ریپورتاژ آگهی
كافه سنتی عمارت نمكدان

كافه سنتی عمارت نمكدان

كافه سنتی عمارت نمكدان ، در همسایگی یكی از بهترین جاذبه‌های جهان است؛ میدان نقش‌جهان، بهترین شاهكار معماری عصر صفوی كه هنوز هم كه هنوز است
  • 1400/12/18
  • استان : اصفهان
  • شهر : اصفهان
  • دسته : چایخانه , مهمانسرا و رستوران
آدرس : استان اصفهان, اصفهان، خیابان استانداری، اول كوچه پشت مطبخ

كافه سنتی عمارت نمكدان ، در همسایگی یكی از بهترین جاذبه‌های جهان است؛ میدان نقش‌جهان، بهترین شاهكار معماری عصر صفوی كه هنوز هم كه هنوز است، بازدید‌كنندگانش را انگشت به دهان می‌گذارد.كافه ‌رستوران نمكدان یكی از این مكان ‌های جذاب است كه با فضا و غذای سنتی ‌اش ما را به گذشته ‌ها و خاطرات خوشایند‌مان می ‌برد. عمارت نمكدان اصفهان، واقع در گذر پشت مطبخ، یكی از ورودی ‌ها به میدان نقش‌ جهان از سمت خیابان استانداری است.

كافه سنتی عمارت نمكدان-eDRDntfqOo

عمارت نمكدان اصفهان یك كافه‌رستوران منحصر‌به فرد و جذاب در شهر اصفهان است كه به تازگی كارش را شروع كرده. نمكدان اسم جالب و با‌مزه‌ای برای یك رستوران است. اما قضیه وقتی جالب‌تر می‌شود كه بدانیم این اسم به مكان دیگری هم اشاره دارد.

هرچند كه بنای این رستوران تاریخی است اما كافه رستوران نمكدان دكوراسیونی مدرن دارد. این مكان در واقع آمیزه‌ای از مدرنیته و سنت است. ورودی عمارت دالانی كوتاه و آبی‌رنگ است كه وقتی از آن می‌گذرید، عمارت سفید با در و پنجره‌های سبز بعد از حیاط دلگشایش پیداست. حوضی كوچك و زیبا با كاشی‌های آبی فیروزه‌ای در وسط حیاط قرار دارد و مانند خانه‌های قدیمی دورش گلدان‌های سفالی با گل‌های شمعدانی قرمز گذاشته‌شده است. كف حیاط نیز با سرامیك‌های قدیمی مفروش شده است و خمره‌های سفالی و آبپاش‌های مسی در گوشه‌كنار حیاط وجود دارند. میز و صندلی‌های حیاط كافه رستوران نمكدان، به سبك لهستانی است و یاد و خاطره خانه پدربزرگ و مادربزرگ‌ها را تداعی می‌كند.

كافه سنتی عمارت نمكدان-wRiqL0T7dM
تضاد این ساختمان سفید‌رنگ با دیوار‌های كاه‌گلی حیاط، جلوه‌ی محشری خلق كرده. بنای عمارت از دو هشتی قرینه تشكیل شده كه توسط ایوانی طولانی به هم متصل‌اند. این ایوان چشم‌گیر‌ترین بخش عمارت است و میز و صندلی‌هایی كه آن‌جا چیدمان شده‌اند، به آدم چشمك می‌زنند.
اتاق‌های این خانه، رنگ و بویی كهن دارد و میزهای پذیرایی میانه هر اتاق، صفایی دارد كه به ندرت در جاهای دیگر این شهر یافت می‌شود. طرح‌های متنوع سنتی، فرش و پوش اسب‌های تركمن، بافته‌های كردی و دست‌سازه‌های لری، میزهای سلطنتی و شیك كه جذابیتی عتیقه دارد و خاطرات نسل‌های عاشق پیش از ما را رقم زده‌اند. عینك، میز توالت‌های چوبی، دیواركوب‌ها و پارچه‌های عجیب و خوش طرح كه دیدار هركدام از این‌ها تا آماه شدن سفارشتان، وقت گذرانی جذابی است.

كافه سنتی عمارت نمكدان-RmUebmqmJ9


اگر برای گپ و گفت‌وگوهای دونفره دنج می‌خواهید، بهتر است بالكن عمارت را از دست ندهید. در این بالكن علاوه بر اینكه دید خوبی به میدان نقش‌جهان خواهید داشت، از نشستن روی مبل‌های راحتش نیز لذت خواهید برد. كافه رستوران نمكدان اصفهان، فعالیت خود را به تازگی آغاز كرده است، با این وجود، گرچه منو رستوران نمكدان اصفهان به نظر خیلی شلوغ نمی‌رسد اما دیزی‌هایش بین مشتریان این رستوران بسیار محبوب واقع‌شده است. یادتان باشد كه برای خوردن دیزی، فقط جمعه‌ها می‌توانید به نمكدان بروید.

كافی‌شاپ مجموعه نوشیدنی‌های سرد و گرم دارد و كارشناس قهوه‌ای كه یكی از خوش‌طعم‌ترین قهوه‌ های اصفهان را سرو می‌كند. رستوران مجموعه نیز غذاهای اصیل ایرانی مانند قورمه‌سبزی، آش‌رشته، پلو‌ماش و آبگوشت دارد. از لذیذ‌ترین غذا‌های این منو، پلو‌ماش است كه با آبِ گوشت و قلم تهیه شده. احتمالاً طعم بی‌نظیر این غذا، شما را به یكی از مشتری‌های همیشگی آن تبدیل كند.

كافه سنتی عمارت نمكدان-wFSaMfAllF

نحوه دسترسی به كافه سنتی عمارت نمكدان

آدرس: اصفهان، خیابان استانداری، اول كوچه پشت مطبخ

كافه سنتی عمارت نمكدان-CGatpgsUEi