محل تبلیغ شما محل تبلیغ شما
ریپورتاژ آگهی
خانه تاریخی صادقی

خانه تاریخی صادقی

خانه تاریخی مجلل و باشكوه صادقی در محله اوچدكان اردبیل واقع شده است . ساخت خانه تاریخی به سالهای ۱۲۷۹ تا ۱۲۸۳ هجری قمری برمی گردد . صاحب این خانه تاجر خوشنامی بنام حاج ابراهیم صادقی است
  • 1400/11/30
  • استان : اردبيل
  • شهر : اردبيل
  • دسته : عمارت های تاریخی ایران
آدرس : در محله اوچدكان اردبیل
تلفن : 66059000-021

بازدید کننده گرامی : هم اکنون امکان خرید لینک پرومکس از این صفحه برای شما محقق می باشد.

لینک پرومکس چیست ؟ دریافت لینک از مطالب دارای رتبه گوگل

مزایای لینک پرومکس چیست ؟ 1- سرعت : شما را سریع‌تر به نتیجه دلخواه می‌رساند. 2- لینک مرتبط و معتبر: از مقاله‌ای که در رتبه برتر نتایج گوگل قرار دارد و با کسب‌وکار شما مرتبط است، لینک دریافت می‌کنید. 3- صرفه‌جویی در هزینه‌ها : با توجه به اینکه نیازی به تولید محتوا ندارید در هزینه‌های شما صرفه‌جویی می‌شود. 4- ترافیک هدفمند : با دریافت لینک از مقالات برتر گوگل، می‌توانید کاربران زیادی را به سمت سایت خود هدایت کنید.

خانه تاریخی مجلل و باشكوه صادقی در محله اوچدكان اردبیل واقع شده است . ساخت خانه تاریخی به سالهای ۱۲۷۹ تا ۱۲۸۳ هجری قمری برمی گردد . صاحب این خانه تاجر خوشنامی بنام حاج ابراهیم صادقی است .این عمارت در زمینی به مساحت ۱۴۵۰ مترمربع و با زیربنایی در حدود ۱۷۵۰ مترمربع ساخته شده است. پس از گذشتن از در ورودی، وارد دالانی مستطیل شكل با نمای آجری و سقف چوبی می‌شویم كه گویا در زمان‌های قبل سقف این ورودی نیز آجری ضربی بوده است. نمای عمارت، آجری با پنجره‌های ساده چوبی است كه منتهی‌الیه ارتفاع آن در طبقه دوم به صورت كنگره درآمده است. نمای دیوارهای ضلع جنوبی و غربی حیاط دارای تاق نماهای آجری است و قسمت اصلی ساختمان در سه طبقه ساخته شده كه مشتمل بر زیرزمین، همكف و طبقه بالا است. ساختمان دارای دو در ورودی است با دو راهروی مجزا و اتاق‌های قرینه، كه به یكدیگر راه دارند. در این بنا، از اسلوب‌ معماری بسیار متین استفاده شده و مصالح به كار رفته در آن، با سلیقه و التزامی ویژه انتخاب شده‌اند. پله‌های ورودی به طبقه بالای خانه از چوب گردو است، ‌ درها، ‌ كمدها، اشكاف‌ها و گنجه‌ها نیز با مهارت خاصی ساخته شده‌اند. از این عمارت، در حال حاضر استفاده مسكونی نمی‌شود، ‌ولی بنا از استحكام و سلامت كامل برخوردار است. در ساختمان این عمارت بزرگ، از هنر حاج محمد معمار اردبیلی استفاده شده و ساختن آن چهار سال به درازا انجامیده است.


 

خانه تاریخی صادقی-idJ7fVFcob