محل تبلیغ شما محل تبلیغ شما
ریپورتاژ آگهی
رودخانه شور بهاباد، تنها رودخانه دائمی بهاباد

رودخانه شور بهاباد، تنها رودخانه دائمی بهاباد

رودخانه شور بهاباد در شمال شهرستان بهاباد یزد واقع شده است و علت شكل گیری آن قرارگیری بر روی یك گسل فعال در این منطقه می باشد.رودخانه ی زیبای شور در شهرستان بهاباد با طول ۱۱ كیلومتر از جنوب كوه های آسفیچ و بنستان به شمال دشت كویر امتداد دارد
  • 1401/01/10
  • استان : يزد
  • شهر : بهاباد
  • دسته : رودخانه های ایران
آدرس : شمال شهرستان بهاباد یزد
تلفن : 66059000-021

بازدید کننده گرامی : هم اکنون امکان خرید لینک پرومکس از این صفحه برای شما محقق می باشد.

لینک پرومکس چیست ؟ دریافت لینک از مطالب دارای رتبه گوگل

مزایای لینک پرومکس چیست ؟ 1- سرعت : شما را سریع‌تر به نتیجه دلخواه می‌رساند. 2- لینک مرتبط و معتبر: از مقاله‌ای که در رتبه برتر نتایج گوگل قرار دارد و با کسب‌وکار شما مرتبط است، لینک دریافت می‌کنید. 3- صرفه‌جویی در هزینه‌ها : با توجه به اینکه نیازی به تولید محتوا ندارید در هزینه‌های شما صرفه‌جویی می‌شود. 4- ترافیک هدفمند : با دریافت لینک از مقالات برتر گوگل، می‌توانید کاربران زیادی را به سمت سایت خود هدایت کنید.

رودخانه شور بهاباد در شمال شهرستان بهاباد یزد واقع شده است و علت شكل گیری آن قرارگیری بر روی یك گسل فعال در این منطقه می باشد.رودخانه ی زیبای شور در شهرستان بهاباد با طول ۱۱ كیلومتر از جنوب كوه های آسفیچ و بنستان به شمال دشت كویر امتداد دارد و عرض آن در قسمت های مختلف به علت تغییرات دیواره ای متفاوت می باشد.آبدهی متوسط آن نیز ۸۵ لیتر در ثانیه است.رودخانه ی شور تنها رودخانه ی دائمی بهاباد در تمام طول سال آب دارد و در مسیر عبور خود به سمت كویر، طبیعتی جالب و دیدنی خلق كرده است.

پوشش گیاهی(نبكا) و سرزمین های اطراف رودخانه شوربهاباد نیز از نظر زمین شناسی و جغرافیایی بسیار حائز اهمیت می باشد، به گونه ای كه كویرنوردی در اطراف رودخانه شور بسیار شورانگیز و خاطره ساز است.

رودخانه شور بهاباد، تنها رودخانه دائمی بهاباد-0ISMoiaUuX

رودخانه شور تمبرگز بهاباد:

شهر تاریخی بهاباد علاوه بر رودخانه شوربهاباد، رودخانه ی دیگری به نام رودخانه شورتمبرگز بهاباد نیز دارد كه ۱۵ فرسنگی كویر بهاباد واقع شده است.از عجایب رودخانه ی شور تمبرگز بهاباد این است كه در دل آن یك چشمه آب شیرین به اندازه یك ظرف ۵ لیتری در حال فوران و جوش و خروش می باشد و بیابان گردان از آن به عنوان آب نوشیدنی استفاده می كنند و بسیار جالب و تماشایی است.

رودخانه شور بهاباد، تنها رودخانه دائمی بهاباد-pPBwRyzr4w

جاهای دیدنی بهاباد

مقبره شیخ محمد، خانه سنگی بهاباد(منزل آل طاها بهاباد)، درخت كهنسال كاج وحشی روستای بنستان، درخت ۱۲ امام و چنار ۳۰۰۰ ساله آسفیچ، سرو كمكوئیه، بافت پلكانی روستای زیركوئیه، ۱۰ چشمه آب آسفیچ، موزه علوم طبیعی و مردم شناسی بهاباد، مجموعه تاریخی جنت آباد، تپه باستان تل با سنگ نگاره هایی از مردمان پیش از تاریخ و … برخی از اماكن تاریخی و دیدنی شهرستان بهاباد می باشد.
كویر شرقی بهاباد به همراه منطقه ی نای بندان نیز از بكرترین و دیدنی ترین كویرهای ایران به شمار می رود.

رودخانه شور بهاباد، تنها رودخانه دائمی بهاباد-oyXFmcLRH7

رودخانه شور بهاباد، تنها رودخانه دائمی بهاباد-1tbaY04zQj