محل تبلیغ شما محل تبلیغ شما
ریپورتاژ آگهی
خانه ساوجبلاغی تبریز

خانه ساوجبلاغی تبریز

خانه‌ ساوجبلاغی از خانه‌های قدیمی دوران پهلوی اول است كه شكلی عقب نشسته دارد. ورودی خانه از طریق یك هشتی است كه بعد از عبور از آن وارد حیاط می‌شوید. خانه در ضلع شمالی و غربی در دو طبقه ساخته شده است.
  • 1401/04/05
  • استان : آذربايجان شرقي
  • شهر : تبريز
  • دسته : عمارت های تاریخی ایران
آدرس : ایران، استان آذربایجان شرقی، تبریز، خیابان امام خمینی، ضلع شمالی مسجد كبود
تلفن : 66059000-021

بازدید کننده گرامی : هم اکنون امکان خرید لینک پرومکس از این صفحه برای شما محقق می باشد.

لینک پرومکس چیست ؟ دریافت لینک از مطالب دارای رتبه گوگل

مزایای لینک پرومکس چیست ؟ 1- سرعت : شما را سریع‌تر به نتیجه دلخواه می‌رساند. 2- لینک مرتبط و معتبر: از مقاله‌ای که در رتبه برتر نتایج گوگل قرار دارد و با کسب‌وکار شما مرتبط است، لینک دریافت می‌کنید. 3- صرفه‌جویی در هزینه‌ها : با توجه به اینکه نیازی به تولید محتوا ندارید در هزینه‌های شما صرفه‌جویی می‌شود. 4- ترافیک هدفمند : با دریافت لینک از مقالات برتر گوگل، می‌توانید کاربران زیادی را به سمت سایت خود هدایت کنید.

خانه ساوجبلاغی تبریز-NiJCRo76Tr

خانه‌ ساوجبلاغی از خانه‌های قدیمی دوران پهلوی اول است كه شكلی عقب نشسته دارد. ورودی خانه از طریق یك هشتی است كه بعد از عبور از آن وارد حیاط می‌شوید. خانه در ضلع شمالی و غربی در دو طبقه ساخته شده است. در قسمت شمالی طنبی نسبتا بزرگی قرار دارد كه پنجره‌های ارسی آن مشرف به حیاط است. در ایوان این طنبی دو ستون گچ‌بری دیده می‌شود و بالای ایوان با تزیینات آجری و گچی، به شكل سنتور است. در مركز آن یك ساعت با طرح شیر و خورشید قرار دارد. سقف زیرزمین بنا طاقی شكل است و چندین سردابه در آن جای گرفته‌اند. طبقه‌ همكف ضلع غربی دارای چند اتاق تودرتو است و زیرزمین آن نیز مانند ضلع شمالی، پوشش طاقی دارد. نمای ساختمان هم آجری است. خانه‌ی ساوجبلاغی به‌عنوان یكی از جاهای دیدنی تبریز ، در ۲۲ خرداد سال ۱۳۷۹ با شماره‌ی ۲۷۰۱ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید.

ایران، استان آذربایجان شرقی، تبریز، خیابان امام خمینی، ضلع شمالی مسجد كبود