كوهرنگ، بخش بازفت، كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵ جمعیت آن كمتر از سه خانوار بوده‌است.

روستای رزگه

رزگه (كوهرنگ)، روستایی از توابع بخش دو اب صمصامی شهرستان كوهرنگكه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در كوهرنگ قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۶۴ نفر (۱۳ خانوار) بوده‌است.

روستای رضی‌آباد

رضی‌آباد روستایی در دهستان شوراب تنگزی بخش مركزی شهرستان كوهرنگ كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. بر پایه سرشماری عمومی نفوس و مسكن در سال ۱۳۹۵ جمعیت این مكان ۶۲ نفر ( ۱۱ خانوار) بوده‌است.

روستای روستا

روستا (كوهرنگ)، روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان میان كوه موگوئی قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۳۶ نفر بوده‌است.

روستای زرك

زرك، روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان میان كوه موگوئی قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن۱۰۷ نفر (۱۶خانوار) بوده‌است.

روستای زمان‌آباد

زمان‌آباد (كوهرنگ) روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان دشت زرین قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۲۸ نفر (۴خانوار) بوده‌است.

روستای سرآقاسید

سراقا سید روستایی توریستی و پلكانی واقع در شهرستان كوهرنگ و استان چهارمحال و بختیاری است.این روستا به ماسوله زاگرس شهرت دارد و در تاریخ آبان ۱۴۰۰ با شماره ثبت ۳۳۵۰۷ در فهرست آثار ملی كشور ثبت گردید.این روستا علاوه بر قدمت بالا و بافت تاریخی خود از جنبه های زیارتی، سیاحتی و گردشگری مورد توجه همگان قرار گرفته است و هرساله انبوهی از گردشگران از جاهای مختلف كشور و كشورهای را به خود جلب می كند .
جاذبه ها
روستای پلكانی(ماسوله زاگرس)
این روستا به گونه ای ساخته شده كه بام خانه پایینی، حیاط خانه بالایی محسوب می شود.
چشمه نمك سرآقاسید
چشمه نمك سرآقاسید جاذبه ای نهفته در استان چهارمحال و بختیاری می باشد كه در فاصله ۱ كیلومتری از روستای سرآقاسید قرار دارد.وقتی چندمتری از غرب روستا خارج شویم بعد از عبور از باغ های روستائیان و گذر از مسیری سرسبز و سر بالایی به گردنه ای میرسیم كه بعد از دیدن نمایی زیبا از روستا به جاذبه چشمه نمك میرسیم. اطراف چشمه نمك درختان بلوط زیادی مشاهده می شود و درفواصل كمی از آن عشایر روستا سكونت دارند و این چشمه در راستای آبشار آستونا سرآقاسید واقع شده است.
امامزاده آقاسید
امامزاده سید عیسی(ع) از نوادگان امام هفتم در روستای سرآقاسید می باشد و یكی از دلایل تشكیل روستا بخاطر ارادت مردم عشایر به این امام بود و این امامزاده در پایین روستا قرار دارد.
بهترین فصل سفر
سر آقا سید تنها در ۶ ماه فصول بهار و تابستان قابل دسترسی است و ساكنان آن ماه‌های سرد سال را پشت حصاری از برف و بدون هیچگونه ارتباطی با دنیای بیرون می‌گذرانند. با فرا رسیدن فصل بهار طبیعت و راهداران دست در دست یكدیگر داده و این حصار را می‌شكنند. در فصل بهار منظرهٔ پشته‌های علوفهٔ تازه برای آذوقهٔ زمستانی، از زاویهٔ بالا دیدنی است.
در ماه‌های اردیبهشت و خرداد عشایری كه از مناطق گرمسیر خوزستان به چهارمحال و بختیاری وارد می‌شوند از مسیر روستای سر آقا سید عبور می‌كنند و تماشایی‌ترین صحنه‌ها را به تصویر می‌كشند.
آب و هوا
سر آقا سید دارای آب و هوای كوهستانی است كه در تابستان آب و هوایی مطبوع و در فصول سرد، ارتفاع برف به چندین متر می رسد.
راه دسترسی
این روستا در ۴۵ كیلومتری شمالغرب چلگرد واقع شده‌است.برای رسیدن به روستای سرآقاسید از شهر چلگرد به سمت روستای شیخ علیخان حركت می‌كنید. پس از آبشار شیخ علیخان، جادهٔ آسفالته تمام می‌شود. با شروع جادهٔ خاكی، چشمتان به غار یخی چما و قلهٔ زردكوه می‌افتد. پس از ۴۰ تا ۵۰ كیلومتر رانندگی، روستای سرآقاسید نمایان می‌شود.۱۶۹۸ نفر

روستاهای كوهرنگ ( معرفی ۲۰۸ روستای كوهرنگ )-w39Zatz2t5

روستاهای كوهرنگ ( معرفی ۲۰۸ روستای كوهرنگ )-S0n3AdwhpW

روستای سربیشه

سربیشه (كوهرنگ)، روستایی از توابع بخش بازفت شهرستان كوهرنگ كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان بازفت قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۵۱ نفر بوده‌است.

روستای سرتنگ بادام شیرین

سرتنگ بادام شیرین روستایی است در شهرستان كوهرنگ، بخش بازفت،كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۱۱ نفر بوده‌است.

روستای سردارآباد

سردارآباد (كوهرنگ) روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان دشت زرین قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۲۶ نفر بوده‌است.

روستای سرصالح كوتاه

سرصالح كوتاه، روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان میان كوه موگوئی قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۳۵۸ نفر بوده‌است.

روستای سروه پایین

سروه پایین روستایی است در شهرستان كوهرنگ، بخش بازفت،كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۰ نفر بوده‌است.

روستای سوه

سوه روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان میان‌كوه موگویی قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۱۰۰ نفر بوده‌است.

روستای سه جوی

سه جوی، روستایی از توابع بخش بازفت شهرستان كوهرنگ كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان دوآب قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۴۵ نفر بوده‌است.

روستای سیاوش‌آباد چندار

سیاوش‌آباد چندار روستایی است در شهرستان كوهرنگ، بخش بازفت، كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۱۶۹ نفر بوده‌است.

روستای سیاوش‌آباد گردو

سیاوش‌آباد گردو روستایی است در شهرستان كوهرنگ، بخش بازفت،كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۱۶۸ نفر بوده‌است.

روستای سیدمراد

سیدمراد (كوهرنگ) روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان دشت زرین قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۶ نفر بوده‌است.

روستای سیف‌آباد

سیف‌آباد روستایی است در شهرستان كوهرنگ، بخش بازفت، كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۱۱۵ نفر بوده‌است.

روستای سیف‌آباد الهیار

سیف‌آباد الهیار، روستایی از توابع بخش بازفت شهرستان كوهرنگ كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان دوآب قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۴۲ نفر (۱۰ خانوار) بوده‌است.

روستای سیل گاه

سیل گاه روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان دشت زرین قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۱۷۵ نفر (۲۵ خانوار) بوده‌است.

روستای شاه عبدالعظیم

شاه عبدالعظیم (كوهرنگ)، روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان شوراب تنگزی قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۱۴ نفر بوده‌است.

روستای شرمك

شرمك روستایی است در شهرستان كوهرنگ، بخش بازفت، كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۶۳ نفر بوده‌است.

روستای شوله

شوله روستایی است در شهرستان كوهرنگ، بخش بازفت،كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۵۵ نفر بوده‌است.

روستای شهرك امام حسین

شهرك امام حسین (كوهرنگ)، روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این شهرك از روستاهای گله كوشكَك؛ زر آباد؛ مَرغ فولاد، معصوم آباد و چشمه اسد تشكیل شده است جمعیت ساكن در این شهرك از طایفه بابادی، تیره حاجیور و اولاد ملا یوسف تشكیل شده است.این روستا در دهستان شوراب تنگزی قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۰، جمعیت آن۱۴۵۶ نفر (۲۱۲خانوار) بوده‌است.

روستای چبد

شهرك چبد، روستایی از توابع بخش بازفت شهرستان كوهرنگ كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان بازفت قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۱۲۱نفر (۲۶ خانوار) بوده‌است.

روستای شهرك رهبری

شهرك رهبری، روستایی از توابع بخش بازفت شهرستان كوهرنگ كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان بازفت قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۱۰۱ نفر (۲۱ خانوار) بوده‌است.

روستای شهرك غلام‌آباد

شهرك غلام‌آباد روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان دشت زرین قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۱۴۲ نفر بوده‌است.

روستای شهرك كوشكا

شهرك كوشكا، روستایی از توابع بخش بازفت شهرستان كوهرنگ كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان بازفت قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۵۲۸ نفر بوده‌است.

روستای شهرك مازه سوخته

مازه سوخته روستایی است در شهرستان كوهرنگ، بخش بازفت، كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۲۸۳ نفر بوده‌است.

روستای شهرك میهه

شهرك پارس میهه روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. مردم این منطقه از ایل بابادی هستند. این منطقه مقر حكومتی خوانین بختیاری در دوره افشاریه ، زندیه و اوایل قاجاریه بوده است.
شهرك میهه در دهستان میهه قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران (۱۳۹۵)، جمعیت آن ۸۲۰ نفر بوده‌است.

روستای شهریاری

شهریاری مركز دهستان شهریاری از توابع بخش دوآب صمصامی، شهرستان كوهرنگ كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان شهریاری قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۱۶۹ نفر بوده‌است.

روستای شیخ عالی

شیخ عالی یا دره شیخ عالی روستایی است در شهرستان كوهرنگ، بخش بازفت، كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۱۴۷ نفر بوده‌است.

روستای شیخ علی‌خان

شیخ علی‌خان، روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است.
آبشار شیخ علیخان
 ابشار شیخ علیخان كه به آبشار مینیاتوری ایران شهرت دارد، در این روستا قرار دارد.این روستا در دهستان شوراب تنگزی قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۲۰۴ نفر (۴۹ خانوار) بوده‌است.

روستاهای كوهرنگ ( معرفی ۲۰۸ روستای كوهرنگ )-qtTg5H15ER

روستای صالح‌آباد زری

صالح‌آباد زری روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان دشت زرین قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۱۱۱ نفر (۱۹خانوار) بوده‌است.

روستای صفاآباد

صفاآباد ، روستایی از توابع بخش دوآب صمصامی شهرستان كوهرنگ كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا محل سكونت خانواده های رضایی از طایفه قندعلی(دوركی)می باشد.دارای آبشارزیبای باغ نعنا و رودخانه ای دلنشین چشمه هایی خروشان می باشد.شغل مردم روستا باغداری، دامداری، و كشاورزی است ، #صفاآبادمهدطبیعت #از صفاآباد دیدن كنید .این روستا در دهستان دوآب قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۱۱۴ نفر بوده‌است.

روستای طارم

طارم روستایی است در شهرستان كوهرنگ، بخش بازفت،كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا یكی از زیباترین وبكرترین روستاهای بازفت است.جمعیت این روستا را مردم بختیاری از طایفه كیارسی بهداروندتشكیل داده اند كه از جمله انها تیره نورالدین وند است.
آب وهوا
آب و هوای این روستا درتابستان گرم تا ۴۷درجه سانتیگراد ودر زمستان تا منفی۶ درجه میرود به طوركلی آب وهوای خوب همراه باطبیعت بكر و دست نخورده باعث شده بیشتر ساكنان قدیمی این روستا كه به شهر رفته بودند بازگردند شغل بیشتر مردم این روستا كشاورزی ودامداری است .
ساختار منطقه ای
[این منطقه از دیرباز سكونتگاه طایفه كیارسی بوده است و در واقع شاهراه اتصال روستاهای دورك والگی هم به حساب میاید ودسترسی نزدیك تری به شهرك تلورد نسبت به دو روستای یاد شده دارد. براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۹۷ نفر بوده‌است.

روستای عباس علی‌آباد

عباس علی‌آباد روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان دشت زرین قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۱۸ نفر (۵خانوار) بوده‌است.

روستای علی نقی‌آباد

علی نقی‌آباد ، روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان شوراب تنگزی قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۴۱ نفر بوده‌است.

روستای علی‌شاه‌آباد

علی‌شاه‌آباد (كوهرنگ) روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان دشت زرین قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن۲۴ نفر بوده‌است.

روستای غلام‌آباد (كوهرنگ، شمال)

غلام‌آباد یك روستا در ایران است كه در دهستان دشت زرین شهرستان كوهرنگ واقع شده‌است. براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، غلام‌آباد ۸۹ نفر جمعیت دارد.

روستای غلام‌آباد (كوهرنگ، جنوب)

غلام‌آباد (كوهرنگ) روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان دشت زرین قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۸۹ نفر (۱۶خانوار) بوده‌است.

روستای فانی‌آباد

فانی‌آباد ، روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان شوراب تنگزی قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۱۵۷ نفر بوده‌است.

روستای فخرآباد

فخرآباد روستایی است در شهرستان كوهرنگ، بخش بازفت،كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۲۶۱ نفر بوده‌است.

روستای فرخ‌آباد

فرخ‌آباد (كوهرنگ)، روستایی از توابع بخش بازفت شهرستان كوهرنگ كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان دوآب قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۴۹ نفر (۹خانوار) بوده‌است.

روستای فریك

فِریَك روستایی است در شهرستان كوهرنگ، بخش بازفت، كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۲۳۱ نفر بوده‌است.

روستای قاسم‌آباد

قاسم‌آباد (كوهرنگ)، روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان شوراب تنگزی و در مجاورت تونل دوم كوهرنگ و همچنین نیروگاه برق كوهرنگ قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران [[سرشماری عمومی نفوس و مسكن ۱۳۹۹، جمعیت آن ۲۷۸نفر (۳۸خانوار) بوده‌است،كه ازطایفه بابادی تیره میرقائد (تَش ركان ) هستند.نزدیكترین روستا به قاسم آباد از سمت شمال روستای مَلك آباد و از سمت جنوب روستای احمدآباد است. لازم به ذكر است در چندین سال متمادی كه بارش برف زمستانی در كوهرنگ به اندازه كافی بود در قسمت غربی این روستا، جشنواره ساخت مجسمه های برفی برگزار میشد.

روستای قبادآباد

قبادآباد روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان دشت زرین قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۳۱۰ نفر بوده‌است.

روستای قریب‌آباد

قریب‌آباد روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان دشت زرین قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۲۲۱ نفر بوده‌است.

روستای قلعه بختیار

قلعه بختیار (كوهرنگ) روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان دشت زرین قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۱۲۷ نفر بوده‌است.

روستای قلعه تبرك

قلعه تبرك روستایی تاریخی وگردشگری در شهرستان كوهرنگ، بخش بازفت، استان چهارمحال و بختیاری است. این روستا ازدوتیره اسوند و قاضی تشكیل شده است. براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۱۹۸ نفر بوده‌است.

روستای قلعه خونكار

قلعه خونكار، روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان شوراب تنگزی قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۸۸ نفر بوده‌است.

روستای قلعه سبزی

قلعه سبزی، روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان شوراب تنگزی قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۱۴ نفر بوده‌است.

روستای قلعه‌سنگی

قلعه سنگ (كوهرنگ) روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان دشت زرین قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۱۳۵ نفر (۲۵ خانوار) بوده‌است.

روستای قلعه علی‌حسین سلجوقی

قلعه علی حسین سلجوقی روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان دشت زرین قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۶۲ نفر بوده‌است.

روستای قلعه علی‌آباد

قلعه علی‌آباد روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان دشت زرین قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن۶۱۹ نفر بوده‌است.

روستای قلعه فریدون

قلعه فریدون (كوهرنگ) روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان دشت زرین قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۲۳۱ نفر بوده‌است.

روستای قلعه كشگی

قلعه كشگی، روستایی از توابع بخش بازفت شهرستان كوهرنگ كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان دوآب قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۲۱ نفر بوده‌است.

روستای قلعه‌تك

قلعه‌تك (كوهرنگ)، روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان شوراب تنگزی قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۱۱۱ نفر بوده‌است.

روستای قنبرسینی

قنبرسینی روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان دشت زرین قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۱۶۴ نفر بوده‌است.

روستای قیقاج

قیقاج (كوهرنگ)، روستایی از توابع بخش مركزی شهرستان كوهرنگ كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان شوراب تنگزی قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن زیر سه خانوار بوده‌است.

روستای كاركن سفلی

كاركن سفلی، روستایی از توابع بخش بازفت شهرستان كوهرنگ كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان بازفت قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن كمتر از سه خانوار بوده‌است.

روستای كاركن علیا

كاركن علیا، روستایی از توابع بخش بازفت شهرستان كوهرنگ كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان بازفت قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۰ نفر بوده‌است.

روستای كچوز

كچوز روستایی است در شهرستان كوهرنگ، بخش بازفت،كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۵۸ نفر بوده‌است.

روستای كریم‌آباد

كریم‌آباد روستایی است در شهرستان كوهرنگ، بخش بازفت،كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۳۵ نفر بوده‌است.

روستای كسری

كسری روستایی است در شهرستان كوهرنگ، بخش بازفت،كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۲۸ نفر بوده‌است.

روستای كوفی

كوفی روستایی است در شهرستان كوهرنگ، بخش بازفت، كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۴۴ نفر بوده‌است.

روستای كول‌سرخ

كول سرخ (كوهرنگ)، روستایی از توابع بخش بازفت شهرستان كوهرنگ كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان بازفت قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۹۸ نفر بوده‌است.

روستای كوی شهیدبهشتی

كوی شهیدبهشتی، روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان شوراب تنگزی قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۱۷۹ نفر بوده‌است.

روستای كیارس علیا

كیارس علیا، روستایی از توابع بخش بازفت شهرستان كوهرنگ كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان بازفت قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۰ نفر بوده‌است.

روستای كیكاوس

كیكاوس روستایی است در شهرستان كوهرنگ، بخش بازفت،كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۵۲ نفر بوده‌است.

روستای گاوشیر

گاوشیر، روستایی از توابع بخش بازفت شهرستان كوهرنگ كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان دوآب قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۷۵ نفر بوده‌است.

روستای گراب

گراب روستایی است در شهرستان كوهرنگ، بخش بازفت،كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۱۰۸ نفر بوده‌است.

روستای گردو سفلی

گردو سفلی روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان دشت زرین قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۲۵۵ نفر (۵۲ خانوار) بوده‌است.

روستای گردو علیا

گردو علیا روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در بخش مركزی شهرستان قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۲۳۰ نفر بوده‌است.

روستای گزستان

گزستان روستایی است در شهرستان كوهرنگ، بخش بازفت،كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۷۴۲ نفر بوده‌است.

روستای گل سرخ

گل سرخ روستایی است در شهرستان كوهرنگ، بخش بازفت، كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۱۱۸ نفر بوده‌است.

روستای گل‌آباد

گل‌آباد (كوهرنگ)، روستایی در دهستان شهریاری از توابع بخش دوآب صمصامی در شهرستان كوهرنگ از توابع استان چهارمحال و بختیاری است.این روستا در دهستان شوراب تنگزی قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۷۵ نفر بوده‌است.

روستای گنگرستان

گنگرستان روستایی است در شهرستان كوهرنگ، بخش بازفت،كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۰ نفر بوده‌است.

روستای لاوه

لاوه، روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان میان كوه موگوئی قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۰ نفر بوده‌است.

روستای لبد سفلی

لبد سفلی روستایی است در شهرستان كوهرنگ، بخش بازفت، كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۶۷ نفر بوده‌است.

روستای لبد علیا

لِبد علیا روستایی است در شهرستان كوهرنگ، بخش بازفت،كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۱۲۵ نفر بوده‌است.

روستای لبد كوهرنگ

روستای آبكار لبد كوهرنگ از روستاهای استان چهارمحال و بختیاری بود كه در حادثه ای مرموز در نوروز سال ۱۳۷۷ ناپدید شد.در این حادثه ۵۲ نفر از مردم روستا زیرخاك مدفون شدند. تنها ۱۳ نفر كه خارج از روستا بودند زنده ماندند.در سال ۱۳۷۱ برای اهالی روستای لبد یك سایت و شهرك برای اسكان در نظرگرفته شده بود كه آنان اسكان در این شهرك نپذیرفتند.در لبد شهرستان كوهرنگ همه سال در نوروز، تنی چند از بازماندگان آن حادثه، به نزدیكی روستا می‌آیند و در آستانه كوه یاد درگذشتگان لبد را گرامی می‌دارند.
برخورد شهابسنگ
مسئولان اظهار داشتند كه این حادثه بر اثر رانش زمین بوده؛ اما اظهارات اهالی منطقه خلاف این موضوع است.شنیده شدن صدای مهیب توسط مردم منطقه، مشاهده ی دود غلیظ و سیاه، سریع اتفاق افتادن حادثه، حجم زیاد آوار؛ این موارد توسط اهالی منطقه در مستند های مختلف گفته شده و با رانش زمین ارتباطی ندارد.این فرضیه نیازمند تحقیقات عملی است.

روستای مازه فرامرزی

مازه فرامرزی، روستایی از توابع بخش بازفت شهرستان كوهرنگ كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان بازفت قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۱۳۱ نفر بوده‌است.

روستای مالك‌آباد

مالك‌آباد روستایی است در شهرستان كوهرنگ، بخش بازفت،كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. با طبیعتی بسیار زیبا و سردسیری.براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۶۵ نفر بوده‌است.

روستای محمدآباد یك

محمدآباد یك (محمدآباد شوراب) نام روستایی در دهستان شوراب تنگزی بخش مركزی شهرستان كوهرنگ استان چهارمحال و بختیاری است. مطابق سرشماری عمومی سال ۱۳۸۵ جمعیت این روستا ۱۲۹ نفر (۲۵ خانوار) بوده است.

روستای محمودآباد

محمودآباد (كوهرنگ)، روستایی از توابع بخش بازفت شهرستان كوهرنگ كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان بازفت قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۱۵۸ نفر بوده‌است.

روستای مردخانه

مردخانه روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان دشت زرین قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۱۴۵ نفر بوده‌است.

روستای مزان

مزان یك روستا در ایران است كه در شهرستان كوهرنگ استان چهارمحال و بختیاری واقع شده‌است.این روستا در دهستان بازفت قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۳۲ نفر بوده‌است.

روستای مصطفی‌آباد

مصطفی‌آباد (كوهرنگ) روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان دشت زرین قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۲۵ نفر (۴خانوار) بوده‌است.

روستای ملك‌آباد (دوآب صمصامی)

ملك‌آباد یا ملك‌آباد۱ روستایی در دهستان شهریاری بخش دوآب صمصامی شهرستان كوهرنگ كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. بر پایه سرشماری عمومی نفوس و مسكن در سال ۱۳۹۵ جمعیت این مكان ۵۷ نفر (۲۰خانوار) بوده‌است.

روستای ملك‌آباد

ملك‌آباد (كوهرنگ)، روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان شوراب تنگزی قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۴۳۱ نفر (۷۴خانوار) بوده‌است.

روستای موچان

موچان (كوهرنگ)، روستایی از توابع بخش بازفت شهرستان كوهرنگ كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان بازفت قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۲۴ نفر بوده‌است.

روستای موردل

مُوْرِدِل، روستایی از توابع بخش دوآب صمصامی شهرستان كوهرنگ كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان شهریاری قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۶۲ نفر بوده‌است.

روستای مورز

مَوَرز، روستایی در بخش بازفت شهرستان كوهرنگ از توابع استان چهارمحال و بختیاری است.این روستا از غرب به چمن گلی، از شرق به دیناران، از جنوب به رودخانه كارون و از شمال به زردكوه متصل است. بازفت در مرز استان خوزستان و چهارمحال بختیاری است.روستای مورز در حدود ۱۳۰ كیلومتری شهركرد و همچنین ۱۵۰ مسجدسلیمان واقع شده‌است.
جاهای دیدنی
رودكارون
زردكوه
چشمه مورز
جنگل های بلوط زاگرس
براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۱۲۰۱ نفر بوده‌است.

روستای مورهره

مورهره، روستایی از توابع بخش بازفت شهرستان كوهرنگ كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان بازفت قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن زیر سه خانوار بوده‌است.

روستای موسی‌آباد

موسی‌آباد (كوهرنگ) روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان دشت زرین قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۷۷ نفر (۱۷خانوار) بوده‌است.

روستای مهدی‌آباد (بازفت)

مهدی‌آباد روستایی در دهستان بازفت بالا بخش بازفت شهرستان كوهرنگ كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. بر پایه سرشماری عمومی نفوس و مسكن در سال ۱۳۹۵ جمعیت این روستا ۱۲۷ نفر (۳۶ خانوار) بوده‌است.

روستای مهدی‌آباد (دشت زرین)

مهدی‌آباد روستایی در دهستان دشت زرین بخش مركزی شهرستان كوهرنگ كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. بر پایه سرشماری عمومی نفوس و مسكن در سال ۱۳۹۵جمعیت این روستا كمتر از سه خانوار بوده‌است.

روستای مهدی‌آباد (شوراب تنگزی)

مهدی‌آباد یا مهدی‌آباد۱ روستایی در دهستان شوراب تنگزی بخش مركزی شهرستان كوهرنگ كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. بر پایه سرشماری عمومی نفوس و مسكن در سال ۱۳۹۵ جمعیت این روستا ۲۵۰ نفر (۷۱ خانوار) بوده‌است.

روستای میان‌دوهان سفلی

میان‌دوهان سفلی روستایی است در شهرستان كوهرنگ، بخش بازفت، استان چهارمحال و بختیاری. براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۱۷۲ نفر بوده‌است.

روستای میان‌دوهان علیا

میان‌دوهان علیا روستایی است در شهرستان كوهرنگ، بخش بازفت، استان چهارمحال و بختیاری.براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۱۲۱ نفر بوده‌است.

روستای نادرآباد

نادرآباد (كوهرنگ) روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان دشت زرین قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۸۸ نفر بوده‌است.

روستای نازی

نازی روستایی است در شهرستان كوهرنگ، بخش بازفت، استان چهارمحال و بختیاری. براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۵۶نفر بوده‌است.

روستای نالبندون

نالبندون یا نالبندان روستایی است در شهرستان كوهرنگ، بخش بازفت، استان چهارمحال و بختیاری.براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۵۲۳ نفر بوده‌است.

روستای نصیرآباد (شوراب تنگزی)

نصیرآباد (كوهرنگ)، روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان شوراب تنگزی قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۲۸ نفر (۶خانوار) بوده‌است.

روستای نصیرآباد (دشت زرین)

نصیرآباد (دشت زرین)، روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان دشت زرین قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۰، جمعیت آن ۷۱۹ نفر (۱۶۵ خانوار) بوده‌است.

روستای نظرآباد (كوهرنگ)

نظرآباد (كوهرنگ)، روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان شوراب تنگزی قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۱۱۱ نفر بوده‌است.

روستای نعل اشكنان علیا

نعل اشكنان علیا روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان دشت زرین قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۱۴۵ نفر بوده‌است.

روستای نعل‌اشكنان سفلی

نعل‌اشكنان سفلی روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان دشت زرین قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۱۱۸ نفر بوده‌است.

روستای نیاكان

نیاكان (كوهرنگ)، روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. طوایف هفت لنگ بختیاری در این مكان ساكن هستند بخشی از روستا چادرنشین و عشایر هستندو بخشی دیگر یكجانشین شغل مردم روستا دامداری و كشاورزی است.
آبشار نیاكان
آبشار نیاكان در این منطقه قرار دارد.
این روستا در دهستان شوراب تنگزی قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۱۷۵ نفر بوده‌است.

روستای وزگاگنگرستان

وزگاگنگرستان، روستایی از توابع بخش بازفت شهرستان كوهرنگ كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان دوآب قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۴۷ نفر بوده‌است.

روستای هربكول

هربكول، روستایی است از روستاهای كوهرنگ از توابع بخش مركزی كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان شوراب تنگزی قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۷ نفر بوده‌است.

روستای هردان

هردان، روستایی از توابع بخش بازفت شهرستان كوهرنگ كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این روستا در دهستان دوآب قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۱۵ نفر بوده‌است.

روستای هوشوت

هوشوت روستایی در شهرستان كوهرنگ، بخش بازفت، استان چهارمحال و بختیاری است.براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۲۲۴ نفر بوده‌است.

روستای یاورآباد

یاورآباد ، روستایی از توابع بخش دوآب صمصامی شهرستان كوهرنگ كه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. روستای یاورآباد در تاریخ ۱۳۱۲ مصادف با دستور رضاخان مبنی بر یكجانشینی عشایر، بنا گذاشته شد.

كارشناسانی كه به فرمان حكومت وقت، به بیرگان آمدند محل هایی را برای احداث روستاها انتخاب نمودند و پس از مشورت و نظرخواهی از آقایاور یكی از كلانتران طایفه راكی مالملی، محل كنونی روستا به این امر اختصاص یافت و به دلیل اینكه بنای اولیه و همچنین بسط و سامان آن توسط آقایاور و فرزندانش انجام شده بود به نام ایشان نامگذاری شد و این نام در تقسیمات ارضی كشور نیز ثبت گردید.
مناطق گردشگری
شیلات ماهی
این محل علاوه بر تولید و فروش ماهی قزل آلا، محیطی بسیار زیبا برای تفریح و استراحت دارد. همچنین چشمه ای بالای سر شیلات قرار دارد كه آب این مجتمع را تامین می كند . آب این چشمه بسیار سرد و گورارا است.
چشمه مروارید
این چشمه كه در شرق روستا قرار دارد بیشترین دبی خروجی آب را در بین چشمه های منطقه بیرگان دارا می باشد.
متاسفانه بعد از طرح های جهنمی انتقال آب مانند تونل كوهرنگ ۳ و تونل بهشت آباد، این چشمه بزرگ با دبی چند هزار لیتر، بسیار كم آب شده است.
محیط زیست
این منطقه كه در مجاورت رشته كوه زردكوه قرار دارد آب و هوای بسیار مطبوعی دارد. زمستان ها برف فراوانی در این منطقه می بارد كه سبب ایجاد بهار و تابستان های بسیار دلنشینی شده است.
اقوام ساكن
همه ی اهالی این روستا از قوم بختیاری هستند و در تقسیم بندی طوایف بختیاری بابادی باب طایفه بزرگ راكی مالملی می باشند.این روستا در دهستان بیرگان قرار دارد و براساس سرشماری مركز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۶۵ نفر بوده‌است. در سال ۱۳۹۹، تعداد خانوار ساكن در این روستا به ۳۳ خانوار مشتمل می گردد.

روستاهای كوهرنگ ( معرفی ۲۰۸ روستای كوهرنگ )-JCgfEB3TcX

روستاهای كوهرنگ ( معرفی ۲۰۸ روستای كوهرنگ )-sblkFvJMMm