ریپورتاژ آگهی
خیابان هفده شهریور سمنان

خیابان هفده شهریور سمنان

یكی از خیابانهای معروف و قدیمی شهر سمنان خیابان هفده شهریور است كه برای مردم این شهر بسیار خاطره انگیز است . در این خیابان یاد شهید محمود اخلاقی، شهید دوران دفاع مقدس گرامی داشته شده است
  • 1401/01/08
  • استان : سمنان
  • شهر : سمنان
  • دسته : مناطق تفریحی ایران
آدرس : استان سمنان‎ · شهرستان سمنان · بخش مركزی · حومه · خیابان 17 شهریور سمنان
تلفن : 66059000-021

یكی از خیابانهای معروف و قدیمی شهر سمنان خیابان هفده شهریور است كه برای مردم این شهر بسیار خاطره انگیز است . در این خیابان یاد شهید محمود اخلاقی، شهید دوران دفاع مقدس گرامی داشته شده است. اگر به شهر سمنان سفر كنید، حتما از قدم‌زدن در این بلوار لذت خواهید برد. ابتدای این بلوار میدان دریاداران و انتهای آن میدان سعدی از جاهای دیدنی سمنان است. میدانی آشنا برای مردم سمنان كه در هركجای سمنان باشند، دسترسی به این میدان آسان است.

خیابان هفده شهریور با درختان كاج بلندی مزین شده است كه بصورت پشت سر هم از ابتدا تا انتهای این خیابان كاشته شده اند .در این خیابان بانك‌های متعددی همچون ملی، ملت، مسكن، رفاه و صندوق‌های قرض‌الحسنه‌ مختلف وجود دارند.

بانكهای متعددی در ابتدای خیابان قرار دارد چندین مشاور املاك و فروشگاه زنجیره ای و همینطور رستوران و شیرینی فروشی نیز در این خیابان پرتردد واقع شده اند . رستوران ستاره ‌شهر با دكوراسیونی زیبا و غذاهای خوش طعم و به‌یاد ماندنی، مشتریانی زیادی به خود جذب كرده است.

 

خیابان هفده شهریور سمنان-rB26PEXHce

بوستان هفده شهریور

در خیابان هفده شهریور بوستانی با همین نام وجود دارد كه كالسكه ای زیبا در ورودی این پارك قرار دارد با انتخاب این وسیله می‌توانید از كالسكه سواری در خیابان ۱۷ شهریور لذت ببرید. همچنین وجود وسایل بازی مانند تاب و سرسره برای كودكان و شهربازی كوچكی با وسایل بازی‌ هیجان‌انگیز چون ترامپولین، فریزبی و قصربادی می‌تواند اوقات خوشی را دركنار خانواده محترمتان فراهم كند.كنار این پارك، سالن بزرگ ورزشی وجود دارد كه علاوه‌بر ورزش‌هایی چون كشتی و تكواندو، هرساله به مكانی برای برگزاری جشنواره‌های فرهنگی و هنری مثل آشنایی با زندگی عشایر و روستاییان تبدیل می‌شود. وقتی از سالن دور می‌شویم، كم‌كم نمای پارك جنگلی یا همان بوستان ۱۷ شهریور را كه پاركی بزرگ و پر از درختان كاج و سرو است، می‌بینیم. این پارك نمای زیبایی به خیابان بخشیده است.

بوستان ۱۷ شهریور تنها یك پارك نیست، بلكه مكانی برای اسكان مسافرین یا زائران مشهد مقدس است. این مسافران برای استراحت در طول مسیر سفر خود از امكانات این پارك استفاده می‌كنند. این پارك با وجود نمازخانه‌ای بزرگ و سرویس بهداشتی در ابتدای آن و همچنین وجود سكوهایی جهت چادرزدن و نشستن مسافرین عزیز، مكانی مناسب برای آن‌ها به‌شمار می‌رود.

خیابان هفده شهریور سمنان-0JVoPaUwoX

در میانه پارك فضای دل‌انگیزی برای ورزش و استفاده از طبیعت زیبای این پارك وجود دارد. ازاین‌رو قسمتی از این پارك را به وسایل ورزشی اختصاص داده‌اند. مكانی زیبا در طبیعتی سالم و پاك جهت ورزش كردن و لذت بردن از طبیعت زیبای خداوند است. كمی دورتر از وسایل ورزشی، استخری بزرگ با عمقی كم در وسط پارك قرار دارد كه چهار طرف این استخر به چهار جهت پارك راه پیدا می‌كند.

انتهای پارك قهوه خانه‌ای بزرگ وجود دارد كه به رستورانی زیبا ختم می‌شود. این قهوه خانه با وجود آلاچیق‌های زیبایش در باغ، باعث شده فضایی دلچسب داشته باشد.
همچنین شیرینی سر‌ای الف كه نامی پرآوازه دارد، با شیرینی‌ها وكیك‌های زیبا، هر مشتری را به خود جذب كرده است. در این شیرینی فروشی می‌توانید، از شركت در قرعه‌كشی نیز بهر‌ه‌مند شوید. پس هیچ‌گاه از این شیرینی فروشی دست خالی بیرون نخواهید آمد.

 

انتهای پارك قهوه خانه‌ای بزرگ وجود دارد كه به رستورانی زیبا ختم می‌شود. این قهوه خانه با وجود آلاچیق‌های زیبایش در باغ، باعث شده فضایی دلچسب داشته باشد. از میان قهوه خانه و باغ آن جوی‌های كوچكی با سنگ فرشی زیبا عبور می‌كند. سرچشمه آب این جوی‌ها، استخر روبه‌روی رستوران است. باغ این قهوه خانه به درختانی زیبا مانند سرو و اقاقیا و درختان بلند بلوط مزین شده است.

 

خیابان هفده شهریور سمنان-5lpqOxoe8v