ریپورتاژ آگهی
فنتستیك بندر انزلی ، بزرگترین آكواریوم ایران

فنتستیك بندر انزلی ، بزرگترین آكواریوم ایران

فنتستیك بندر انزلی ، بزرگ‌ترین آكواریوم ایران است كه در آنجا می توانید تماشای دنیای زیر آب را تجربه كنید . احتمالا تا به حال تصاویر آكواریوم‌ های بزرگ و شگفت انگیز را در سراسر جهان دیده‌اید.
  • 1401/01/03
  • استان : گيلان
  • شهر : بندر انزلي
  • دسته : مناطق تفریحی ایران
آدرس : گیلان، بندرانزلی، جاده زیبا كنار، منطقه آزاد انزلی، فاز تجارت و گردشگری
تلفن : 66059000-021

فنتستیك بندر انزلی ، بزرگ‌ترین آكواریوم ایران  است كه در آنجا می توانید تماشای دنیای زیر آب را تجربه كنید . احتمالا تا به حال تصاویر آكواریوم‌ های بزرگ و شگفت انگیز را در سراسر جهان دیده‌اید. چند سالی است كه این آكواریوم‌ های بزرگ در كشور ما هم تاسیس شده‌ اند كه از نمونه آن ها باید به آكواریوم‌ های كیش، اصفهان و بندر انزلی اشاره كرد. آكواریوم انزلی بزرگترین آكواریوم ایران است كه با بودجه چند میلیون یورویی احداث شده است و می‌ توان آن را با نمونه های بزرگ جهانی مقایسه كرد. منطقه آزاد تجاری – صنعتی انزلی یكی از مناطق آزاد هفت گانه ایران در استان گیلان است. از سال ۱۳۸۴ و زمان تاسیس آن، گردشگری منطقه روز به روز رونق گرفت. اوایل تیر ماه سال ۱۳۹۷ آكواریوم بزرگ منطقه آزاد انزلی افتتاح شد و امروز یكی از جاذبه های دیدنی انزلی و رشت محسوب می شود. زیر بنای آكواریوم بیش از ۱۰٬۰۰۰ متر مربع و در چهار طبقه است. بزرگ‌ترین تونل آكواریوم كشور، گونه های مختلفی از زیباترین و نادرترین ماهی‌ های جهان در كنار سرگرمی‌ های متنوع، جاذبه های آن هستند.

در این آكواریوم بیش از ۲۰۰ گونه خاص آبزی از ۵ قاره جهان نگهداری می شوند. آكواریوم های حوضچه ای، استوانه ای و دیواری با طراحی های متفاوت كه دمای داخلشان به صورت هوشمند كنترل می شود.

فنتستیك بندر انزلی ، بزرگترین آكواریوم ایران-0Ar4cz0MB7

بخش‌‌های مختلف آكواریوم بندر انزلی

اولین بخش جنگل‌های آمازون هستند. در میان جنگل رودخانه‌ ای زیبا جاری است و ماهی های بومی آن منطقه از جمله سفره ماهی آب شیرین، طوطی ماهی، اسكار ماهی و… در میان رود هستند. ماهی های دریاچه مالاوی (دومین دریاچه عمیق آفریقا) و ماهی های زینتی شرق آسیا نیز در میان آن ها بچشم می خورد.پس از آن ماهی های ساكن صخره های مرجانی را خواهید دارد. در ادامه به بخش غار دریایی و زیر دریایی می رسید. ماهی های دریای خزر یكی از جذاب ترین های این قسمت هستند. از جمله ماهی های خزری آكواریوم باید به ماهی خاویار و فیل ماهی (بلوگا) اشاره كنیم.بعد از آن به ترسناك ‌ترین قسمت یعنی كوسه ماهی های گوشتخوار می رسید. تونل آكواریوم انزلی بخش بعدی است كه ۴۰ متر طول دارد. در ۲۰ متر ابتدایی آبزیان گوشت خوار و در ۲۰ متر بعدی آبزیان گیاه خوار نگهداری می‌ شوند. راه رفتن در میان تونل آبی و تماشای سفره ماهی های بازیگوشی كه علاقه بسیاری به چسبیدن به شیشه های سقف تونل دارند این قسمت را تبدیل به جذاب ترین بخش تونل كرده است.

شاید تعجب كنید اما طبقه دوم می توانید یك مجموعه كوچك از گونه های پرندگان و خزندگان را تماشا كنید. كروكودیل، ایگوانا، مرغ بهشتی و طوطی ماكائو از جمله معروف ترین موجودات این قسمت هستند.

فنتستیك بندر انزلی ، بزرگترین آكواریوم ایران-AidCQ6W7jc

سرگرمی های هیجان انگیز در آكواریوم

علاوه بر تماشای ماهی ها و آبزیان متنوع سرگرمی های مختلفی برای بازدید كنندگان در نظر گرفته شده است.

نمایش اطلاعات ماهی ها: اطلاعات ماهی های هر آكواریوم بر روی صفحه نمایش كنار آن به صورت پیوسته نمایش داده می شود.
غذا دادن به ماهی ها: غذا دادن به ماهی ها یكی از تجربه های منحصر به فرد آكواریوم است كه در بازدید كنندگان (مخصوصا كوچك ترها) طرفداران بسیاری دارد.
سینمای واقعیت مجازی: در این سینما فرصت سفر به مكان های دور دست جهان را خواهید داشت.
خرید در فروشگاه: در خروجی فروشگاه بزرگی پر از لوازم دریایی مانند جاسوییچی‌های صدفی یا عروسك هایی به شكل ماهی فروخته می شوند كه می توانند سوغاتی خوبی از سفر به بندر انزلی باشند.
بازی بولینگ: سالن دوم ساختمان مجموعه بولینگی قرار دارد كه می توانید همراه با خانواده و دوستانتان هیجان و رقابت را تجربه كنید.
بازی در گیم لند: دست گاه های شهر بازی، انواع بازی های ویدیویی، شبیه ساز مسابقات رالی و … كه برای تمام سنین مناسب هستند.
غذا خوردن در رستوران: قطعا بعد از این همه هیجان گرسنه خواهید بود و می توانید سری به رستوران گرند شف بزنید.

فنتستیك بندر انزلی ، بزرگترین آكواریوم ایران-Fns9tMIM4Z

عكاسی در آكواریوم فنتاستیك

در همان بدو ورود به آكواریوم مقابل دیوار سبز با خانواده و دوستان خود عكس گرفته و در پایان بازدید خود می‌ توانید عكس خود را با پس زمینه مخصوص فنتستیك خریداری كنید.اگر تمایل دارید خودتان عكاسی كنید هم باید بگوییم كه به همراه داشتن دوربین عكاسی یا استفاده از دوربین تلفن همراه (به جز در چند موقعیت خاص كه با تابلو مشخص شده اند) مشكلی ندارد. نكته مهم آن است كه نباید از فلش دوربین خود در آكواریوم انزلی استفاده كنید. جا به جا تابلوهایی را می بینید كه رویشان نوشته شده:

فنتستیك بندر انزلی ، بزرگترین آكواریوم ایران-s1HHuM6sbI

در زیستگاه طبیعی جانداران دریایی، نور قوی همانند فلش دوربین وجود ندارد. نور فلش دوربین باعث آسیب جدی به چشم ها و از دست دادن حس جهت یابی جانداران به صورت موقف می شود. عكس العمل سریع آن ها در مقابل نور فلش دوربین ممكن است باعث آسیب رساندن به خود و دیگر جانداران دریایی شود. لطفاً از فلش دوربین استفاده نكنید.

 

فنتستیك بندر انزلی ، بزرگترین آكواریوم ایران-EjcHqcrNlb

نحوه دسترسی به آكواریوم فنتستیك

با داشتن اطلاعات كامل می‌توانید برنامه ریزی دقیقی برای بازدید از آكواریوم انزلی داشته باشید.

آدرس آكواریوم منطقه آزاد انزلی: گیلان، بندرانزلی، جاده زیبا كنار، منطقه آزاد انزلی، فاز تجارت و گردشگری

شماره تلفن آكواریوم منطقه آزاد انزلی: ۰۱۳۳۴۴۳۸۵۹۶

ساعت كاری آكواریوم بندر انزلی: همه روزه از ساعت ۱۱ الی ۲۲

در حالت كلی، از مزایای این منطقه می‌توان به قرار گرفتن در مسیر بین‌المللی شمال-جنوب و دارا بودن موقعیت ویژه در زمینه ارتباطی با كشورهای حاشیه دریای خزر اشاره كرد. همچنین همسایگی با بنادر كشورهای دیگر و دسترسی از طریق راه‌های مناسب به بازارهای مصرفی كشورهای همسایه و نزدیكی به فرودگاه بین‌المللی سردارجنگل رشت اشاره كرد. در نهایت می توان گفت كه این آكواریوم زیبا واقعا ارزش بازدید دارد و حدود یك ساعت طول می كشد تا از كل این مجموعه زیبا دیدن كنید، مطمئنا در نهایت بازدید احساس بسیار خوبی خواهید داشت.

فنتستیك بندر انزلی ، بزرگترین آكواریوم ایران-z9ghXI7McN