ریپورتاژ آگهی
تفاوت قیمت بلیط اتوبوس های VIP و معمولیتفاوت قیمت بلیط اتوبوس های VIP و معمولی

تفاوت قیمت بلیط اتوبوس های VIP و معمولیتفاوت قیمت بلیط اتوبوس های VIP و معمولی

در كل قیمت بلیط های اتوبوس نسبت قطار و هواپیما تغییرات كمتری را حس می كند. درواقع اتوبوس از ارزان ترین روش های سفر بوده كه از محبوب خوبی نیز میان مسافران برخوردار است.
  • 1401/01/03
  • استان : تهران
  • شهر : تهران
  • دسته : اخبار گردشگری
آدرس : تهران
تلفن : 66059000-021

در كل قیمت بلیط های اتوبوس نسبت قطار و هواپیما تغییرات كمتری را حس می كند. درواقع اتوبوس از ارزان ترین روش های سفر بوده كه از محبوب خوبی نیز میان مسافران برخوردار است. بسیاری حتی آن را به ماشین شخصی، قطار و هواپیما ترجیح می دهند. چندین ساله كه محبوبیت سفرهای زمینی این چنینی با اضافه شدن اتوبوس های VIP به مسیرها دوچندان شده است. شما می توانید بلیط اتوبوس اصفهان مشهد را به هر دو شكل معمولی و یا وی آی پی خریداری نمایید. اما چه فرقی میان قیمت بلیط این دو نوع اتوبوس وجود دارد؟ در ادامه با ما همراه باشید كه به تفاوت قیمتی این دو اتوبوس بپردازیم.

قیمت بلیط های اتوبوس

درواقع قیمت بلیط ها به عوامل زیادی بستگی دارد مانند مسافت و البته نوع اتوبوس و امكانات آن. طبیعی است كه هرچقدر مسافت بین دو شهر زیاد باشد هزینه بلیط بالا می رود. در این مقاله تمركز ما بر تاثیر مدل اتوبوس بر قیمت بلیط است.

 

 

تفاوت قیمت بلیط اتوبوس های VIP و معمولیتفاوت قیمت بلیط اتوبوس های VIP و معمولی-r3KcLwaIM8

قیمت بلیط اتوبوس VIP

این اتوبوس ها نسبت به اتوبوس های معمولی تعداد صندلی كمتری دارند و از امكانات و خدمات بهتری برخوردارند. سفر با اتوبوس وی آی پی به مسافران اوقاتی خوش و راحتی را هدیه می كند. در كل در این اتوبوس ها ۲۵ تا ۳۶ صندلی در سه ردیف قرار دارد. این صندلی ها تخت خواب شو یا نیمه تخت خواب شو بوده كه باعث افزایش قیمت بلیط می شود.
عواملی از قبیل مسافت، تخت خواب شو یا نیم تخت خواب شود بودن صندلی ها، پرتردد بودن مسیر، شركت اتوبوس رانی و خدماتی كه به مسافر ارائه می شود بر قیمت بلیط موثرند. از امكانات این اتوبوس ها می توان به صندلی های راحت، سیستم تهویه مطلوب، سیستم سرمایشی و گرمایشی مناسب، اینترنت رایگان، پذیرایی، پریز برق ۲۲۰ ولتی، كفپوش PVC، آفتاب گیر برقی، سیستم صوتی و تصویری و غیره اشاره نمود كه خستگی و كسلی سفر را به حداقل می رسانند.

تفاوت قیمت بلیط اتوبوس های VIP و معمولیتفاوت قیمت بلیط اتوبوس های VIP و معمولی-JesdrAzGWf

قیمت بلیط اتوبوس معمولی

اولین تفاوت این اتوبوس ها با انواع وی آی پی آن ها تعداد صندلی های بیشتر آن است. در این اتوبوس ها ۴۰ تا ۴۲ نفر می توانند جا گیرند كه باعث شده بیشتر برای مسافت های كوتاه مناسب باشد چراكه از خدمات و امكانات محدودی برخوردار است. صندلی های اتوبوس معمولی به هم نزدیك تر هستند و در ۴ ردیف قرار گرفته اند. همچنین صندلی ها منعطف نبوده و بدنه ی اتوبوس تكان های مسیر را تا حد كمی كاهش می دهند.
از امكانات این اتوبوس های می توان به مانیتور برای تماشا فیلم، سیستم سرمایشی و گرمایشی، آب سردكن، پذیرایی معمولی و غیره اشاره نمود. در كل اگر سفری با مسافت كوتاه پیش رو دارید این اتوبوس ها برای شما بسیار مناسب هستند. مسلم است كه قیمت بلیط اتوبوس های معمولی نسبت به وی آی پی كمتر است. 

تفاوت قیمت بلیط اتوبوس های VIP و معمولیتفاوت قیمت بلیط اتوبوس های VIP و معمولی-bZVCNJIkci

چگونگی خرید بلیط اتوبوس

برای خرید بلیط اتوبوس VIP یا معمولی می توانید به صورت حضوری و غیر حضوری اقدام نمایید. شما مسافران گرامی با مراجعه به دفترهای فروش بلیط و یا آژانس های مسافرتی می توانید تهیه بلیط اتوبوس را به سرانجام برسانید. اما اینترنت توانسته با گام نهادن در عرصه خرید و فروش بلیط آسایش زیادی در این زمینه ایجاد نماید. مسافران با مراجعه به سامانه های آنلاین معتبر می توانند انواع بلیط های هواپیما، قطار و البته بلیط اتوبوس را خریداری نمایند.

به عنوان مثال اگر می خواهید بلیط اتوبوس اصفهان مشهد را تهیه نمایید می توانید به راحتی وارد سایت یا سامانه ی فروش بلیط شده و در بخش اتوبوس مبدا و مقصد و همچنین تاریخ سفر را وارد و سپس جستجو كنید. شما می توانید با توجه به نوع اتوبوس موردنظر لیست اتوبوس های پیش رو را بررسی و پس از انتخاب مكان صندلی خود سرانجام اقدام به انتخاب و خرید از طریق كارت های عضو شتاب نمایید.