ریپورتاژ آگهی
دشت گل بابونه در فندقلو

دشت گل بابونه در فندقلو

دشت گل های “بابونه” در “اردبیل”» بهشتی غیر قابل وصف در این استان كه سالانه گردشگران ایرانی و توریستان خارجی بسیاری را به خود می بیند.
  • 1401/01/08
  • استان : اردبيل
  • شهر : نمين
  • دسته : دشت گل های ایران
آدرس : در نزدیكی گردنه حیران
تلفن : 66059000-021

استان اردبیل سرزمینی پر از جاذبه و زیبایی هاست یكی از این زیبایی های طبیعی بی نظیر دشت گل بابونه فندوقلو می باشد .جاذبه های طبیعی دیگر این استان : جاده رویایی اسالم به خلخال، دریاچه نئور، دریاچه شور، پل معلق پیر تقی، جنگل فندقلو، پل مشكین شهر، بقعه شیخ صفی، آب گرم های سرعین و بسیاری از جاذبه های دیگر… دشت گل های “بابونه” در “اردبیل”» بهشتی غیر قابل وصف در این استان كه سالانه گردشگران ایرانی و توریستان خارجی بسیاری را به خود می بیند.

دشت گل بابونه در فندقلو-6pxWKW96Hv
با سفر به استان “اردبیل” و رفتن به شهرستان “نمین” در این استان، می توان خود را به دشت زیبای گل های “بابونه” رساند. با گذر از چشمه های آب گرم در “سرعین” و پا گذاشتن در این دشت زیبا می توان به هر آنچه از زیبایی و طبیعت و حیات وحش كه در ذهن ما می باشد رسید.

دشت گل بابونه در فندقلو-nZVKx4fb0U
با حركت از شهر “اردبیل” به سمت شهر “نمین” در حدود ۱۰ كیلومتری این شهر، دشت و جنگلی رویایی چشم هر بیننده ای را به خود جذب می كند. دشتی وسیع كه در میانه نقطه مرزی دو استان “اردبیل” و “گیلان” قرار گرفته است و دنیای از زیبایی ها را در دل خود جای داده است. دشت های پر گل، درختان میوه، بوته های وحشی كه در كنار تله كابین زیبای این منطقه و گونه های مختلف حیات وحش توانسته است سالانه شمار بسیاری از گردشگران را به سمت خود جذب كند. جنگل”فندقلو” كه در همجواری خود دشت زیبای “بابونه” را جای داده است، از زیباترین جنگل های این منطقه به حساب می آید.

دشت گل بابونه در فندقلو-gMjpX9UNXF
فصل بهار و اوایل فصل تابستان اوج زیبایی این دشت “بابونه” می باشد. همه ساله به مناسبت روز جهانی گل و گیاه در این منطقه در روزهای ۲۴ و ۲۵ خردادماه جشنواره بزرگی به نام جشنواره گل های بابونه برگزار می شود. این وسعت از دشت با این گونه از گل و گیاه تنها دشت زیبای كشور است كه در این تاریخ به اوج زیبایی خود می رسد . با گرد هم جمع شدن مردم از گوشه گوشه كشور در این منطقه و استفاده از زیبایی های این دشت و همچنین دیگر زیبایی های جنگل های اطراف در كنار چشمه های آب گرم، می توان با عنوان فستیوالی بزرگ در ضمینه طبیعت و گل و گیاه از این روز نام برد. زیبایی های این دشت “بابونه” در كنار تنوع گیاهی بسیاری كه در جنگل “فندقلو” وجود دارد در كنار یكدیگر تمام هر آنچه كه گردشگران از زیبایی می خواهند را برای آن ها فراهم كرده است.

دشت گل بابونه در فندقلو-gNtU5SWpQC

دشت گل بابونه در فندقلو-gzsybiO2JC

دشت گل بابونه در فندقلو-jx3bkbTYd9