ریپورتاژ آگهی
خانه های مسكونی در بافت تاریخی

خانه های مسكونی در بافت تاریخی

درمجموعه قدیمی بافت زواره خانه هایی از نوع چهار صفه ای قرار دارد كه درمقابل گرما و سرمای سوزان كویر مامن مناسبی برای مردم بوده است. این خانه ها به صورتی طراحی گردیده كه درتابستان محیط فرح بخش و در زمستان فضای گرم و ایمنی را برای خانواده ایجاد می نماید
  • 1400/11/10
  • استان : اصفهان
  • شهر : زواره
  • دسته : مناطق تفریحی ایران
آدرس : درمجموعه قدیمی بافت زواره
تلفن : 66059000-021

درمجموعه قدیمی بافت زواره خانه هایی از نوع چهار صفه ای قرار دارد كه درمقابل گرما و سرمای سوزان كویر مامن مناسبی برای مردم بوده است. این خانه ها به صورتی طراحی گردیده كه درتابستان محیط فرح بخش و در زمستان فضای گرم و ایمنی را برای خانواده ایجاد می نماید. دیگر مكانهای تاریخی زواره عبارتند از :آب انبار باغبازان ، آب انبار پامنار ،برج كبوتر خانه ، گنبد سبز « مقبره بانی مسجد جامع» ، امامزاده نو و مقبره سید علاالدین .
خانه‌های حیاط مركزی، رویای خانه‌دار شدن من! از همان‌ها كه ساكنانش در هر فصل یك جای خانه ساكن می‌شوند و پر از سوراخ سنبه است و حیاطی و باغچه‌ای و حوضی و تختی برای نشتن در حیاط آب پاشی شده بعد از گرگ و میش اول صبح و خوردن یك صبحانه سنتی با چای و سنگك و پنیر! همان‌ها كه زیرزمین‌های هیجان‌انگیزی دارند و پله‌های منتهی به پشت بامشان وسوسه‌ات می‌كند برای بالا رفتن! بالاخره یك روزی و یك جایی و برای یك مدتی در این خانه‌ها اقامت خواهم كرد كه آرزو به دل نمانم! اگر یك دوچرخه هم در گوشه حیاطش پارك شده باشد كه با آن طی طریق كنم دیگر نور علی نور است!

خانه های مسكونی در بافت تاریخی-oaWQgJOD6V

خانه های مسكونی در بافت تاریخی-3cuAWcRv3j

خانه های مسكونی در بافت تاریخی-iTKd4zAVI4